Operacia oci excimerovym laserom

Príspevok v téme: Operacia oci excimerovym laserom
rupert

Ahojte
Chcem sa s vami poradit ci mate niekto skusenosti s operaciou oci excimerovym laserom. Hladam na internete co sa da ohladom zakroku a zatial neviem posudit ktora z metod (Lasik, EPI-Lasik, Lasek) je najlepsia. Docital som sa akurat, ze po Lasik sa oko najrychlejsie zotavi, ale zasa s metodou Lasek sa najmenej do oka zasahuje.
Som kratkozraky a mam len slabe dioptrie (-1 a -1,5), ale hlavny problem je, ze mam dost blby astigmatizmus (s cylindrom az -1.5 na oboch ociach), takze bez okuliarov nevidim ani do blizky.
Myslite si, ze to nebude problem pri laserovej operacii?
Dakujem za vase rady a nazory,
Rupert

leelooo

Ahojte! Aj ja som rozmyslala nad operaciou excimerom,ale potom som sa docitala,ze este nemaju overene dlhodobejsie vysledky. Cize na 10 rokov sa ti mozno zrak zlepsi,ale potom sa ti udajne moze rozpadnut rohovka. Este asi pockam,nech to riadne preveria.

hafa

chcela by som si dat operovat oci excimerovym laserom, pochadzam z Trnavy. Kto mi moze poradit nejake spolahlive a cenovo vyhodne centrum?
vďaka

stefania

Dobry den.Nosim okuliare asi 11 rokov.Teraz mam 18 no moj zrak sa neustale zhorsuje.Asi pred dvoma rokni sa to vsetko ustalilo pri dioptriach -4 no teraz to je znova a znova horsie. V priebehu dvoch mesiacov vidim na svoje okuliare(-4) strasne slabo. Mam nesmierne bolesti hlavy a zavraty.Rozmyslala som o operacii oci excimerovym laserom.Mozte niekto poradit alebo aspon napisat vlastnu skusenost. Skusala saom aj sosovky no mala som zavrate a zvracala som.prosim poradte.

joanna

ja som bola na operacii excimerom pred tyzdnom.zatial som ale dost sklamana,lebo nevidim dobre ani do dialky ani na blizko.je to sice kratka doba, ale vsetci tvrdia, ze dobre videli uz par dni po operacii.ako dlho vam trvalo kym ste zacali dobre vidiet?ja si neviem ani smsku v telefone precitat...

andrea.benodet

Chcela by som sa opytat na astigmatizmus.mam sfericke dioptrie iba -0,5 na obidvoch ociach a cylindricke na jednom oku -1,5 a na druhom 0,75, takze mam bez okuliarov dojem,ze je vsetko neostre.Citala som,ze astigmatizmus sa nezhorsuje,ale este pred polrokom som taketo cylindricke dioptrie nemala.moze sa mi to este rapidne zhorsit?uz teraz mam pocit,ze nic nevidim:/, je to tazky astigmatizmus?

dando

caute, potrebujem poradit. chcem ist na operaciu no neviem o tom vobec nic. viem ze do dialky nevidim ani slona :), som z okolia RK a chcel bysom vediet kde sa to da najblizsie operovat. diky

anonyms

Ja som na tom biedne a to mam len 15:Dnajradsej by som bol za sosovky,ale z naj naj naj ooperacia,preco je vlastne zakazana operacia u deti?zeby tim ze sa do 18 zrak este len vyvija???a mohol by sa aj po operacii nadalej pokazit?...za taku operaciu v mojom veku by som dal cokolvek,COKOLVEEEEK!!!!