Operacia oci excimerovym laserom

Príspevok v téme: Operacia oci excimerovym laserom
rupert

Ahojte
Chcem sa s vami poradit ci mate niekto skusenosti s operaciou oci excimerovym laserom. Hladam na internete co sa da ohladom zakroku a zatial neviem posudit ktora z metod (Lasik, EPI-Lasik, Lasek) je najlepsia. Docital som sa akurat, ze po Lasik sa oko najrychlejsie zotavi, ale zasa s metodou Lasek sa najmenej do oka zasahuje.
Som kratkozraky a mam len slabe dioptrie (-1 a -1,5), ale hlavny problem je, ze mam dost blby astigmatizmus (s cylindrom az -1.5 na oboch ociach), takze bez okuliarov nevidim ani do blizky.
Myslite si, ze to nebude problem pri laserovej operacii?
Dakujem za vase rady a nazory,
Rupert

mici

mam dioptrie -4.25 a stale bolesi oci uz neviem co mam robit tak som si msslela ze pojdem na operaciu a sa to vyriesi...ale povedali mi ze to mozem az po 2 rokoch od toho ako sa mi naposeldy zmenili dioptrie...a to mam 21 a sa mi zhorsuju stale:(...mate niekto skusenosti s tym ze ste boli na operacii aj skor ako po dvoch rokoch od posledneho zhorsenia??

wiwien

lucia1983:))uplne s tebou suhlasim, no tak ja som tiež do zadu dva týždne po operácii..a mala som už fakt také silné dioptrie -4,25 do dialky..no hruza, som stále nosila šošovky, okuliare som už uplne vylučila, a tak dlho som už chcela tu operáciu a teraz konečne:)no je to fakt operácia asi za 8 minut obe oči.sice tie bolesti dva dni potom a po odmrtveni..tak to som myslela, že budem asi hrýzť stenu, fakt ma to bolelo, ale zase každý má iný prah bolesti, no ale za to, že teraz vidím hned ako sa ráno zobudím:)je ten najúžasnejší na svete..:)fakt a mi to dodalo aj sebavedomie:)čiže odporučam naozaj každému.no ja som si to dávala robiť v bratislave - ambulancia EXCIMER - a som nadmieru spokojná:)

y2k

Ahoj Rupert.
Ja som tuto operaciu podstupil asi 2 tyzdne dozadu. Prebiehala presne ako sa docitas vsade aj tie bolesti a vsetko. Zatial nevidim uplne super ale mozem povedat ze sa to denne stabilizuje. Ja som tiez mal dioptrie len 1 ale cylinder az 2,5. A podarilo sa. Este k tomu mam aj oci tupozrake. No zatial je vsetko OK. Ak chces napis, priblizim viac, co kde kedy ako....
S pozdravom Tomas

age44

chces sa na to najprv pozerat a potom sa dat operovat? radsej to urob obratene, ale nech sa paci:
www.youtube.com
www.youtube.com
www.youtube.com

ale je to lasik, takze tam robia aj lamelu z vrchnej vrstvy rohovky, pri prk hned palia zvrchu.

maria31

Prosim Vas napiste mi webovu adresu kde si mozem pozret ako prebieha operacia a kolko stoji a ci sa da aj na splatky.Dakujem

markus

ahojte,mam 21 rokov, Ja idem na operaciu za dva tyždne do B.Bystrice .Mam krátkozrakosť(myopia)-2 a pol.Rozmyšlal som či to mam ešte odložiť na neskvor .Doktorka v tom nevidela žiadny problém ,prešiel som par vyšetrení ,dostal som kvapky take iste ktore mi bdu davať pred operaciou na znecitlivenie.Operacia by mala trvať 20 sekund ,,myslím s laserom ,,celkom sa teším ,lebo nerad nosím okuliare a ani šošovky :D,,dufam že sa podarí ,,,jedno oko ma bude stáť 11 000 sk ,,plus vyšetrenie 650sk ,,,, Mám si priniesť slnečne okuliare a odvoz ,,Robia to utorky na počkanie pre viac ludi na ten termín, z hruba okolo pol jednej do druhej,,a v piatok by mi mali vybrať šošovky ktore po operaci hned nasadzuju,,,,,,,,,,,,,,teším sa držte palce ,,čauky

rrrra

Dobry,zajtra idem na operaciu lasek a prosim nemate niekto nejake rady ako najlepsie pretrpet tie bolesti pocas prvych dvoch dni?nejake triki typy a tak? dakujem:)prosim napiste mi mail rowena@centrum.sk

lucia1983

Ahojte.Táto operácia je naozaj to najlepsie,čo som doteraz v zivote absolvovala a to,že teraz perfektne vidím rozhodne stálo za to.A to mám panický strach z lekárov a nemocníc.Takže nebojte sa a tešte sa na nový pohľad na život so zdravými očami.Ludia,ktorí nikdy nemali problémy so zrakom nedokážu pochopiť,ake to je nevidieť.Takže tak.