co nam urobila bulimia a anorexia

Príspevok v téme: co nam urobila bulimia a anorexia
kaine zoe

Ahojte, poznate ma, som tu uz roky, PPP trpim 9 rokov. presla som si vsetkym, psychiatriou, liekmi, terapiami, skupinkami. Som v procese, modlim sa uz len aby to dlho netrvalo lebo uz dalej nevladzem takto zit ale sama to neviem zastavit. Zakladam tuto temu, kde budeme pisat co nam PPP sposobila - po zdravotnej stranke, po emocionalnej, aj po inej. Do toho. Mozno to bude pre niekoho tak odstrasujuce ze to nikdy nebude chciet ani skusit. A mozno to bude aj pre nas take usvedcujuce, ze sa nam to skor zhnusi... Dakujem kocky za uprimnost !

ricky

xdanielax-ale ja jem cca rok uz normalne...a celkom slusne som pribrala takmer 10 kg...preto sa pytam ze ci mam cakat abo dat si surne tu hormonalku ze ci to moze prist aj spontanne po tak dlhej dobe nemam menstruaciu vyse roka....futuristka-vidis a mozno si si to vsimla iba rpeto ze is sa posttavila na vahu inak by si to mozno ani nezbadala...aj pre mna je tazke prekonavat ze uz nevazim 40 kg ale rposte chcem byt zdrava mat opat pekne vlasy a stastny zivot co s ppp nehrozi...

xdanielax

ricky - ty si vtipna, ked myslis ze kilo priberies a dostanes menstruaciu :)) tam nejde o nejake smiesne kilo, ale o to, aby si svoje telo vyzivovala vsetkym, co si mu odopierala.

Futuristka

Pribrala som! Neviem ako sa to mohlo stať! Rok si udržujem 47kg a zrazu z ničoho niť na váhe skoro 50kg! Bolí to!:´(

Silviag

Ahojte kočky. Chcem sa zapojiť hoci ja som touto chorobou nikdy netrpela ale moje najlepšia kamarátka. Ktorá tento rok v lete boj s touto chorobou prehrala vo veku 32 rokov.Trpela ňou od 24 rokov. Veľmi som jej na začiatku pomáhala ale už sa jej nedalo. Jej sestra ma obvinila že som ju na túto chorobu nahovorila,a hlboko sa ma to dotklo,lebo neznášam vracanie a rada ja najem. Som už 18 rokov vydatá,40 tka na krku a 163/65 kg.Mám krásne dcérky a som šťastná aj s nadbytočnými kg.Veľmi ma táto osoba urazila a prestala som sa 10 rokov s kamarátkou stretávať. Až nedávno som sa dozvedela,že zomrela. Je to veľmi smutné a prosím vás dievčatá je to strašná choroba,ja mám 18 ročnú dcéru a nikdy som jej nehovorila,že je tlstá hoci možno by mohla troška schudnúť. Táto choroba vzniká hlavne po psychickej stránke.Kamarátku mám stále pred očami ako mala v 25 - ke 37 kg. Ja tehotná v 8 mesiaci som ju zdvíhala zo zeme čo nevládala ani sa udržať na nohách. Touto chorobou stratila priateľou a všetkých ktorí boli ochotní jej pomôcť. Žila len sama alebo spoločnosť jej robili sestričky na psychiatrii.Dievčatá držkajte sa a popremýšľajte,či vám tie kg stoja za to.

ricky

ahojte baby .chcem sa opytat ci aj vam tak vypadalo priserne vela vlasov a ci vam casom dorastli, bo ich mam teraz dost riedke predtym som mavala velmi huste vlasy.mala osm anorexiu rok a pol a stale sa leicim.Mam 162 a 48 kg.myslite ze pri 49 mi pride aj menstruacia?vam, za aku dobu prisla?doktorka mi chce dat antiku ale ja nechcem nakolko neuzanvam tieto hormonalne gebuziny co viac kazia telo ako pomahaju.Vlasy mi uz padaju menej no su strasne riedke:(dakujem a drzim nam vsetkym palce.

petraR

Helena_:
iba pribratie ti vrati menštruaciu.... to že ju nemáš je znak toho že máš malo tuku v tele a preto ti hormony nepracuju čiže par kilov priber a menštruacia sa dostaví....vlastna skusenosť bohužial :(

Helena_

Ahojte , mohli by ste mi pomôcť? Už 4 meiace som nedostala menzes. Asi to súvisí s tym že ce leto som schudla 7 kil, no doktorka vravi že preto to nie je. Je nejaký lahsí sposob kam by som s a mohla pokusiť vrátiť menštruáciu bez návštevy gynekologa? ( mám 15 rokov )

barbora12

Ahojte... robím sočku a chcela by som vás poprosiť či by ste sa somnou podelili o skúsenosti s tymi to chorobami ...Že či poznáte človeka trpiacim anorexiou alebo bulímou ...Bola by som vám veľmi vďačná kebyž e mi pomôžete ..Ďakujem .A ešte by som poprosila keby že je to čo najskôr a poprosila by som aby ste nepísali sme ale na môj email..ďakujem

modráčik

Je mi Vas luto, co vsetko ste stratili.Mozno by tu vsak bola nejaka moznost...ja sama nie som odbornickou konkretne na tieto problemy, ale poznam niekolkych odbornikov,s ktorymi by ste si tento problem mohli odkonzultovat bud telefonicky alebo osobne.Napiste mi na meil,dam Vam kontakt,ak chcete.Za pokus by to hadam stalo,si myslim..?