Socialna fobia

Príspevok v téme: Socialna fobia
AlexFizz

Ahojte vsetci, co mate socialnu fobiu!

Studujem psychologiu a chystam si pripravit maly vyskumcek k diplomovej praci s temou SF.

Touto cestou hladam vhodnych participantov buduceho vyskumceka.

Staci, ak sa vam chce zucastnit, pojde pravdepodobne o vyplnanie dotaznika/dotaznikov a podobne.

Pekny den!
-------------
Sociálna fóbia, sociálna úzkostná porucha - www.zdravie.sk

preco

Daisy2, ano aj mna toto dost vystihuje. Ale zaroven si myslim, ze druhi su vo vsetkom lepsi ako ja, a ked po dlhsom case zistim, ze nie su, citim sa previnilo z toho, ze mam dobry pocit, ze aspon niekedy som ja lepsia. No neviem, ci to nie je pomotane. Ked tak na seba pozeram, co si vlastne myslim,naozaj som divna.

AlexFizz

Drzi ludia ma nieze podrazdia, priam vo mne vyvolaju nepricetnost :D Trochu nadsadzam, zavisi od situacie, cloveka, nalady etc. Wow, dobre si mu dala! Raz som aj ja prekvapila samu seba, ked som zostra odpovedala na velmi utocny telefonat od namosurenej kolegyne. Skoro som sa z zblaznila sama zo seba :D. [inak vtipne, co dokazu riesit SF ludia, nemyslite?:)]

No, s tymi ocakavaniami, mam to podobne, mam pocit, ze skutocne laskavych ludi, prijemnych, je malicko. Doraz na slove skutocne..ach jo.

daisy2

a myslim ze to co si povedala o tej empatii je uplna pravda - ocakavam od ludi privela a potom ma hneva, ze sa nechovaju ako by sa podla mojho nazoru mali - podla hesla nerob druhemu to co nechces aby on robil tebe. uz som sa naucila za tie roky od ludi tolko neocakavat ale toto bola skutocnost, ktoru som si uvedomila a to mi pomohlo - necakajte od ludi, ze sa budu chovat tak ako ocakavate, ako si predstavujete ze sa budu chovat. ani od tych najblizsich. je to trochu smutne, lebo od ludi uz takmer necakam nic dobre a ked sa najde nejaka dobra dusa, prekvapi ma to :)

preco

mam prave dost cerstvu skusenost z prace. Prisiel zakaznik, ktory bol drzi a pytal si zlavu, bol mi nesympaticky a zlavu som mu just nedala. Sama sa cudujem, ze som sa odvazila. Ale to bolo take chvilkove vzpanutie hnevu. Neskor prisiel starsi pan, ktory si chcel este aj sam nalozit tovar, a to som videla, ze kriva, tak som to rychlo urobila za neho a snazila sa byt k nemu velmi mila. On bol submisivnejsi ako ja, a to uz je co povedat. Vedia aj Vas podrazdit drzi ludia, alebo sa ich bojite? Ja sa bojim, ale aj ma podrazdia.

daisy2

ale predtym to bolo trochu inak, k tym dominantnym. aj dnes pri velmi dominantnych sa poddavam - ved preto su dominantni :) niektorych ludi treba respektovat

daisy2

k subminisivnym velmi ohladuplne, mozno az privelmi a k dominantnym ako k superom alebo ako k partnerom podla stupna dominancie

AlexFizz

Preco, kladies dobru otazku. Hm, Sf ludia, co poznam, si zvykli mysliet, ze su empatickejsi ako druhi, citlivejsi, ale docitala som sa skor opak: SF sa sprava tak, ako by bol rad, aby sa spraval svet k nemu, ale svet sa tak k nemu spravat nebude, a to ho hneva (casto, aspon z mojej skusenosti s SF okolim). Fakt, ze svet nevracia podobnu ohladuplnost, akoby zvysoval uzkost v SF cloveku. Mimochodom, ja som taka tiez a tazko povedat, ci je to u mna submisivitou a ci empatiou. Dobry test: ako sa spravate k ludom, ktorych povazujete za submisivnych a ako k tym, ktori su pre vas dominantni?

katikaaa

"Nechcem mat pocit, ze niekde prekazam, niekoho obmedzujem, niekde niekomu leziem na nervy a obtazujem." uplne sa s tou vetou stotoznujem..takze odpoved na otazku je ano..

preco

Daisy2, ano je to aj rodinou. Pytala som sa, lebo ma zaujimalo, ako ta rodina ovplyvnila. Rozmyslam, ci je to caste, ze Soc. fobici sa snazia byt poslusni, dobre sa ucit, uprednostnit druhych (napr. do tych dveri), lebo to presne robim aj ja. A napriklad, ked soferujem, a niekto ma chce predbehnut, tak brzdim, aby som mu to este viac ulahcila. Nechcem mat pocit, ze niekde prekazam, niekoho obmedzujem, niekde niekomu leziem na nervy a obtazujem. A vy?
Myslite si o sebe, ze ste velmi empaticki? viac ako ini?