vigantol skusenosti

andyska

prvé roky života sú u detí pri tejto veci veľmi rozhodujúce, dôležité, čiže vtedy je veľmi potrebné na toto prizerať, radšej brať vitamín len preventívne ako potom riešiť problémy, ktoré by mohli vzniknúť z jeho nedostatku ;)

diidi

neya myslim, ze ked sa lekarky na to opytas, ta ti bude vediet pomoct, alebo mozem sa aj ja tej mojej opytat, ked tam pojdem, u nas sice este nie je toto aktualne, ze len pocas zimnych mesiacov, ale mozem vyzistit :)

jamicka

Úha.

Tak to som si asi neuvedomila celkom aký je to závažný problém, to by som ozaj nechcela keby niečo takéto nás v živote postretlo a len preto, že by som niečo zanedbala.

neya

AHA, UZ TOMU ZACINAM ROZUMIET, CIZE PRVE ROKY NAJSKOR STALE ABY NEBOL NEDOSTATOK A POTOM V ZIME, MALA BY SOM SI TO ASI NIEKDE ZAPISAT ABY SOM NA TO NEZABUDLA AKO V ZIME DAVKUJETE?

andyska

prvé roky života sú veľmi dôležité, ja osobne by som si neodpustila, keby naša Viki mala takýto problém a len preto, že ja som si nedala povedať a nedávala som jej vitamíny, rozumieš :)

macava

len takyto problem? toto je velmi zavazny problem, preto si treba uvedomit, co urobis, osobne radsej budem davat vitamin D ako prevenciu voci takymto problemom ako potom ich riesit a trapit sa co dalej ;)

tifaniass

Krivica je ochorenie, ktore sa moze prejavit u deti prave, ked ma dieta nedostatok vitaminu D v tele...Krivica sa prejavuje rozne...Skrivena chrbtica...Spomaleny rast...A podobne problemy...Preto je dolezite davat uz malemu dietatku tento vitamin...Aby si sa vyhla takymto problemov...Predsa len kazda jedna matka chce aby dieta bolo zdrave... ;)

jamicka

Proti vzniku krivice?

Kedy takýto problém môže vzniknúť u dieťaťa v tých prvých rokoch života? A len takýto problém môže vzniknúť pri nedostatku takéhoto vitamínu?

mariika

pretoze v zime je este vacsia pravdepodobnost nedostatku tohto vitaminu :) preto sa odporuca v zimnych mesiacoch, ale male deti musia mat pravidelne kazdy den, aby mali dostatok a tym padom aby sa predislo problemom ako je napriklad krivica