Sjogrenov syndrom

Jana_SS

Milady, a ako dlho si brala ten Plaquenil? Ja ho mam zatial predpisany na 2 mesiace. Da sa vydrzat bolest hlavy az 2 mesiace??

milady70

Joni, škoda, že si už pri plaquenile nezačala piť aloe, tie problémy by si možno nemala a nemusela ísť na metotrexat, ktorý je už silnejším preparátom a škodlivejším. Spočiatku som pri plaquenile mala silné bolesti hlavy, ale lek. mi vravel až vydržím, telo potrebuje čas, aby si zvyklo a naozaj, prešlo to.

joni_

ja beriem aloe a probiotika, na oci len od ocnej gel a kvapky. To aloe ja mam z lekarne od firmy Barnys, LR je tiez znacka aloe.
Majte sa, idem spat, zajtra sem mrknem.

joni_

Milady to mas dobre, chcela by som tak fungovat, ja som za posledne roky dost odmarodovala, nech som sa snazila akokolvek, unava a vycerpanie ma vzdy zlozili na dno, zakazdym silna unava, bolesti, vypadky myslenia, nocne mory atd... brala som dovolenky, flakala robotu, nakoniec som to vzdala a som uz od oktobra 08 PN, stale som velmi unavena, ak lieky nezaberu, neviem ako to budem riesit.

milady70

Jana,som zo ZA,pijem LR aloe, za tých 5 rokov som vlastne nebola ani na PN, ešte aj v Nurchu som v čase dovolenky.Ja na to ani nemyslím, keď ma pobolievajú svaly alebo kľby, cvičím, bicyklujem, v robote prejdem po toľkých schodoch, že niekedy neviem, či mám svalovicu alebo je to reuma. No dôležité je, že keď to neopúcha, je to len vedľajší príznak tejto choroby. Celkom dobre ti to vysvetlil včera lek., u každého je ten priebeh iný, nikto ti nevie presne odpovedať, prečo je to tak.

joni_

Az teraz, ked mi povedali ze mam Sjs, tak zacinam mnohym veciam rozumiet, konecne chapem tie moje stavy co mavam, konecne mi to vsetko dava zmysel, len este najst sposob ako to zvladat, pripadne zlepsit...