Malá násobilka zdravia

Príspevok v téme: Malá násobilka zdravia
Pišta

1.Zdravie máme v genetickej výbave
2.O svoje zdravie sa musí každý aktívne starať sám
3.Vo svojej podstate sme prírodné bytosti. Naše zdravie je priamo úmerné tomu, ako dodržiavame prírodné zákony
4.Náš životný štýl je náš hlavný určovateľ nášho zdravia
5.Pre zachovanie zdravia je nevyhnutné zabrániť vstupu nežiadúcich látok do nášho organizmu
6.Vitálne látky, pochádzajúce najmä zo surovej stravy sú nevyhnutné a ničím nezastupiteľné pre udržanie nášho zdravia
7.Zdraviu je možné sa naučiť. Preto je potrebné sa vzdelávať na tému zdravia.
8.Náš organizmus je veľmi múdry a odolný. Snaží sa každú sekundu, každý deň, zachovať si svoju integritu. Nebráňme mu v tom svojimi nevhodnými postupmi liečenia.

pišta

Cukor nám naozaj treba, ale najmä taký, čo správne „zasiahne „ mozog. A v tom je fruktóza, ovocný cukor, neprekonateľný.
.
Malá banánová uspávanka na záver:
2- 3 banániky. Fruktozička – šup cukro do krvi , amínokyselina tryptofán z banánu šikovno stiahne cukor do mozgu... potom vznikne serotonín, z neho melanín, a krásne sny sú tu... Dobrú noc : )))

pišta

Tak sladkostí sa ti zažiadalo, sladkostí. :)
Ajajajajáááj... tak to nie si sama. Teda, nemyslím až tak na svoju osobu, i keď cukro v určitej podobe potrebujem každý.
Sladké – sušené ovocie, banány. V predajni so zdravou výživou majú všelijaké lákadlá. Pre deti som minule zobral zaručene dobré, zdravé keksy. Okoštoval som ich. Boli mastné, v nich kokosový tuk, len tak mimochodom, fest ťažko (aj obecne) stráviteľný.
Vo všeobecnosti treba vyhľadávať, keď už, sladkosti, kde toho nie je príliš veľa namiešané.
Poznám sezamové tyčinky s ovocným cukrom. Jedného času som ich jedával.
Spomínaš ešte na domáci makovník? :) Abo málo presvedčivé pre tvoj jazýček či tvojich ratolestí? :) No neviem, či som ti nakoniec poradil...

pišta

Ahoj, Igriska :)
V mede sú najmä 2 cukry – fruktóza a glukóza. Oba majú rovnaký chemický vzoroec (vraj C6H12O6) ale ine priestorové usporiadanie. Preto v mede cukornatie len fruktóza. Ak je v mede fruktózy málo, cukornatie ťažšie. Je to ale stále fruktóza, keď sa dá do teplej vody, kryštalické mriežky sa narušia . a med je opäť tekutý. Nebepzečie toho je strata enzámova vitamínov.
Med v obchode . to je chémia, najmä stabilizátory. Nechceme ho, čo povieš : )
S medom všeobecne opatrnejšie, je to koncetrovaná potraviny. Inak má vysoký glykemický index, vyšší, ako obyčajný biely cukor. Preto si naň musia dať pozor všetci, čo majú problém s pankreasom.
Neviem prečo sa nehodí tak dobre na pečenie, ako biely cukor, hm...

igris

Cukor ovplivnuje telesne pocity, ukludnuje , zlepsuje spanok, umoznuje lahsie znasanie bolesti, prispieva k dobrej nalade. Cukor/ serotonin/ ... sorry musim koncit :(

igris

co pomaha proti chuti na sladke?.....osvedcilo sa sezamova kasa s trochou medu, alebo javoroveho sirupu, pripadne orechova s korenim ako zazvor , kardamon, skorica ... Poznas take ? :), bude to nieco podobne ako orechove mlieka ,len s mensim mnozstvom vody ?. Sezam je nahorkly aj ked vraj vyborny koli vapniku :)

igris

ahoj Pista :), neviem ci sa mi podari vsetko napisat co by som chcela, ale v ramci bodu 7. som ta chcela poprosit, ci by si mi vedel vysvetlit: med od vcelara casom "scukornatie", po zahriati ostane tekuty, zahriatie asi neni prenho dobre, docitala som sa, ze nema pouzivat k peceniu. Med z obchodu ostane tekuty , mam dojem ze ho zahrievaju.

pišta

Igriska, nedaj sa! :) Pokračuj v dávkovaní, ako ti telo "káže".
Ja osobne som narazil len jedno protivenstvo tejto chlorely : ak som si dal príliš vysoké dávky (pre mňa), prišlo nadúvanie. Vtedy treba dávkovanie kus znížiť.
A pomaličky začať chrumkať, chrumkať... : )

igris

Ahoj damaxy :), ano su to take zelene tabletocky, Chlorella pyrenoidosa - jednobunečná sladkovodná od Green Ways, Pista je frajer on to zuje ja to prehltam :). Je to na vsetko mozne , tak skusam :)

damaxy

Igris čo to papkáš za cchlorellu a aký výrobca?Ja som to mala kedysi dávno z fy californie fitness a boli to také zelené tabletky,tiež som to len zapila vodou,ty to robíš ako?

igris

No co Pista :), urcite volakde lezis na Hawai a uzivas si :)))), keby sa ti volakedy chcelo trosku prispiet o casto konzumovanom "jede" biela muka , potesil by si ma :). Dakujem