Malá násobilka zdravia

Príspevok v téme: Malá násobilka zdravia
Pišta

1.Zdravie máme v genetickej výbave
2.O svoje zdravie sa musí každý aktívne starať sám
3.Vo svojej podstate sme prírodné bytosti. Naše zdravie je priamo úmerné tomu, ako dodržiavame prírodné zákony
4.Náš životný štýl je náš hlavný určovateľ nášho zdravia
5.Pre zachovanie zdravia je nevyhnutné zabrániť vstupu nežiadúcich látok do nášho organizmu
6.Vitálne látky, pochádzajúce najmä zo surovej stravy sú nevyhnutné a ničím nezastupiteľné pre udržanie nášho zdravia
7.Zdraviu je možné sa naučiť. Preto je potrebné sa vzdelávať na tému zdravia.
8.Náš organizmus je veľmi múdry a odolný. Snaží sa každú sekundu, každý deň, zachovať si svoju integritu. Nebráňme mu v tom svojimi nevhodnými postupmi liečenia.

igris

ahoj Pista :),
zatial som ostala v tom davkovani 3x4, neni to az take hrozne, citala som si tie sprievodne znaky a zda sa mi to primerane, vsak uvidime :)

pišta

Ahoj, Igriska :)
Nastup tepla je velky a trapi kazdeho, tie vyrazky mozu byt kludne aj z toho.
Osobne som nazoru, ze 3x4 ak to tak zhruba registrujem dobre, na zaciatok cca 2. tyzden je to dost vela.
Mozes trosku ubrat a postupne ist dalej. (avsak urcitym prejavom ocisty sa vyhnut neda)
Lieky a strava... vecna otazka.
Ked to inak nejde, kompromisy. Na cas.
.
Inak ten nastup tepla - nasa krasna
Zem je rozbabrana.
Krasna myslienka - od Diamondovcov:
Treba DETOXIKOVAT ZEM : )))

igris

ahoj Pista :), dnes som obiehala doktorov a zbierala na prazdnimy lieky :(, mam z toho dost zmiesane pocity, snad to do tej stovky stihnem existovat bez nich :)))
.chlorella :) - uz som na davkach 3x4, zacinaju mi vseetky sprievodne znaky , ktore pisu :), mamamia bolave vyrazky, divne pachy a novinka zly spanok , aj ked to moze byt tym teplom. O piatej som "halaplasila" a vecer nemohla zaspat, podla toho sa aj citim, vsetko mi pada zruk, tak som sa na vsetko "vykaslala" :), bola som na obede a posedavam za kompom :)

igris

ahoj Pista ;), chloreu som vycuckala len raz :(, teraz to prehltam, viem ze keby som to hryzla a cuclala pomozem aj dasnam , ale akosi 3x denne taky "fujtajbl"... (sorry, ale nechuti to), tak som zvedava. Dufam ze sa z toho nevyhadzem ani nezacnem pachnut , lebo zachvilu ideme na dovolenku :)))
PS:Aj mne ocko robieval desiatu a mala som to velmi rada :)))

pišta

Ahoj, igriska :)
Aspon na chvilu, lebo mam dnes nejaky tazsi den za sebou.
Dakujem za prakticke rady :)
Naozaj ti fandim v tvojom "tazeni". Tie vysledky, co pises, ze od februara bez choroby alebo len malinko, TO JE PRESNE ONO!
Snazim sa na desiatu davat nieco podobne aj dceram, ale kompromisy su nutne. Walker by sa este zhovievao usmieval :)
Ak si vysadila lieky na chrbticu, myslim, ze uz si zasla taky kus cesty, ze to tvoj chrbatik zvladne :
"cuclaj" chlorellu a napis potom svoje skusenosti.
Tvoje prispevky su take autenticke, priamo zo zivota, dobre sa citaju : )))

igris

jeej zabudla som , uz prisla chlorella, tak idem studovat a "cuclat" :) nech sa ten chrbatik dolieci, ten pilates mu robi velmi dobre . Snad neolutujem , ale lieky som vysadila , lebo som z nich bola nemozna.

igris

ahoj Pista :), desiata mojho starsieho syna spociva vacsinou v jablku a fit/tycinke. On nie je velky jedak , ale milo ma prekvapilo ze v poslednej dobe pribral trochu viac. Jeho spoluziaci "ficia" na rohlikoch a bufetovych "dobroutkach" ako su chipsi... On je vacsinou pohodak iba sa na mna pozrie a povie "ja nemozem , ze ? :)". Prenho jedlo nie je vobec dolezite , preto obcas stracam trpezlivost a chut nieco riesit. Na druhej strane sa velmi tesi ze od januara nebol vazne chory, niakym virozkam sa urcite nevyhol ale vikend +niake dva dni doma to vyriesili. Jemu samemu to vadi ked je chori. Ale od toho co by som si predstavovala aby jedol je to este veeeelmi daleko.:) Mladsi to je ine "cafe", mava dni hrozne , ale aj ukazkove, ked vacsinu dna pojeda ovocie a zelenive salaty a naozaj vtedy viac poslucha a neni taky hadavy - ja nechcem, nebudem... Uz som si to vsimla ked pojedli vela cokolady / Mikulas, Velka noc, ze su trochu agresivnejsi. Nieco na tom bude. Prajem prijemny vikend :). PS: na pilates sa odvazil prvy chlap :),bol zlaty :)

pišta

Igriska, prečo mám pocit, že tak trochu čítam v tvojich príspevkoch aj svoj "príbeh"? : ))
Áno, ostatní sa pozerajú dosť divne, ak sa niekto rozhodne - nebodaj byť zdravší a či načisto zdravý.
Ale po čase...nasleduje toto ":)))"
(to v tých úvodzovkách som odpísal z tvojho príspevku :)
Ak by si niekedy chcela doplniť ešte jednu správnu zátvorku ak rovno nenapíšem úsmev, kľudne tie párky postupne nechaj "plávať dole vodou". Ja viem, čo v nich je, ale na všetko príde čas, no nie?
Otázočka: Čo dávaš svojej perepúti na desiatu do školy? Nebrblú? :) Že ostatní majú Mars tyčinku a pod.?

igris

ten kralik je v pohode :) som zviknuta, skor mam strach nieco povedat mimo rodiny , lebo na mna dost divne ludia pozeraju,

pišta

Igriska, ďakujem za odpoved :)
Máš môj úprimný obdiv!
Si veľká bojovníčka :)))
A s tým pokusným králikom, teda, to si vystihla, poznám, poznám ... :)