vigantol skusenosti

dia58dia

Vitamin o ktorom pisala kuzelnicka nie je dobre menit len tak podla svojho uvazenia. Myslim tym, ze davkovanie. Nespekuluj s tym, ohladne davkovania je dobre zakazdym sa poradit s detskym doktorom, ten ti presne povie co a ako a najma preco ;)

lavila

..v zime ale asi je lepsie vo vyssich davkach, viac toho vitaminu davat nie?? Neviem kolko sa dava bezne, ale tak potom v zime asi je potrebne raz tolko aspon nie??

kuzelnicka

Lantalia hej hej dobre, tak aj ja sa s tým takto nejako popasujem :) Aj my dávame Vigantol, len to som nemala prehľad, že ako je lepšie. Či len cez zimu alebo celoročne, reku aký je v tom rozdiel :)

lujziara

Tak do pol roka je potrebné byť v tomto opatrný, pretože vtedy je dieťatko na slnko ešte veľmi citlivé. Ale potom postupom času po troške slniečko dávkovať je zdravé.
Ale ako sa hovorí všetko s mierou :)

lujziara

Veď a prečo by to malo byť zlé? Nevidím na to dôvod, veď koľkí aj dospelí ľudia majú problém s tým, že nemajú dostatok tohto vitamínu, čiže myslím, že je na mieste uvažovať aj nad tým, že dlhšiu dobu.
Taktiež si ale myslím, že netreba to preháňať s ochranou pred slnkom, slniečko je fajn, samozrejme, že nie počas obeda, keď je najsilnejšie, ale deťom tiež prospeje :)

lantalia

Kuzelnicka my budeme davat dlhsie ako je akoby "povinne", co viem tak kopa bab dava tak, ze do ukoncenia prveho roka zivota priblizne, ale mam aj kamosky ktore aj dlhsie a zle to nie je :)

vcelka

to áno, to máš pravdu, ale tak lekár vie prečo aké množstvo odporúča, takže ja by som sa spoliehala skôr na lekára, predsa ten pozdá aj zdravotný stav dieťaťa aj všetko, že má znalosti :)

coja

vcelka ano, v pribalovom letaku je aj o jednej kvapke pisane, ale podla mna je lepsie riadit sa davkovanim, co naordinuje akoze doktor, predsa ma skusenosti a vie preco ;)