Sjogrenov syndrom

RNG

colostrum je prvonadojene mledzivo(to este nie je mlieko) ,ktore ma niekolko dni kazdy cicavec. Kravske a kozie colostrum je mimoriadne bohate na ochranne latky a ziviny.Viac ako ludske.

Jana_SS

A nepovedali Ti ten CFS len preto, lebo nevedeli, z coho ide ta unava? Podla mna je to vsetko zo SjS, aj ta unava, pokial sa to nelieci.
Niekde som citala, ze na SjS by sa nemala pit kava, cierne a zelene caje. Nevies o tom nieco viac?

joni_

ja mavam tie stavy hocikedy, zvlast ked premaham unavu, co bolo pri praci denne - tak ze som potom uz ani nevladala rano vstat, ani poriadne v praci robit, nakoniec som nemohla ani spat alebo nocne mory, bol to des...

joni_

dik, hnacky uz nastastie nemavam, uz je to len o bolesti v bruchu. Len citaj a vselico sa dozvies, ja som sa tiez vela podozvedala postupne z netu. Ja to mam trochu skomplikovane ze mam uz roky aj diagnozu CFS (chronicky unavovy snydrom), co je tiez dobra potvora, niekedy neviem z coho mi je zle, ci zo Sjs alebo CFS.

Jana_SS

Inak k tym stavom, ano, urcite su to priznaky SjS, aj na mna pride slabost, najma vecer, ale cez den mozem normalne fungovat. Mne sa nejako oslabuje cuch, pani doktorka nevie z coho, ale medzi priznakmi SjS som to nenasla.
Joni, a ake mas problemy so stitnou zlazou?