co nam urobila bulimia a anorexia

Príspevok v téme: co nam urobila bulimia a anorexia
kaine zoe

Ahojte, poznate ma, som tu uz roky, PPP trpim 9 rokov. presla som si vsetkym, psychiatriou, liekmi, terapiami, skupinkami. Som v procese, modlim sa uz len aby to dlho netrvalo lebo uz dalej nevladzem takto zit ale sama to neviem zastavit. Zakladam tuto temu, kde budeme pisat co nam PPP sposobila - po zdravotnej stranke, po emocionalnej, aj po inej. Do toho. Mozno to bude pre niekoho tak odstrasujuce ze to nikdy nebude chciet ani skusit. A mozno to bude aj pre nas take usvedcujuce, ze sa nam to skor zhnusi... Dakujem kocky za uprimnost !

Luci35

Pozdravujem všetkých, vidím, že táto téma je už staršia a zaujíma ma, ako a kde sa posunuli bojovníčky, ktoré do nej prispievali. Potešilo by ma, ak by ste o sebe dali vedieť. S pozdravom Luci

bella12

lamenterie, utajovanie nikdy nepomohlo k vyriešeniu žiadneho problému. Ja som dlhé roky tajila svoje problémy, lebo som si myslela, že takto seba najlepšie ochránim, avšak teraz, keď vidím, aká zmena sa so mnou stala od momentu, keď som otvorila dvere od tej mojej 13. komnaty ľutujem, že som to neurobila už skôr - skôr by sa mi bolo dostalo pomoci.

Odkedy sa takto cítiš?

lamenterie

ja uz nedokazem normalne zit.. trpim depresiami, pokusila som sa spachat samovrazdu, nedokazem normalne jest, nikdy nie som z nicoho stastna, vsetci mi vycitaju, ze vyzeram smutne (ale ja im tvrdim, ze stastna som).. kazdy den je mi doplacu, ale nikto o mojom trapeni nevie, nedokazem sa s tym nikomu zdoverit

8_SARAH_7896

Ahojte. Boze, ludia, mam podobne problémy ako vy. Najskor som schudla a teraz sa len prejedam a prejedam a zvraciam, niekedy aj 5x za den. Sustavne rozmyslam na d jedlom, ci uz som v skole, doma, pri tv, nikde mi moja bulimia neda pokoj.planujem si co zjem, potom to pokazim, nehnevam sa na seba, znenavidim s a ajust sa prejem! vycerpava ma to, som nesustredena, depresivns, v kuse placem. vahe sa vyhybam a ked ma to prekona, vazim sa kazdu pol hodinu.5g navyse ma rozhodi, dokazem plakaaaat.bola by som rada, kebyze najdem kamaratku ci uz na net alebo aj ´´live´´ :-) s ktorou by sme si pomohli.na psychosa si moja penazenka netrufa. :-) mam 18 rokov, 158cm a mala som 42kg, teraz vdaka bul. mam o cosi viac.modlim sa, aby som nasla silu prestat!

lola5

Ahoj ... mám 18 a bulímiou trpím už rok ........uvedomujem si že som na to psychicky veľmi zle ....neviem čo dalej ....mám 164cm a váhu 50 kg .....ale môj "sen" je mať 45 .....niekedy sa mi podarí nevracať aj 2 dni no inokedy vraciam 5-7 krát denne .....každý večer premýšľam čo na další deň zjem /nezjem ...niekedy už fakt nevládzem ....po vracaní mám záchvaty plaču ....naozaj nvm ako to mám ďalej zvládať ...

stanley

Ahojte, mam 29 rokov, bulimiou trpim 10 rokov, prvy krat som vracala preto, ze som zjedla nieco tucne v 15-tich rokoch, ale to bola jednorazova zalezitost, vratila som sa k tomu v 19, ked som zrazu pribrala asi 5 kil z mojej normalnej vahy (neuvedomila som si, ze po dospeni metabolizmus nereaguje tak ako v dospievani, co je uplne normalne), a chcela som to co najrychlejsie zhodit, tak som zacala po jedle zvracat, teraz uz viem, ze som si vybrala to najhorsie riesenie, uplne by stacilo viac pohybu a upravit stravu.. No a odvtedy mam pocit, ze zijem dva zivoty, v jednom mam super vztah, dobrych priatelov a som spokojna, a v druhy sa cely toci okolo jedenia a vracania a vazenia a vycitiek..svoju bulimiu by som rozdelila do viacerych opakujucich sa faz, ked som vracala aj 10x denne, ked som vracala, iba ked sa prejem, ked som vracala, aj ked sa neprejem a zjem zdrave jedlo, par krat anorekticke fazy s minimom jedla( to som mala dokonca pocit, ze som bulimiu porazila, kedze nemam co vyvracat, porazit bulimiu anorexiou..uplne chore!)Ja mam to stastie, ze som fyzicky zdrava, prehliadky a krv a rozne testy vzdy vyborne, napriek tomu, co svojmu telu robim, ale dokedy? Vzdy mi busi srdce po vracani, boli ma zaludok, obcas zlcnik, casto mavam palenie zahy, lamave vlasy, mam pokazene zuby, ktore som si len teraz zacala davat do poriadku(zubarka bola v soku, ale prezila som), opuchnute uzliny-opuchnutost tvare, navaly tepla. A psychika..ked si niekedy po vracani uplne vycerpana lahnem, mavam zachvaty placu, stala sa zo mna za tie roky neuveritelne dobra klamarka, sama niekedy neverim, co som si schopna vymysliet, aby som sa mohla vyvracat. A som schopna vracat na neuveritelnych miestach, v poli po grilovacke, u svokrovcov po vianocnej veceri, v pivnici, do umyvadla, kym je priatel v kupelni! Pocity uspokojenia, ked som v zrkadle zbadala, ze mi vidno rebra, ze mi vystupuju klucne a bedrove kosti! A pocity ponizenia a hanby nad vlastnymi zlyhaniami, ked som pribrala(tak ako vacsina bulimiciek som mala za tie roky normalnu vahu (podla tabuliek ovsem ;) ), alebo miernu nadvahu, v par fazach, tzv. podvahu ( ja som si samozremje pripadala fajn), teraz mam 50 kg pri 160 cm, tolko som mala aj v 16, len teraz mam inac rozlozeny tuk a veru by som o 2 kila menej zvladla, ale cvicenim to ide pekne formovat:));neschopnost prestat, aj ked viem, ze som chora. Priznat si ze mam velky problem(pred rokom, po 9 rokoch!) bol prvy krok, dovtedy som pred tym zatvarala oci a problem zmensovala. Druhy krok bol, ze som sa rozhodla bulimiu porazit(pred pol rokom, pol roka trvalo, kym som sa vobec odhodlala! zbabelo som totiz dufala, ze zmizne sama od seba) Uvedomila som si,je to hrozne priznat, ze dovtedy som bulimiu brala ako pohodlne riesenie, ked som sa prejedla. Proste som bola pohodlna! zdravo sa stravovat a cvicit stoji predsa trosku namahy..tak som sa do toho pustila, cvicim, jem zdravu ale pestru stravu, 'zakazane veci' si ale doprajem len zriedka, lebo sa bojim, ze neostane pri kusku, a budem musiet zvracat. Ide to tazko, stale sa mi stava, ze mam bulimicky zachvat, a vtedy idu vsetky predsavzatia bokom. Viem, ze pricina je psychicka, neviem ale aka, ked sa odvazim, pojdem k dr., sama som doteraz nezistila, co je spustacom. Kazdopadne dufam, ze sa z tohto kolotoca dostanem, som taka unavena niekedy..ale prikazala som si pozitivne mysliet..takze..ja to zvladnem :) vsetky to zvladneme baby :) :*

kleenexx

Mám bulímiu asi rok, s pauzami, následky: depresia, akné, ktoré som nikdy predtým nemala, ani v časoch puberty, kŕče v žalúdku, hnačky, pocit nafúknutého brucha, citlivé zuby, kožný ekzém!!, bolesti hlavy, únava, občasná zrýchlená činnosť srdca.

EVILinCAGE

Ahojte, som študentkou 5. ročníka Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v
Bratislave, odbor verejné zdravotníctvo. Týmto spôsobom by som Vás, ktoré bojujete s PPP chcela osloviť a poprosiť o pomoc, potrebovala by som od Vás vyplniť dotazník kvality života, ktorého výsledky budú figurovať vo výskumnej časti mojej diplomovky s názvom: Zmena kvality života pacientiek s poruchou príjmu potravy. Keby ste mali zájem mi pomôcť, kontaktujte ma na hifloleos@gmail.com a obratom Vám zašlem dotazník na vyplnenie. Ešte raz ďakujem za pomoc