Parazity?

parazitik

arman, ja kvoli tej tvoje pasomnici nezaspim ani. prave mi napadla myslienka, co ked ta moja "ryza" nie je vlastne ten ryzovy parazit ale su to clanky tej pasomnice? objavilo sa to az po liekoch a nebolo to vobec natravene ale pekne biele, bolo to ploche. no nic, na tu svinu nahodim velke davky ale az ked doberiem toto. a rozmyslam aj nad tym Yomesanom aby to pekne aj scolex zlikvidovalo. ja ich tak neznasam, preco musia existovat??! fuj, a bravcove maso uz jest nikdy nebudem!!!!!

parazitik

inak, potom ma tieto pasomnice a spol asi fakt kazdy clovek. len mozno im nesposobuju dake velke problemy, tak to neriesia. asi neexistuje ziaden velky zivocich co by nemal cervovite parazity :o len najst daku rozumnu mieru. na daco clovek umriet musi. ale je to nechutna predstava, fuj a fuj este raz

parazitik

to je uplne hrozne. tak potom mam urcite skrkavky, fuj, lebo take veci v ich velkosti a hrubke ma obcas opustili. a ja sa furt utesujem, ze to len dake usadeniny. vidis, to sa ta hned aj opytam, tu sankupr. som si dnes citala, ze chcem si to spravit zajtra pozajtra a tam presne hentake fotky s tymi usadeninami boli. cize vravis, ze to je zbytocne, ze aj tak tam nic take nemam? a ty ked si si ju niekedy robil, vysli take utvary ci nie?

arman

parazitik, je to pasomnica, nic dlhe skoro meter nemoze v creve byt.
colonix je podvod, vychadzaju bud chuchvalce byliniek, alebo parazity. Usadeniny v creve su mytus, to ti aj potvrdi kazdy gastroenterolog, co pozera denne niekolko criev kamerou.
Su to dost casto postahovane fotky z parazitov, atd... never tym fotkam, pouzivaju ich pri sankrapraksalane, postoch, tie iste fotky.
Parazit vyjde prakticky vzdy rozlozeny. Len co zahynie, strati ten jeho ochranny sliz a crevne stavy ho zacnu travit.
Ako myslis, ze vyzera, po takych 24 hodinach travenia v creve - zabudni na ukazkove fotky parazitov, tie su umelo vypestovane.

napr. takto
www.youtube.com

Vacsinou vyjde slizovy dlhy utvar, premiesany zo stolicou, ktora sa do neho dostane cez natravene steny a zafarbi ho.

parazitik

arman, nevidim to dobre. si si isty ze to je pasomnica? lebo na mna to z tej fotky posobi iba ako daka dlha usadenina z creva, nieco ako ked ludia posielaju obrazky do toho programu colonix.videl si ze to je clankovane? a vobec, keby si mal takuto dlhu potvoru v creve, urcite by si si musel cas od casu objavit clanky v stolici. na tvojom mieste by som to zobrala k lekarke, co ti diagnostikovala aj tie skrkavky. fakt sa mi tento utvar nezda byt parazit, ale tak, ty si to videl na zivo.
ale inak, ja svojho parazita volam Betka, uz par rokov si robim srandu, ze idem sa s Betkou najest :D a ono tam mozno nakoniec fakt ta Betka potvora je
ps: ja som mala zatial len tutok ryzu curezone.com a este aj dake ine divne objekty, ktore sa mi nepodarilo identifikovat

GoFruit

Arman blahoželám, ale je mi z toho zle. To je hrozná predstava že také môžem mať...a najhoršia že aj keby sa vyliecim budem ako paranoik že kedy to zase do mňa vojde...

arman

No, na dnes mam aj celkom dost, idem sa nejak zrelaxovat
Sice z toho rozchodu vysla horsie, nez ja, ale i na mna to je vcelku dost

arman

Tak vazeni a mili, po cca 2,5 mesacnom intenzivnom boji, konecne moja dlhorocna spolubyvajuca opustila telo.
Bola pekne v celku ale pri pokuse vybrat ju, sa mi bohuzial trochu rozpadla. To zdaleka niesu vsetky casti! Ale nechcelo sa mi to lovit vsetko, kedze islo o pomerne nechutnu cinnost. :-) Smykala sa ako had!
Dostala aj meno - Lady Marmelade. Bola mojou spolubyvajucou dlhe roky, ale dnes som sa rozhodol, ze je nacase dat jej padaka... nebude na mne parazitovat! :-)

Pripajam obrazok Lady Marlemade kratko po rozchode.

www.freeimagehosting.net

(teda, aspon nejakych jej casti, ale len to co som dokopy videl, musel byt taky dobry meter, ale bohvie kolko toho odislo este pomimo).

Sranda, kolko toho vydrzala, kym to vzdala... az Praziquantel 3-3-3, spolu s albendazolom 400mg rano a vecer, pocas 3 dni po sebe, ju presvedcili, ze nieje na spravnom mieste. Vsetko predtym zjavne prezila.

arman

Dobry clanok o parazitoch v mozgu
altered-states.net

ich oblubenej destinacii, kedze tam imunitny system horsie prenika. Je to pre parazita nieco ako raj. :-)

Kapitola o cystach (Why the Immune System Can’t “See” Tapeworm Cysts) je fakt ze zaujimava. Akym sposobom sa cysta chrani voci imunitnemu systemu, ktory ju nerozpozna, a tym padom si parazit moze vyckavat vnutri na vhodnu prilezitost. Veda tam aj priznava, svoju nevedomost, ze doteraz nerozumie principu, akym mechanizmom vznikaju bielkoviny v cyste, kvoli ktorym ju telo nerozklada.
Neskutocne rafinovani su paraziti, kto by to bol povedal na take cerviky.
By ma zaujimalo, kolko ludi ma z toho psychicke problemy, a skoncia na nasom uzasnom slovensku u psychiatra kde dostanu antidepresiva. :-) Nic, prehravame na plnej ciare s parazitmi, davaju nas dole - podla mna niekto CHCE aby to tak bolo.