Operacia oci excimerovym laserom

Príspevok v téme: Operacia oci excimerovym laserom
rupert

Ahojte
Chcem sa s vami poradit ci mate niekto skusenosti s operaciou oci excimerovym laserom. Hladam na internete co sa da ohladom zakroku a zatial neviem posudit ktora z metod (Lasik, EPI-Lasik, Lasek) je najlepsia. Docital som sa akurat, ze po Lasik sa oko najrychlejsie zotavi, ale zasa s metodou Lasek sa najmenej do oka zasahuje.
Som kratkozraky a mam len slabe dioptrie (-1 a -1,5), ale hlavny problem je, ze mam dost blby astigmatizmus (s cylindrom az -1.5 na oboch ociach), takze bez okuliarov nevidim ani do blizky.
Myslite si, ze to nebude problem pri laserovej operacii?
Dakujem za vase rady a nazory,
Rupert

kacicka

ja som bola na tu operaciu a som spokojna.dokonca som mala na 1 oku aj astigmatizmus.nemusis mat obavy.chod na predoperacne vysetrenie a oni ti povedia ci mozes vobec ist na operaciu a poradia ti metodu.

Rupert

Dik Miro, prihlasenie uz funguje, ale s tym mailom to asi bude problem, pretoze mi stale nic nedoslo a v adresari spam to taktiez nieje.

Miro

rupert: aktivoval som Ti registraciu aj bez toho aby si musel citat autorizacny mail. Skus sa prosim pozriet ci spravy od nas nie su oznacene ako spam, mne sa na email.cz momentalne nedari zaregistrovat aby som to skusil. Ak nas email.cz nejakym sposobom filtruje obavam sa ze by sa odfiltrovala aj odpoved z poradne, ktora chodi tiez mailom.

rupert_

Dakujem za vase odpovede. Z excimeru som uz dostal odpoved, ze je to mozne a metodou PRK by to stalo 11 000 na oko. Ale aj tak si myslim, ze metoda Lasek je viac bezpecnejsia(ale samozrejme aj drahsia).
Mate niekto skusenosti so spolocnostou CMO, maju teraz do konca marcu akciu?

PS: andrej, snazil som sa zaregistrovat, ale nedosiel mi autorizacny email, aj ked som klikol na "znova poslat autorizacny email", pritom emaily prijimam v pohode.

Andrej

V nasej poradni odpoveda pani doktorka co pracuje v spominanom Excimery. Kludne sa jej opytaj, urcite rada odpovie. Robia vsetky tebou spominane metody. :) Robili sme im aj stranku www.excimer.sk
Teba vsak urcite budu zaujimat aj "realne" skusenosti, tak dufam, ze ti da este niekto odpoved.

evik

P.S.: neviem, odkial si, ale ona bola:
adr.:
EXCIMER laserova amb.
poliklinika Karlova Ves
Liscie udolie 57, BA
č.tel.: 02/65421381

a cakom-pak platila 28.500.-
a viac uz neviem...

evik

nuz, ja osobne skusenost nemam (sorry), ale suseda ano. bola som sa jej spytat, tvrdi, ze jej doporucili Lasek -mala -3,5 na oboch ociach. vraj sa tam stretla aj s "kolegom " pacientom s astigmatizmom, spolu boli aj na kontrole, a u oboch bolo vsetko o.k., aj astigmatizmus bol prec! takze skus a drzim palce!