Malá násobilka zdravia

Príspevok v téme: Malá násobilka zdravia
Pišta

1.Zdravie máme v genetickej výbave
2.O svoje zdravie sa musí každý aktívne starať sám
3.Vo svojej podstate sme prírodné bytosti. Naše zdravie je priamo úmerné tomu, ako dodržiavame prírodné zákony
4.Náš životný štýl je náš hlavný určovateľ nášho zdravia
5.Pre zachovanie zdravia je nevyhnutné zabrániť vstupu nežiadúcich látok do nášho organizmu
6.Vitálne látky, pochádzajúce najmä zo surovej stravy sú nevyhnutné a ničím nezastupiteľné pre udržanie nášho zdravia
7.Zdraviu je možné sa naučiť. Preto je potrebné sa vzdelávať na tému zdravia.
8.Náš organizmus je veľmi múdry a odolný. Snaží sa každú sekundu, každý deň, zachovať si svoju integritu. Nebráňme mu v tom svojimi nevhodnými postupmi liečenia.

lucia12

Milý Pišta,nic to za to:-), vidim,ze mas obrovsky prehlad, klobuk dolu, nikto nemozeme vediet vsetko a kazdy inklinuje k tomu, co mu je ,,najblizsie,,.Samozrejme, prevencia je dolezita, v tom neprotirecim a clovek potom nemusi siahat po ziadnom ,,lieceni ,,.Ale su taki, ktori si uvedomia, ze je zle az ked je zle.A potom babo rad.Sam vies ako to chodi,mnoho ludi nevie, co je to psychohygiena a potom su prekvapeny, ze doslo k ochoreniu.Ja som z tych,ktori prevenciu podcenovali a po 15rocnej bulimii z ktorej som sa dostala vdaka homeopatii-a vdaka Bohu :-) /moze sa to zdat fakt cudne/ sa teraz dostavam z chronickej bronchitidy a uspesne.Takze preto ju ja osobne tak vyzdvihujem.A nedam na nu dopustit .Skoda len, ze ludia si myslia,ze je to iba o ,,bylinkach,,-ale nie je to tak.Je to veda velmi tazka a zodpovedna.Aj medzi homeopatmi su taki, ktori pracuju s egom a potom tazko mozu vycitit ozajstnu pricinu.To je asi tolko, co viem ....

pišta

Lucia, akiste vieš, existuje viacero systémov liečenia a PREVENCIE. Efektivita týchto systémov je tým vyššia, čím je bližšia k prírodným zákonistiam. Hometopatiu osobne nepoznám, ale niečo do seba má :-) Sorry, ak som ju nevyzdvihol tak, ako si zaslúži.
Moderná medicína...???

lucia12

Co sa tyka embryologie, genetiky, tato oblast je velmi silne zohladnena v homeopatii, kde su lieky zadelene do miaziem, cize predispozicii a spravnou, opakujem spravnou, konstitucnou liecbou je mozne sa tychto predispozicii zbavit.

evik

no jo, mas pravdu...chvalabohu moje deti su v pohode, dufam, ze to tak aj ostane. a ja sa drzim hesla-len nestratit optimizmus! :)))

pišta

Áno, genetika sa do určitej miery podpisuje pod našu budúcnosť.
Sú ochorenia, keď informácie cez DNA sa nepreniesli celkom OK.
Už sú situácie, keď niektoré malé detičky v USA sa už rodia s evidentnými sklerotickými poškodeniami ciev L((.
Alergie, obezita, ekzémy... „bežia“ z rodičov na deti...
Tieto negatívne tendencie ale majú vzrastajúcu tendenciu len cca 30-40 rokov.
Ak teda sme na Zemi ako rod ľudský 500 000 rokov (zhruba!), príroda je stále viac naklonená na našu stranu : - ))
Aj keď máme pred sebou veľkého protivníka : znečistenie!. Vonkajšie ale najmú vnútorné!
.
Životné príbehy niektorých mojich známych, čo boli dosť vážne chorí, hovoria o tom, že sa dá „vydolovať“ kdesi hlboko vo vnútri naše geneticky dobré dedičstvo... a vyzdraveli. Stálo ich to veľa síl, ale prelomili negatívnu tendenciu. Ich deti majú už lepšiu šancu...ak preberú ich životný štýl!
Alebo aspoň pokúsiť sa zmierniť „veci“, ktoré sa už celkom napraviť nedajú...

jatyon

... nieco je dedicne, nieco nie.
ja som sa narodil v 50-tych rokoch minuleho storocia.
minimalne 20 rokov som papal este kvalitne potraviny, nechcemizovane suroviny.
.
moje deti uz, zial, nemali moznost stravovat sa bez chemie a bez nitratov a bez inych sajrajtov v potrave.
.
aj preto dnes je nevyhnutne uzivat kvalitne doplnky vyzivy:
vitaminy, mineraly, antioxidanty.

evik

pista, vies, ono to take ako genetika jednoducho existuje a funguje! bohuzial, tak ako niekto zdedi peknu tvar, tak zdedi aj choroby, ktore su uz jednoducho zakodovane v nasich genoch...no a bohuzial, niekedy sa mozes so spravnou a zdravou vyzivou a vsetkym aj na hlavu postavit, aj tak to vylezie...a s tym si velmi nepomozes :(((

igris

tiez si nemyslim ,ze VZDY dedime konkretne choroby, ale predispozicie k nim URCITE a takeho cloveka to stoji ovela, ovela viac kontrolovania sa a sebadiscipliny aby "zdedenu chorobu " nedostal, ale niekedy sa aj snazis a aj tak ti to neni NIC platne :( / mam dvoch synov, jeden z nich "zdedil" na 95 percent rovnaku alergiu a este o kusok horsiu ,ma aj rovnaku krvnu skupinu ako ja a druhy nie je alergik a ma krv po otcovi, ty by si to nepomenoval ZDEDENE ?

pišta

Zdravie máme v genetickej výbave.
********************************
Minule som stretol známu a tá mi povedala: „Vieš, stará mama aj mama mali mozgovú príhodu. Lekár mi povedal, že je to dedičné. Asi mal pravdu. Už s tým aj rátam…“
.
Myslím že nejde o dedenie chorôb, ide o preberanie (často nesprávnych) modelov správania najmä v rodinách. Riešenie bežných situácií, vzťah ku učeniu, športu, ale aj ku fajčeniu, alkoholu a samozrejme – stravovanie.
Preto býva napr. veľa mladých fajčiarov v rodinách, kde fajčí aspoň jeden rodič.
Obezita je často záležitosť celej rodiny.
A tu niekde sa začína naša genetická výbava rúcať.
.
Ľudský rod je na Zemi niekoľko stotisíc rokov. Prežil preto, lebo je veľmi adaptabilný a primárne - zdravý.
Jednoducho, v génoch máme zdravie.
.
Nenarodili sme sa preto, aby sme choreli, trpeli a hľadali spásu medicínskych zariadeniach a lekárńach.
.
Lekár známej nemal pravdu.!
Zdravie je nás. Ale mu musíme dať šancu!