Operacia oci excimerovym laserom

Príspevok v téme: Operacia oci excimerovym laserom
rupert

Ahojte
Chcem sa s vami poradit ci mate niekto skusenosti s operaciou oci excimerovym laserom. Hladam na internete co sa da ohladom zakroku a zatial neviem posudit ktora z metod (Lasik, EPI-Lasik, Lasek) je najlepsia. Docital som sa akurat, ze po Lasik sa oko najrychlejsie zotavi, ale zasa s metodou Lasek sa najmenej do oka zasahuje.
Som kratkozraky a mam len slabe dioptrie (-1 a -1,5), ale hlavny problem je, ze mam dost blby astigmatizmus (s cylindrom az -1.5 na oboch ociach), takze bez okuliarov nevidim ani do blizky.
Myslite si, ze to nebude problem pri laserovej operacii?
Dakujem za vase rady a nazory,
Rupert

Datokar

Za mňa určite očná klinika iClinic v Banskej Bystrici, sú aj v BA...vôbec žiadne výhrady, po celý čas veľmi milý, ľudský...operovala ma pani doktorka, ktorá naozaj bola ako: anjel v bielom plášti :-)

lilun

Mne operovali oci v Zline (www.klinikazlin.cz)asi pred dvoma rokmi a som maximalne spokojna. Lekar urobi diagnostiku a podla toho vyberie metodu, ktora je najvhodnejsia pre tvoj typ oka. Ja som nemala ziadne problemy a som velmi spokojna. Kamarat tam bol tiez, ma od vtedy velmi suche prave oko (mal problemy aj so sosovkami)...je to individualne, ako kto zareaguje.

Jena333

dala som sa operovat v OFTUM BRATISLAVA. V den operacie bola pani doktorka mila, bodaj by aj nie, ked prave zarobila 1035€. Zrak aj po skoro 3. mesiacoch nic moc. Co sa zmenilo je moj vnutroocny tlak. Z normalnych hodnot vyrazne po operacii stupol. Je riziko ze dostanem glaukom a mozem aj pocase oslepnut. Poopeacne kontroly prebiehaju asi tak, ze vam daju citat a ked nevidite pismeno, tak tam sedite a nutia vas hadat tie pismena. Potom napisu, ze sa vam zrak zlepsil no WAW a pritom len nepatrne. Keby mozem cas vratit spat, tak OFTUM NIE, radsej by som zvolila CMO, alebo vobec ziadnu operaciu. Moje skusenosti. Dufam ze vy taketo problemy nemate, alebo nebudete mat

jovani

ahojte..chcem sa spytat na jednu vec. Myslite,ze sa budu dat operovat aj vyzsie dioptrie..myslim -6 a viac? dakujem za odpovede

beki

bola som na operácii pred 7 rokmi, robili mi to v blave, prístrojom lasek a doteraz som veľmi spokojná, dovtedy so mala dioptrie 5,75 nie je to nič hrozné vrele odporúčam

peto12588754

zabudol som pripisat ze to oko na ktorom som mal cilinder mi operovali wfrontom neviem ako sa to pise ale tak to vyslovoval a keby som nesiel na tu operaciu asi by som bol na poly slepy uz aj z pravim okom lebo sa mi zhorsovalo videnie na nom po uraze

peto12588754

Ja som bol na operácii laserom v karlovej vsi a akym druhom lasera budu operovat to zavisi mam ten dojem ze to zavisi od vysetrenie tiz som mal problem z cilindrom na lavom oku po uraze a a j to mi vedeli spravit sice nie na sto percent ale tek ze nemusim nosit vobec okuliare vidim sice na to oko akoze takich duchov ale to ani nevnimam oproti tomu ze som perd tym na to oko nerozoznal ani tvar aj ked bola na meter predomnou ja sa v kazdom pripade nemozem stazovat

vanesa73

je to dost bolestive ale stoji to za to.stalo ma to 30 tisic obi dve oči. druhy krat som neplatila nič.bolesti su prve 2 dni potom je to už o dost lepšie.tak odporučam.