Sjogrenov syndrom

Jana_SS

Joni, toto mi napisal pan RNG na moje hnacky, ak by sa Ti to tiez hodilo:
na hnacku mam celkom dobry recept. Lyzica psylia, lyzica collostra(vysyp 15 kapsul) dobre zamiesat, zaliat vodou a vypit. Po dvoch hodinach zobrat silnu davku probipotik. O osem hodin zopakovat az kym hnacky neprestanu. Obvykle je to po 2-3 davkach.

joni_

dik za rady, ten elmex skusim pozriet
Enzymi su urcite dobre, ja som uz skusala vselico ale bez velkeho uspechu, asi preto ze sa nevedela pricina a dlho to zostavalo bez liecby, inak aj aloe obsahuje enzymi, vitanimy, mineraly atd.. preto som sa rozhodla kupit aloe a nie kazde zvlast v tabletkach, ja uz mam travenie dost znicene a citlive, takze sa snazim co najmenej tabletiek, uvidim casom, ci to bude dostacujuce, aloe treba pit aspom 3 mesiace aby bol ozaj viditelny efekt. A tiez musim pozerat aj na financie, zial, je toho vela co musim kupovat - lieky, aj kozmetika, platit lekarov atd... a pri tom som dlhodobo PN, takze tie nemocenske davky... :/
Ja ma niekedy take divne stavy, zrazu pride silna unava, slabost, niekedy az na odpadnuti, tazko sa mi dycha, trasu sa mi ruky a vsetko ma v nutri v hrudniku a v bruchu pali. Vtedy mi pomaha vsetko pustit z ruk, vypit aspom 1-2 pohare viody a ist si na chvilu lahnut. Potom sa to upokoji. Teraz asi chapem z to bude z toho Sjs. Len je to blbe ked mi tak pride zle napr. v praci... Alebo mavam niekedy velmi neprijemne silne bolesti v nohach a rukach a podobne veci, najhorsie je ked su problemy v noci a nemozem spat, celkovo dost zle spavam...

Jana_SS

Joni, najlepsie by bolo, keby nam lieky super zabrali, bez vedlajsich priznakov a nasa imunita sa zasa dostala do normalu.
A skusala si aj nejake bylinkove caje? Ja teraz pijem jeden namiesany z piatich korenov roznych bylin.

Jana_SS

Podla mna by to nemali byt ustne vody s obsahom alkoholu, aj ked ten dezinfikuje, ale nam so SjS este viac vysusa tie sliznice.

Jana_SS

Ahoj Joni, vdaka ze si napisala. Cez tyzden mam cas v podstate len vecer, tak teraz cez vikend surfujem po internete, citam tie vsetky prispevky...
Ja osobne mam potrebu vela pit, akoby som chcela uhasit ten zapal v tele a tym padom zhanam wcko naozaj vsade. Tento tyzden musim zohnat ocnu, ist sa objednat na biopsiu zdurennej slinnej zlazy a na ORL, kedze sa uz vie, preco mam stale taku suchu nosovu sliznicu. Co sa tyka ustnej dutiny, mala som aj vodu Lacalud, tiez ok a aby sa nekazili zuby, pouzivam na ne Elmex gel, stoji asi 170 Sk, ale vydrzi dost dlho, lebo sa aplikuje na zuby len 1 krat tyzdenne. Aj podla mna na to travenie su dobre enzymy, ako pisal RNG, skusala si uz nejake? A tiez je dobre jest brokolicu na zaludok.

joni_

Ahoj Janka, ja viem, zuvacky su dobre, vyuzivam ich ale nemozem ich zut cely den, to ma z nich boli huba :) snazim sa casto pit, min. 2 litre denne, aj ma to nuti ked mam sucho v ustach, lenze ked idem von, nemozem sa naliat vodou a potom zhanat WC... a v noci je to tiez neprijemne, niekedy ma zobudi silne palenie a sucho v krku ze nemozem ani prehltnut
Preto dodrzujem aj poctivu ustnu hygienu, ked je malo slin tak je vacsie riziko zapalov a zubneho kazu. Po tej biopsii som sa par dni nemohla dobre dostat s kefkou do ust a hned som mala zapalene diasna a krvacanie
Na oci mam od ocnej Hypotears gel 3-4x denne (to su umele slzy) a musim aj take silne kvapky od zapalu, ale tie beriem len ked uz to moc pali. Ja som mala dost blby vysledok Schirmerovho testu 0mm (norma je 15mm). Tebe to uz robili?
Na dispepsiu nemam nic, vlastne teraz to aloe a uz dlho beriem probiotika. No probiotika musis vystriedat, kym najdes take co ti sadnu. Mne osobne probiotika pomahaju, ale nie uplne, zlepsuju to ale problemy mam stale. Ja mozem povedat ze dobre boli ProbioFix aj Biopron9 a teraz mam GS laktobacily, ale je toho spusta druhov. Ja som mavala dlho hnacky, krce, nevolnosti, aj v noci. Potom mi zistili potravinovu alergiu tak sa to upokojilo, ale aj tak to nie je celkom OK, travenie zhorsuje vraj aj samotna choroba Sjs... Ale podla mojej doktorky, ked mi zaberu lieky, mohlo by sa mi tym aj upokojit travenie.

Jana_SS

Ahojte vsetci dnes. Joni, na tvorbu slin su celkom dobre obycajne zuvacky, ci tie Ti uz nezaberaju?
A na oci pouzivas umele slzy?
Joni, aj ja mam dispepsiu, mam na to Helicid 20. A Ty? Inak mna ten zaludok pobolieva aj v noci, mavam hnacky, beriem probiotika, tak neviem, ci na to nezaberaju...Ake probiotika mas teraz Ty.
Vdaka.

Jana_SS

Ok RNG, vdaka, ale niektore veci ani nepoznam, napr.boswelin,...Ano, pozerala som v roznych temach, uz sa mi to vsetko aj pletie a vsetko sa ani neda u nas zohnat. Vdaka este raz, ahoj.

RNG

Tema "autoimunne choroby" na fore uz je, mnohe z nich su priamo alebo nepriamo dosledok mikrobov v tele a to hlavne takych, co su tazko zistitelne.
Cistenie tela enzymami a pripadne chelacia pomahaju, tak isto prirodne protizapalove(curcumin, dumbier, boswelin...)
a odporucam zvysovanie viralnej imunity.Aj to tu uz bolo vo viacerych clankoch.

Jana_SS

Rada by som sa este podakovala za dolezite informacie neregistrovanemu prispievatelovi pod menom "lek", ktory nam vcera odpisal. Myslela som, ze je to lekar zo stranky. Dakujem a na dnes Vam zelam dobru noc.