vigantol skusenosti

dadulamil

Väčšinou sa užíva do dovŕšenia dvoch rôčkov :)
Dosť ovplyvňuje tieto veci užívanie od malička, to je pravdou, ale taktiež je vhodné aj v budúcnosti, keď dieťatko bude rásť aby malo dostatok vitamínu D, lebo ten je potrebný po celý náš život.

smoula

ako dlho je potrebne aby dieta takyto vitamin vobec uzivalo? dokedy do kolkych rokov je to take ze podstatne aby nemalo problemy v buducnosti s kostickami?
:)

zsonicka

áno preventívne...ale taktiež prispieva k správnemu rastu kostí...čo pri raste dieťaťa je veľmi dôležité...takže ja by som ani neuvažovala nad tým, že by som nedala bábätku takéto vitamíny...keď to potrebuje...

kristiyna

Dcko je pre deti klucove, moze vela veci ovplyvnit aj do buducna, preto ho aj lekari odporucaju davat detickam od malinkata, lebo vtedy vieme mnohe veci ovlyvnit :)

diidi

mmoona akoze ako prevencia voci takemuto problemu? merilynn2 pises, ze moze sposobovat, ale zase aj nemusi ako citam vyssie tak som z toho trosku mimo, cize vitamin D je potrebny len by som sa mala rozhodnut v akej podobe?

zsonicka

vieš čo...napríklad ja som sa pýtala kamošky...tá má dcérku a normálne jej lekárka predpísala vitamín...malej ho dáva a malá nemá absolútne žiadne problémy...že jej vyhovuje...tak podľa mňa netreba nejako robiť paniku...a zbytočne kupovať kadečo iné...

merilynn2

Ahojte, sestra akurát menila malému Vigantol za D-čko od Jamiesonu (rovnaká koncentrácia aj dávkovanie), pretože podľa rád z koníka môže Vigantol spôsobovať koliky - a malý mával problémy utíšiť sa - hlavne večer. Sú to dva dni, takže výsledok zatiaľ neviem.
Inak celkom nechápem, prečo je horšie tolerovaný prípravok poskytovaný ako liek na recept, z veľkej časti preplácaný poisťovňou, kým lepšie tolerovaný, s rovnakou účinnou látkou, je iba výživový doplnok a plne hradený pacientom.

dadulamil

Áno mona, má to veľký vplyv na kosti a to je dôležité aby vitamín mali tie detičky a hlavne dostatok, aby sa tak to dieťa vyhlo potom zbytočným problémom, ktoré môžu vzniknúť, ak nemá dosť vitamínov :/