Operacia oci excimerovym laserom

Príspevok v téme: Operacia oci excimerovym laserom
rupert

Ahojte
Chcem sa s vami poradit ci mate niekto skusenosti s operaciou oci excimerovym laserom. Hladam na internete co sa da ohladom zakroku a zatial neviem posudit ktora z metod (Lasik, EPI-Lasik, Lasek) je najlepsia. Docital som sa akurat, ze po Lasik sa oko najrychlejsie zotavi, ale zasa s metodou Lasek sa najmenej do oka zasahuje.
Som kratkozraky a mam len slabe dioptrie (-1 a -1,5), ale hlavny problem je, ze mam dost blby astigmatizmus (s cylindrom az -1.5 na oboch ociach), takze bez okuliarov nevidim ani do blizky.
Myslite si, ze to nebude problem pri laserovej operacii?
Dakujem za vase rady a nazory,
Rupert

lyonette

ahojte,
ja tiez rozmyslam nad operaciou, ale centier je viac, rozmyslala som nad tym kosickym OFTUM www.excimer-kosice.sk a operaciou EPI-LASIK, ktrou robia na Slovensku ako jedini. mate s nim niekto skusenost? Lebo ani neviem co si mam z toho mnozstva vybrat a na co sa da spolahnut.Vdaka

anie

ahojte,
mala by som prosbu na niekoho kto ma s tymito operaciami skusenosti.
mam 20 a som kratkozraka obe oci -5- uz dlhsie rozmyslam nad operaciou, ale mam problem: po 1. mam este malo rokov aj ked sa vravi ze uz od 18 by sa dalo, no este stale je to vacsie riziko ako ked je clovek tak v 30
po 2. mam problem s rozlisenim laserovych metod- najma LASIK a LASEK a teraz ten najnovsi, EPI- LASIK, na www.cmo.sk hovoria presny opak ako na www.excimer.sk- na jednej je lepsi a bezpecnejsi LASIK a na tej druhej LASEK- kto sa ma z toho vysomarit? mam v tom bordel ja alebo oni?

helus

Ahojte, chcela by som sa poradit, kam mam ist na operaciu LASIK. Som z Kosic a nasla som stranku
www.excimer-kosice.sk
Kto ma s tymto pracoviskom nejake skusenosti?

denisa

Ahoj, minuly rok som bola na operacii Lasik -8 dioptrii + cilinder.Zial dopadla zle, moje oko nevie zaostrovat do blizka,som silne dalekozraka, dokazem citat iba s okuliarmi +3 dioptrie.
Zial takto sme dopadli viaceri, len sa o tom nezoprava.Moja byv.kolegyna tiez absolvovala operaciu, tiez dopadla velmi zle, chcela to zverejnit v novinach, ale redaktori nemali zaujem.

Andrej

Viera,
neviem ci ti to pomoze, ale v poradni www.zdravie.sk odpoveda pani doktorka co vykonava tieto operacie. Ak mas otazky tak ona ti najlepsie poradi. :)

viera

ozvite sa mi niekto, ak mate skusenosti s operaciou kratkozrakosti nad -10 kombinovanej s astigmatizmom, Chcela by som aspon zmiernit svoj handicap.
viera

viera

mate niekto skusensti s operaciou ktakozrakosti na 10 dioptrii kombinovanej s astigmatizmom?
Rada by som lepsie videla

eja

ahoj rupert: ja som tiez mala operaciu s PRK (11 000 jedno oko)a bola som ninuly rok operovana v oktobri.mozem ti povedat ze som mala -3,00 a - 2,75D.samotny zakrok nebolel ale ked mi prestali ucinkovat tabletky tak som plakala od bolesti ked mi museli kazdu hodinu kvapkat do oka kvapky a o svetle ani nehovorim..bolo to hrozne..ale po 3 dnoch som 1x otvorila oci a VIDELA SOM.. su tu aj mozne rizika ale vsetko ma + a -. bola som v tom excimeri v Karlovej Vsi a melmi mily ludia su tam.urcite ti poradia a povedia ti co bude pre teba najlepsie...(ale nemozes zabudat ze ti nepovedia vsetko)
inak teraz studujem optiku v Brne a tam som sa rozpravala s profesormi a rozmymi optikmi a povedali mi ze oni by si nikdy nezasahovali do oka ked to nie je NUTNE!!! je to vsetko na tebe,ale su tam aj rizika o ktorych ti presne nepovedia doktori..vsade je riziko...poznam aj jedo dievca (21 r)mala operaciu Lasikom a mala - 6D na oboch ociach a po roku sa jej zase nasadili nove dioptrie..uz ich ma -1,00 a -0,75D je to individualne na kazdom cloveku ako to jeho organizmus znese a zalezi aj aku mas tu kratkozrakost.ci uz aj zdedenu alebo ziskanu...nikto nic nevie do predu...je to dost nove este na trhu a na nas ktory uz maju "potom" sa dozvedia az o par rokov ako su na tom... ale jedno mas urcite ked si to teraz das vyoperovat v buducnosti (cca 40r)mas iste ze budes nosit okuliare do blizka a na citanie...teraz sa moze vsetko zdat ok ale po niekolkych rokoch sa ukaze pravda...
ale skus a je to na tebe ako sa rozhodnes..
s pozdravom eja