Najlepšie vložky na noc?

Príspevok v téme: Najlepšie vložky na noc?
kiki na

Nemám sa koho spýtať, tak sa pýtam tu: Aké su najlepšie vložky na noc? Niake poriadne hrubé, ale hlavne dlhé! Môžu byť aj drahšie.Lebo ja strašne silno krvácam aj počas dňa a v noci je to horor.... dala som si 2 hrubé vložky ale aj tak sa mi zadrbaliaj nohavičky aj plachta. Ale prosím tampóny mi neodporúčajte-tie niesu pre mňa a pochybujem že by soom s nimi vlbec zaspala :P

toes

Ja nejak strašne nekrvacam takže tie dva krvácave dni v pohode zvládnem s vlozkami a nemám pocit obmedzenia, skôr mi vadí že ma boli brucho a nie je mi moc dobre. Som rada ked to zo mňa odtecie čo najskôr, nie aby som to v sebe držala. Z tamponov mi byvalo zle. A alergiu na vložky nemám. Raz som to mala nejake zapalene, vtedy som si dala na tu tenucku vložku tenkú vrstvu buniciny, to mi poradila lekárka. A presne, ako vravis, s hygienou je pri tamponoch trochu problém, aj ked máš k dispozícii umývadlo atď čo tiež nemusí byť vždy, aj tak nie si v sterilnom prostredí a tým že si to zavadzas dnu je možnosť že si tam zavlecies infekciu. Ale každému ako vyhovuje, ja tiež nehovorím na tampony fuj hoci mi to príde nechutnejsie.

Nela41

Nuž ono je pravda, že pri používaní tampónov je väčšie riziko infekcií a mykóz a podobných záležitostí, ale to ovplyvňuje veľa ďalších vecí. V prvom rade hygiena, treba si ruky umyť aj pred zavádzaním nie len po a tiež treba byť opatrný na verejných miestach, najlepšie si tam tampón ani nemeniť, ale keď už sa inač nedá tak si dávať pozor a nechytať sa rukami zbytočne všetkého okolo na wc. Ďalej pri užívaní HAK sa často mykózy spravia aj obrazne zo vzduchu, takže mnohé ženy za to vinia tampóny, ale príčina býva zväčša inde. Ja používam tampóny niekoľko rokov aj v noci aj cez deň a nikdy som nemala s nimi problém, naopak s vložkami som mala veľké problémy. Najväčší problém bol, že nech som si dala vložku akú som chcela, dlhú dobreže nie od chrbta po brucho a mohla som mať akúkoľvek silnú menštruáciu vždy som počas týždňa aspoň raz pretiekla. Proste si stačilo blbo sadnúť a bola som špinavá. A ten pocit keď som sa postavila a cítila doslova ako to zo mňa teče, no ja nechápem ako s tým môže niekto normálne fungovať. Keď som používala vložky tak som mrchu brala ako chorobu, nikam som nechodila nebolo mi pohodlne proste som sa cítila odpísaná.. od kedy mám tampóny normálne žijem a tých 5 dní si ani neuvedomím, že mám krámy. Ďalší problém je, že nech je always akokoľvek dobre sajúca je nenormálne agresívna k pokožke! Vždy som mala okolie červené a podráždené, nebodaj keď som sa oholila to ani nehovorím. Alwaysky sú aj na dotyk tvrdé, vždy som sa cítila ako v plienke, ten pocit bol proste otrasný, existujú aj šetrnejšie vložky k pokožke a aj pohodlnejšie, ale tie zase nemajú takú savosť a tak som pretiekla ešte skôr.
Dámy, spoločnosť ide do predu a vy už nemusíte trpieť týždeň kvôli tomu že máte krámy. Nechápem načo si to robíte. Tak keď vám príde tampón nehygienický predsa sú tu menštruačné kalíšky.. prečo ostávate verné vložkám, keď nás vo všetkom tak obmedzujú? Ja to nepochopím tú ľudskú tvrdohlavosť..

Leonka77

suhlasim s Nela41 aj ked ja tampony tiez v noci nenosim ale podla mna je to kazdej osobna vec a zalezi co vyhovuje. a syndrom toxickeho soku mozu dostat muzi aj deti a neviem ci je priamo dokazane ze je to z tamponov aj ked to na letaku je lebo pri testovani to dostala mozno jedna z tisicok zien a vyrobcovia to na letak museli dat aby zostali kryti..

BcMia

ja prikláňam sa k snowke aj Nele41.. Ale každý ma na to rozdiely názor. Ja som vložku nemala už asi 7-8 rokov a žiadnu infekciu som nikdy nedostala.. viem teraz začnete s tým že sa non-stop používať nesmú- ale to je blbosť pokiaľ sa pravidelne vymieňajú.. aj to sa nemusia každé 2-3 hodiny, záleží na intenzite krvácania.

toes

Nela, tampon máš v tele, vložku mimo tela. Tampon ti zadržiava krv v tele, množia sa tam baktérie, mozes dostať infekciu, syndróm toxickeho šoku. Tampon je cudzí predmet v tele, navyše z umeliny, chemických látok. Kým nemáš problémy, neriesis, ked ich budes mať, bude neskoro.

Nela41

Keď si horibilne proti tamponom kup si menštruačný kalíšok. Ako sorry baby, ale máte strašne zastaralé názory. Koľko tisíciek, čo tisíciek miliónov báb po svete nosí tampóny počas celej menštruácie a žijeme.. Že nemohla by si zaspať s tampónom.. a s vložkou môžeš? Fuj

mima159

Neviem,ci je este tema aktualna, ale ak mozem poradit, ak mate velmi silnu menstruaciu, fakt dobre su vlozky Tena z lekarne -Tena Extra, alebo Tena Extra Plus, najvacsie Tena Maxi, ale to uz su ozaj riadne dlhe, od pupku po chrbat,ale ucel splnia.

Zaran

Ja keď mám veľmi silnú menštruáciu a idem spať tak si dám dve Always nočné vložky a keď sa ráno zobudím nie je špinavá ani plachta,ani nohavičky,ani pyžamo-všetko OK :)

Leela333

Tú prvú noc, kedy fakt silno krvácam si dám jednu nočnú a jednu dennú (obe always) a vôbec nepretečiem. Hlavne si daj dostatočne úzke nohavičky, nech sa ti to počas noci, keď sa prevaľuješ neposúva. Kedysi som sa tiež budila s krvavou plachtou, ale toto je najlepšie riešenie, na ktoré som prišla. A potom zvyšné dni mi už stačí len jedna nočná a som v pohode :-)

dul

kiki na

ja mam tiez silnu menstruaciu a hlavne prve 3 dni,co ti mozem poradit tak skus vlozky naturella classic maxi,night ja pouzivam always take ruzove,hrube a predlzene sice ich vidno ale na noc su dobre