Sklamala som mamku

Príspevok v téme: Sklamala som mamku
smutná1

velmi som sklamala moju maminku ktorú tak moc lúbim..... mám 19 rokov a zistila som, ze som tehotná....mám síce priatela uz 3 roky...ale aj tak...mozno si myslíte ze je to skoro a tak...a mozno aj je...ale bábo si chcem nechat....je to nový zivot a ja ho nechcem zmarit...len ma velmi mrzí, ze som tak moc sklamala maminu...a ocino to este nevie....hrozne sa bojím...reakcií.....je to také hrozné???? ved je to malinké bábätko...

smutná1

dd dakujem ti...aj som si myslela, že sa to vtedy robí...neboj budem si dávať na seba pozor, v živote by som nedopustila aby sa malému niečo stalo... inak, môžem sa spýtať???? vy ste nekupovali k postielke aj ten baldachýn??? lebo mne sa to straaaaaaaaaaašne moc páči...ale je to aj dosť drahé...no na jednej stránke som našla za 40 eur...to je úúúplne v pohode....len som sa chcela spýtať ak to máte od kial ste to kupovali, alebo či ste objednávali cez net??? a ešte, oplatí sa kupovať to detské sedátko, či lehátko???? alebo je lepšia tá deka na hranie....??
aluska...pýtam sa úplne všetko?? pýtam sa len to čo ma zaujíma...a či mám alebo nemám rodinu tak do toho ťa fakt nič nie je...nevieš ako je to u nás...no a keby mám všetko hladať len na tých serioznych stránkach, tak by som bola už z toho jeleň, lebo sú tam všelijaké odborné texty a neviem čo...a pritom na tomto fore sú baby, ktoré už niečo prežili...a vedia čo treba...tak neviem prečo, by mi oni nemohli poradiť...

aluska

smutna mna len prekvauje ze sa pytas uplne na vsetko, ako keby si nemala rodinu..neviem pride mi to divne, ved staci si otvorit nejaku seriozna stranku a najdes relevanne informacie

dd

smutna, no..ja ked som bola na vysetreni v porodnici, kde som mala rodit, po 36.tyzdni, tak po tom, co ma doktor vysetroval, som troska krvacala, len uz si nepamatam presne, tusim to bolo tyzden pred tym, nez som porodila..ale presne viem, ze v ten den, ked sa mi pustila plodova voda mi odisla tzv.hlienova zatka, to je zmes hlienu, taka hustejsia a moze to mat hnedastu farbu, alebo aj cervenu troska po krvi a to ked odide, tak vraj do 24 alebo 48h zena rodi..no ked Ti lekar porobil vysetrenia a vsetko bolo v poriadku, tak hadam je to ok, ale davaj na seba riadny pozor a oddychuj!a keby sa Ti nieco nezdalo, hned na pohotovost..ja to tak hovorim, ze radsej aj x krat zbytocne panikarit, ako si potom buchat hlavu o stenu..inak ozvy srdca sa tusim robia teraz po 36.tyzdni kazdy tyzden v tej porodnici, kde by si mala rodit..a robi sa to aj pri predporodnych vysetreniach..ja som bola na nich celkovo asi 3x, v 36.tyzdni, v 37.som nebola na ozvy, len ma doktor cez brusko pocuval takym ako keby lievikom, lebo mali vela mamiciek na ozvy a malo casu..potom som bola hned, ako sme dorazili do porodnice, ked mi odisla plodova voda, to bolo v noci, okolo pol 2. a potom hned rano, myslim okolo pol 8., to uz som mala kontrakcie..drz sa a nech sa dari a nech Ste zdravi a v poriadku!

smutná1

lenže ak si si nevšimla, tak som napísala, že doktor povedal, že malý je úplne v poriadku...že všetky vyšetrenia dopadli dobre, a zostať som tam mala len preto, aby som tam ležala...a oddychovala...ale ved to môžem aj doma....pre nič iné...NIKDY by som neriskovala a neohrozovala život môjho malého...tak čo sa rozčuluješ?? a pre tvoju info tak aj na tomto fore sa dozviem dosť užitočné informácie, od mamičiek alebo budúcich mamičiek....

aluska

mala si ostat v nemocnici a neostala si???preco riskujes zivot tvojho dietata???a ked mas nejake otazky na vysetrenia, tak nechapem preco sa to nespytas rovno doktora, lebo ten ti da pravdive info..treba aj otvorit usta obcas

nechapem preco si vsetko zistujes na tomto hlupom fore a nespytas sa radsej kompetentnych ludi, lebo len ti ti daju relevantne info

smutná1

dd dakujem ti velmi pekne, snád nejaký dobrý vyberieme.
chcela by som sa spýtať, či niekto krvacal v 8. mesiaci... ja som išla v piatok večer na wcko a videla som na nohavičkách trochu krvi, velmi som sa zlakla....aj ked to bolo len pár kvapiek...aj bruško ma bolelo ale riadne, tak sme išli na pohotovosť...lekár povedal, že bábo je v poriadku ale že by som tam mala ostať, no ja som nechcela.....tak mám teda oddychovať a ležať....robil mi aj ozvi plodu alebo ako sa to volá...tie pásy...a to som sa chcela spýtať, že kedy sa na tie ozvy normálne chodí?? v ktorom týždni??? nerobí sa to pred pôrodom??? no a či sa nato môže ísť aj dva krát.... dakujem....

dd

smutna, my sme mali Angelcare 301-R, pozri na tomto linku:
www.angelcare.eu.sk
je fajn, len je dost drahy..no my sme ho mali doneseny z anglicka, tam nas vysiel polovicu toho, co stoji na tej stranke..stal zato.a teraz mame este wifi kameru aj s nocnym videnim, ta je super tiez(akurat ju rusia ostatne wifi zariadenia, ale bola za velmi dobru cenu, ale snad su uz aj digitalne), no to je len kamera, nemonitoruje dych..aj tu uz malo pouzivame.

smutná1

chcela by som sa spýtať, či neviete náhodou niekto, kde predávajú tie monitory dychu pre bábätká.... kupoval ich niekto v zdravotníckych potrebách a neviete náhodou čo to stálo????? dakujem....

dd

smutna, no mame uz veru taku slecnu, ked jej povieme, ze je babinko, tak zacne protestovat, ze ona nie je malinke babinko, ze ona je uz velka baba :D, tak mame doma srandu :).a so skolkou je to tak, ze tu, co mame najblizsie, asi 100m od nas, tak nevedia este, ci budu brat deti teraz do dalsieho rocnika, no ak budu brat, nasa ulica je hned prva na zozname, odkial beru deti, takze by to bolo super..ale boli sme vcera pozriet inu skolku, troska dalej od nas, tak to je v novych priestoroch, je to pekne a co som sa rozpravala s dvoma ucitelkami, tak aj boli take mile..takze ak tu pri nas nebudu brat deti, pojde do tej, co sme boli obzerat..

smutná1

meggy10 no ale problém je v tom, že všetky pekné chlapčenské mená už máme v rodine. My máme velkú rodinu a máme už aj Davidka, Adamka, Maťka, Jakubka, Lukáška, Oliverka, a tak dalej....proste všetky ktoré sa mi páčili už sú obsadené.... ked už budeme v koncoch tak dáme Félixa...hahahahaha :-))) a bude po probléme :-)))