co nam urobila bulimia a anorexia

Príspevok v téme: co nam urobila bulimia a anorexia
kaine zoe

Ahojte, poznate ma, som tu uz roky, PPP trpim 9 rokov. presla som si vsetkym, psychiatriou, liekmi, terapiami, skupinkami. Som v procese, modlim sa uz len aby to dlho netrvalo lebo uz dalej nevladzem takto zit ale sama to neviem zastavit. Zakladam tuto temu, kde budeme pisat co nam PPP sposobila - po zdravotnej stranke, po emocionalnej, aj po inej. Do toho. Mozno to bude pre niekoho tak odstrasujuce ze to nikdy nebude chciet ani skusit. A mozno to bude aj pre nas take usvedcujuce, ze sa nam to skor zhnusi... Dakujem kocky za uprimnost !

Kikula01

čo mi ppp dala/dáva ?
nemam menštruaciu
izolujem sa od priatelov
vzdala som sa svojho hobby
nemyslim na nič ine ako na jedlo(ako jest/nejest/ako to zo seba dostat von)
je to priserne.....je to celkom iny svet....žijem v nom a nevnimam krasu života...neuživam si nič....škoda :/ najkrajšie roky života plinu... :/ a ja žijem v tejto bubline.....

timkaa

vzala mi všetko. nenávidím svoj život. mám 26 rokov, vyštudované horko ťažko bc. na sociálnej práci, menštruáciu nemám tri roky a predtým som ju tiež extra nemávala, berie mi už ôsmy rok, nemám partnera, kamarátky sa vydávajú a ja môžem na obrúčky pozerať akurát tak vo výklade. kto by chcel takú chuderu ako som ja. všetko som dosrala a niekedy mám chuť to ukončiť. ďalšia kamarátka sa mi v sobotu vydávala. už som nevládala jej ani ísť na svadbu. preplakala som celý víkend a plačem dodnes. ale plač mi nepomôže. a ani sa mi neuľavilo. je mi stále horšie a cítim, že ten život už iný nebude. že už ho musím len dožiť. tak toto mám vďaka ane v živote. veľké velikánske nič ;(
a jedlo sa síce učím znášať, ale len o gram viac ako mám v mojej chorej hlave predpísané a už musí ísť von. aj to množstvo, čo ho musím zjesť mi prekáža.

jeanna

Anorexia (rok, mám 13 a váhu 38)
-vypadávanie vlasov, strata menštruácie, pokazený život (mám veľmi málo priateľov oproti tomu čo bolo pred tým, ktorým navyše ešte aj závidím že keď prídu do školy tak si vybalia cez prestávku plno jedla, no ja to nedokážem), smútok, stále premýšlanie nad tým čo si dám zajtra, pozajtra, popozajtra a to stále dookola..
Ja s tým už proste chcem prestať, len sa bojím že sa mi to vymkne z rúk..keď tak pomyslím na to že za chvíľu budú Vianoce a všetky tie dobroty na Vian.trhoch..:O
My to nejako zvládneme..Pošleme tú chorobu do kelu!!

bibba

hmm, tak som si tu precitala trosku co prezivate... najviac mi je luto lili, pri nej mam pocit, ze sa nikdy nevylieci...

pukinka

Ahojte ja som mala anorexiu asi rok potom sa to prehuplo do bulimie... vlastne negatívny postoj k mojmu telu mám od trinástich (teraz mám 23). aj ked už možno pol roka nezvraciam a ani nedržím nejaké extra diéty, jem normálne. a prežieram sa vtedy, ked som v zlom psychickom rozpoložení (no nevraciam). Viem, že sa to so mnou bude vliecť do konca života, aj ked mám teraz par kil nadvahu, v hlave mi ostane navzdy ten zly pocit zo seba... A aké mám následky: chronický zápal močových ciest, bolesti obličiek, oslabená imunita-som často chorá, hlavne zapaly priedusiek, na ústach sa mi pravidelne tvorí herpes, problémy so žlčníkom, nepravidelný rytmus srdca, bolesti žalúdka a častý helicobacter, bolesti kľbov, hlasné praskanie kostí, oslabený zrak, zničené zuby, nechty, vlasy, pleť...
A to mám len 23 :(
Všetkým babám prajem veľa síl do boja!

ladida

da sa z toho dostat pomerne lahko-fyzicky.trva ale velmi dlho kym opat zistis,kto si a aka si.som 10rokov vyliecena,a este stale mam niekedy pocit,ze neviem kto som

zuzankaaa

anorexia/bulímia(11rokov)mi spôsobila: depresie, nespavosť, strach z jedla, strach z váhy, nenávisť samej seba, žiaden pocit šťastia z ničoho, zlá nálada... nie som sama sebou, neviem ako a vlastne už ani neviem aká som.

dá sa z toho vôbec niekedy dostať ??????

FIONKA000

MILE DAMY,JA SOM TRPELA ANOREXIOU NAJPRV TO ZHRUBA ROK A POTOM TO PRESLO DO BULIMIE A TA TRVALA DVA ROKY.DNES JE DVA MESIACE CO SOM PRESTALA,ALE MOZEM VAM POVEDAT,ZE MOJ ZIVOT SA ZMENIL:STASTNE DIEVACATKO SA STALO SMUTNE,NEMALA SOM Z NICOHO RADOST,LEN SOM ROZMYSLALA,ZE CO ZJEST A AKO TO VYVRATIT....POZNALA SOM TOZNE TRIKY.DNES KED SI NA TO SPOMENIEM NIKDY TO UZ NECHCEM ROBIT,A BOJIM SA OSTAT DOMA SAMA :(,,,PRISLA SOM O KRASNE ZUBY,TEDA MAM ICH,ALE BOLIA,NEUVERITELNE PROBLEMY S TRAVENIM,MOZNO MA AJ ZAPAL ZALUDKA A PROBLEMY S VYPRAZDNOVANIM...JE TO NEUVERITELNE,ALE CHCEM VAS ZENY POPROSI AKO STE SO PO PPP UPRAVILI TRAVENIE,,,CHCELA BY SOM VYHLADAT DOKTORKU KTORA LIEIC TAKETO STAVY PO PPP A DAVA METABOLIZMUS DO PORIADKU....INAK PRIBRALA SOM KRASNYCH 5 KG A DOSTAVAM LEN POCHAVLU OD OKOLIA,ZENY ZACNITE S TYM BOJOVAT.....DUFAM ZE TAKTO O ROK BUDEM MAT VSETKO OK A BUDEM STASTNA :)DAKUJEM ZA ODPOVEDE