Parazity?

arman

Ozaj, este spomeniem, ze aj tekvicove jadierka maju vyrazny protiparazitalny ucinok.
Preto sa kedysi asi v tak hojnom mnozstve chrumkali. Ze vraj sa aj nosievali v nejakom vrecusku, a chrumkalo sa to ako chutovka - cipsy... vzdy poruke vo vacku. :-) Ale neviem, nezazil som, keby to niekto potvrdil...

Teraz ludia chrumkaju pomedzi jedla hnusne presolene veci plne vysmazeneho skodliveho tuku. Tak sa zmenila doba. :-)

arman

krado, ak ta tvoja vec dokaze zlikvidovat ploske cervy rovnako dobre, ako vysoke davky praziquantelu, tak by som na to veru presiel, kedze to uz zacina vychadzat lacnejsie.
Bohuzial, zaruku mi nikto neda a nedoverujem tomu.

krado

Hmmm takze nedate stale na ten moj antiparasite :))) a potom nieco na posilnenie imunity a bacha na prekysleny organizmus cize raj pre parazity, cize ked budete papat sladke, bude to trvat dlhsie

RNG

Palina/artemisia, po anglicky wormwood sa odjakziva pouzivala na odcervenie. kedysi ludia mali ovela viac cervov v crevach, ako dnes, lebo nepoznali sterilizaciu a cistotu. Vtedy bolo odcervovanie 1 az 2 x do roka normalne a bezne a dosahovali to najma wormwoodom/palinou, v dostatocnycn davkach, alebo cicvarovymi semiackami, co su semienka jedneho z druhov palin/artemisii.
Ja si to veru z detstva este pamatam, lekari to dokonca vtedy predpisovali este.

arman

parazitik - klud. nepanikar. :-)

Ono, takto funguje priroda... je to boj, je to dzungla. Cim skor to clovek pochopi, tym lepsie. Najhorsie, co nam, nasej generacii mohli urobit, je, ze nas rozmaznali, a neukazali nam, o com je vlastne priroda. Tak to teraz musime dost trpko zistovat sami... teda aspon ti, co mame zaujem.
Je aj druha cesta, zabit si vedomie, zit v nevedomosti - chlast, zabijanie casu pred telkou, PC hry, uzivanie si na roznych zabavach, spravanie sa ako hlupak a zotrvavanie v tom, nic neriesenie a o nic sa nestaranie (kym sa da), a zit vo svojom rozpravkove nadalej. :-) O tom, ze je oblubenejsia, nieje tazke presvedcit sa. :-)
Ale aj planeta Zem ma pravo na anti-parazitalne kury, a veru ze, vo velmi blizkej dobe ich uz bude musiet spravit. :-)

arman

marcelina - caj z paliny je skor taka miernejsia prevencia, na podporu travenia. Skor to preriedi prvoky, tie trochu ustupia a tym padom to nachvilu zlepsi travenie.
Do hrubeho creva sa nedostane. Ucinne latky sa vstrebu pomerne rychlo v hornej casti tenkeho creva, cize creva to prakticky ani necisti.
Malachov pise, ze prave preto na mnohobunkovce treba uzivat priamo prasok z paliny, ktory prejde az do hrubeho creva, a pocas celej cesty vypusta ucinne latky.
Paraziti su odolni jak svina, na nich nic setrne nefunguje. Teda ako prevencia v zdravom tele toho staci menej, ale telo s podlomenou imunitou a znizenou vitalitou, je pre nich ako farma, a dobre sa v nom vedia pohybovat, skryvat, zazeru sa v nom dobre, a tu uz treba naopak velmi radikalne a silne postupy, aby sa dostali von. Viz kam som az musel vystupat, aby to sundalo pasomnicu.
Inak postupy na odcervenie v afrike su take silne, cize neviem, co nam tu zase predpisali za slabe navody a postupy... akoby z nas niekto chcel mat farmu na parazity.

samsa - vzhladom na to, ze nieco zo mna vychadza este aj teraz, nedostal som sa este do stavu, ze som vycisteny od parazitov. Mam herxky, tie sa striedaju so stavmi pohody... Ale uz teraz citim, ze je mi lepsie. Hlavne zmizli depky, uz 2 mesiace som nemal nejaku vacsiu, a v podstate jedine kedy mam, ked sa prezerem. :-) Ale vtedy je to z intoxikacie z toho jedla. Dovtedy ich bolo viac, a take nevysvetlitelne blbe nalady, a psychicke stavy... vzdy odrazu.
Ale kvoli tym herxkam je to stale burlive a dramaticke, takze nemozem povedat, ze mi je nejak super.
No vzhladom na to, ze zo mna uz vysli skravky, a aj pasomnica, plus tie rozne cudne blany a chuchvalce, tak vidim, ze ten boj nieje zbytocny. Pokial sa do mna nedostanu vajicka naspat, a precistim sa dokladne, tak logicky by sa mi zdravie malo dalsie mesiace zlepsovat.

parazitik

uz som kludnejsia, vcera som uplny hysak chytila :D no nic, tak musim zlesit svoj arzenal na Betku.

tak ja beriem uz mesiac tie lieky, bez predchadzajucich prirodnych kur, akurat klinceky uzivam obcas. a zlepsenie ciastocne pocitujem, psychika je o dost lepsia, prekvapivo aj moje dni boli uplne v pohode po fyzickej stranke a este ine veci. na druhej strane ale citim ze to zdaleka nie je este ok

samsa

marcelina to ako zvladas pit caj z paliny??? mne stacilo raz si srknut :/ respekt!

arman a citis nejake zlepsenie za tie 2-3 mesiace?

marcelina78

Pijem kazde rano na lacno palinu pravu caj, myslite, ze to staci? Ako dlho to mozem pit? Robim si cajovu zarovnanu taka 5 min. luhujem. Dostane to parazity len z hrubeho creva, alebo aj z inych casti tela? poradte prosim nejake co najsetrnejsie riesenie, dala som si aj Vermox 3x2 tabl. ale nic zo mna nevyslo, aspon som nevidela. Citim sa uz dlhodobo, skor neurologicke problemy, bolesti hlavy, tlaky v hlave, apatia, silna vycerpanost, bolesi za ocami, mam uz par mesiacov v ociach na bielku v oboch sumerne take hrbolceky, ako makove zrniecka velke, neviem z coho , napadlo ma, ked to tu citam ci nie z parazitov, je mi az zle, ze to moze napadnut aj mozog..

parazitik

ja debilna som len obrazky hladala vtedy a videla som daky popis ze volaco psie to je a neriesila. teraz citam clanok z ktoreho to bolo!!! ja sa s tym neviem vyrovnat, sak nikdy v zivote som nemala "clanky", tak na to ludia pridu ze ju maju. az ked som nasadila lieky, tak su. wtf, oni su uz dake zmutantene alebo co