Operacia oci excimerovym laserom

Príspevok v téme: Operacia oci excimerovym laserom
rupert

Ahojte
Chcem sa s vami poradit ci mate niekto skusenosti s operaciou oci excimerovym laserom. Hladam na internete co sa da ohladom zakroku a zatial neviem posudit ktora z metod (Lasik, EPI-Lasik, Lasek) je najlepsia. Docital som sa akurat, ze po Lasik sa oko najrychlejsie zotavi, ale zasa s metodou Lasek sa najmenej do oka zasahuje.
Som kratkozraky a mam len slabe dioptrie (-1 a -1,5), ale hlavny problem je, ze mam dost blby astigmatizmus (s cylindrom az -1.5 na oboch ociach), takze bez okuliarov nevidim ani do blizky.
Myslite si, ze to nebude problem pri laserovej operacii?
Dakujem za vase rady a nazory,
Rupert

lilotka

majka s. ja sa chystám tiež. V novembri budem mať 20 rokov a do konca tohoto roka chcem ísť. Na 5. októbra som objednaná na vyšetrenie a tam sa všetko dozviem, tak keď chceš, dám ti potom vedieť. Kľudne mi napíš na mail. Keď som sa objednávala, povedali mi, že posledný rok pred operáciou by sa mi nemali zhoršiť dioptrie o viac ako jednotku. A čo sa týka toho tehotenstva, myslím, že 1 alebo 2 roky po operácií by si nemala rodiť. Keď chceš, ozvi sa.

majka s.

nikto to nevie? mne to pripada totiz ta operacia ako jedina uz moznost, ako sa zbavit okuliarov... sosovky nezabrali, tak operacia snad

majka s

od kolkych rokov sa mozem dat operovat? mam dioptrie -7,5 obe oci a mam 19 rokov. lekarka hovorila, ze mi to neodporuca, lebo som velmi mlada a zrak by sa mi kratko po operacii zhorsil. neviem, ci je to tym, ze si ma chce ako pacientku udrzat, lebo za to dostava peniaze od poistovne, alebo je to v skutocnosti pravda. kamaratka mi hovorila, ze jej znama bola operovana takto mlada excimerovym laserom a ze sa jej zrak nezhorsil. tak ma to velmi zaujima. chcela som skusit sosovky, ale som na ne alergicka (zistila som to po 3-tyzdnovom zapale oci, ktory nahodou este teraz trva). chcem si nasetrit na operaciu a nechat sa zoperovat (hoci aj o rok). a potom este mi neodporucali teraz operaciu, az po prvom babatku, lebo pri porode sa zvysuje ocny tlak alebo co. co je to vlastne ten ocny tlak?

skvrnka

caute, ja len tolko, ze vsetkych ktori sa na to dali, uprimne obdivujem a aj zavidim.Keby som sa nebala, tak by som hned sla. No ja by om to nevladla, nenecham si ani do oci nakvapkat lebo mi to je neprijemne, nie to este laser.

lucia1983

Ahojte.Mam operaciu za sebou asi pol roka.Citim sa super,vidim perfektne ako nikdy predtym so sosovkami.Robili mi to v Kosiciach v Barci a zakrok je v pohode bezbolestny,len potom dost boli asi tri dni v kuse.Inac odporucam.pa

ceresnicka

nazdarek DAMIAN
co keby si konkretizoval tie cviky abo aspon odporucil nejake www abo literaturu co sa toho tyka. Okrem toho ze ja som citala ze najmodernejsia a najrychlesia je ta operacia LASEK.diky.

damian

90% ocnych poruch sa da liecit cviceniami (bez okuliarov a operacii). Moderna medicina nam brani (koli profitu z okuliarov, produkcie sosoviek a operacnych pristrojiv), abe sa informacie o ocnych cviceniach dostali k pacientom.
OPAKUJEM, ZRAKOVE VADY, KTORE NEBOLI VRODENE, SA DAJU LIECIT OCNYMI CVIKMI, DUSEVNOU ROVNOVAHOU, SPECIALNOU DIETOU (VITAMINY/MINERALY).
ZAMYSLITE SA!!!!!!!!!!