Operacia oci excimerovym laserom

Príspevok v téme: Operacia oci excimerovym laserom
rupert

Ahojte
Chcem sa s vami poradit ci mate niekto skusenosti s operaciou oci excimerovym laserom. Hladam na internete co sa da ohladom zakroku a zatial neviem posudit ktora z metod (Lasik, EPI-Lasik, Lasek) je najlepsia. Docital som sa akurat, ze po Lasik sa oko najrychlejsie zotavi, ale zasa s metodou Lasek sa najmenej do oka zasahuje.
Som kratkozraky a mam len slabe dioptrie (-1 a -1,5), ale hlavny problem je, ze mam dost blby astigmatizmus (s cylindrom az -1.5 na oboch ociach), takze bez okuliarov nevidim ani do blizky.
Myslite si, ze to nebude problem pri laserovej operacii?
Dakujem za vase rady a nazory,
Rupert

vanesa73

Ja som bola 2x na operacii.mala som 4 dioptrie.jedno mi spravili dobre ale na druhom som mala vacsiu dioptriu tak tam mi ostala ešte jednotka.pred dvoma týždnami som išla znovu.je to dos

peto22

ahoj ja som bol operovaný na novom laseri v Ružomberku mal som vyše 3 dioptrií po mesiaci som na nule, bez problémov a úplne spokojný.Vrele doporučujem.

gogo_inka

chcem sa spytat kolko tyzdnov pred operaciou nesmiem nosit kontaktne sosovky ? pocula som ze 2 tyzdne, je to pravda ?

myopica

s plusovymi dioptriami je problem, tazsie sa vykoriguju uplne na nulu. najvacsi problem je vsak tupozrakost, pokial viem, u nas nechcu lekari operovat pacientov s tupozrakostou. v cechach operuju. nemozes vsak cakat zazrak. tupozrake oko ti vykoriguju len maximalne na tolko, co sa da aj okuliarmi.

moeje oci

Potrebujem poradit kam mam ist na operaciu oci , mam 2,5 plus a 3 plus ,a ktomu este cylindre a tupozrakost kde robia taketo operacie poradte

petratt

Prosím vas da sa operovat škulenie? ako mladsia som bola na troch operaciach ale zial nic. neviete o nejakom zakroku ktory by pomohol? dakujem.

lenia

Chcela by som sa spytat na specialne kontaktne sosovky ktore ze vraj vylepsuju zrak davali to na tv markiza mam to totisto dioptrie 2.00 na operaciu mozem ist az od 20 kym sa mi ustaly zrak a okuliare mi uz lezu na nervy keby niekto vedel o tych kontaktnych dajte mi vediet

katulienkaaa

ahojte ako to tu opisujete trosku som sa zlakla, myslela som si (ani neviem preco) ze sa to vsetko robi v narkoze...no ale mozno by sa to dalo vydrzat len ma tak napadlo ze od kolkych rokov sa mozeme robit operacia oci laserom? moze sa uz v 18? alebo aj skor?

majuška

Ahojte.Chcem sa podeliť o moju skúsenosť s operáciou.Mám za sebou Lasek v Cornea v BA.Obavy boli zbytočné.Operácia bola rýchla a úplne bezbolestná.Možno len pocit,že sa vám niekto hrabe v oku je trochu nepríjemný.Tri dni som cítila akoby som mala piesok v očiach,užila som aj nejakú tabletku od bolesti,ale dá sa to vydržať.Spočiatku bolo videnie všeliaké,ale každým dňom sa to zlepšuje.Takže ja určite odporúćam.Majte sa.