Vysoký cholesterol

ddana

Ciu, nič si z toho nerob, ja mám 39 a cholesterol cez 8 a začínam s liekmi. U mňa sa jedná ale o dedičnú formu.

emajanushka

34: ZRNO MÚDROSTI: VEĽKÁ ŽIVOČÍŠNA LOŽ

Živočíšny tuk, cholesterol a srdcovo- cievne ochorenia. Aká je medzi nimi spojitosť? Existuje vôbec?

Existuje.

Samozrejme, veď sme to boli roky učení. Čím viac živočíšneho tuku (mäso, maslo, syry, vajíčka..) budeme jesť, tým vyšší cholesterol. Veď tú spojitosť ukazujú aj naše krvné testy. Doktor odporučí znížiť príjem živočíšneho tuku, celkový cholesterol nám zrazu klesne (o niečo). Doktor spokojný a tak aj my sme spokojní. Veď aj pr...Zobraziť viac , tento krát išlo o skúmanie vzťahu cholesterolu a úmrtnosti. Vytvorili štyri skupiny: pod 4,2 mmol/l; 4,2 do 5,2 mmol/l; 5,2 do 6,2 mmol/l a nad 6,2 mmol/l (takmer rovnaké rozdelenie ako sa u nás posudzuje cholesterol). Výsledky? Podľa všetkých informácií ktoré roky dostávame, samozrejme ľudia s najvyšším cholesterolom mali najvyššiu úmrtnosť a ľudia s najnižšími hodnotami sa dožívali najdlhšie. Tak je?

Tak presne k tomu tam aj NEDOŠLO. Skupina s najnižšou hladinou umierala najviac (3).

A už končím. Štúdia pod názvom „Dietary Fats, Carbohydrate, and the Progression of Coronary Atherosclerosis in Post-menopausal Women“. Prepíšem tu opäť iba výsledok:

„Vyšší príjem živočíšneho tuku je spojený s nižšou progresiou koronárnej aterosklerózy, zatiaľ čo vyšší prijem sacharidov je spojený s vyšším rizikom (4).“

Jednoducho ženy s vyšším príjmom živočíšneho tuku, majú menšie riziko progresie koronárnej aterosklerózy. Milé dámy, už viete čo si dať na večeru? A tie cestoviny prosím vysypať do koša.

ZÁVER:

Udivení? Prekvapení? Aj ja som mal zdvihnuté obočia ako vy. A je to iba zlomok info.

Čítam to už roky. Stále som si podvedome hovoril veď sú to len dristy, chcú zaujať, nie je to potvrdené. No čím viac čítam, tým viac si robím obraz.

CUKOR napáchal na zdraví ľudí VIAC škody, ako TUK.

RADY ACTIVE

P.S. Je tu kus mojej snahy. Ak vás to neobťažuje, prosím o zdieľanie. Možno tým niekomu aj "zachránite" život. Ďakujem.

(1) Frank B. Hu et al., „Meta-analysis of Prospective Cohort Studies Evaluating the Association of Saturated Fat with Cardiovascular Disease,“ American Journal of Clinical Nutrition 91, (2010)
(2) R.S. Kuipers et al., „Saturated Fat, Carbohydrates, and Cardiovascular Disease,“ Netherlands Journal of Medicine 69, (2011)
(3) Meester and Simopoulos., „A Balanced Omega6/Omega3 Fatty Acid Ratio, Cholesterol and Coronary Heart Disease,“ World Review of Nutrition and Dietetics 100 (2009), Hamazi, Kirihara, Ogushi, „Blood Cholsterol as a Good Marker of Health in Japan,“ World Review of Nutrition and Diabetics 100 (2009)
(4) Herrington, et al., „Dietary Fats, Carbohydrate, and the Progression of Coronary Atherosclerosis in Post-menopausal Women,“ American Journal of Clinical Nutrition 80 (2004)

ciu

akurat mi vola lekar, od vlani sa mi zvysil cholesterol na 7. vraj mam dojst, predpise mi lieky... som z toho paf... tlak mam nizky a a ni nejaka tlsta nie som. mam 37 a to sa mam ako do konca zivota obmedzovat? obdivujem vsetkych ktori to zvladaju.

RNG

mastika je tiez moderator tvorby cholesterolu a triglyceridov v peceni, ale spomeniem tu este velmi ucinny prostriedok, Red Yeast Rice, v davkach 2 gramy denne +
Casto ho najdete v kombinacii s Policosanolom

karolina49

Mne pomohla Chioská masticha. Doviezla som si ju pred rokom z Čiech. Za pár týždňov som mala výsledky v normále a je to úplne prírodná vec. Ale jasné že som upravila aj stravu. Mala som vysoké hodnoty cez 7 a teraz sa držím okolo 5,5.

RNG

Chitosan je absorbent tukov, ktore vynasa z tela, nic viac. Absorbuje aj cholesteroly vylucene so zlcou z pecene, a tak sa nemozu reabsorbovat spat do krvneho obehu.
CLA/tonalin neznizuje cholesterol, len na jednom pokuse s velmi velkymi davkami sa im u potkanov podarilo CLA znizit cholesterol, nie vsak u ludi s ovela mensimi davkami.
Viac na ucinky CLA pozri www.jacn.org
a tiez
www.raysahelian.com, kde znizovanie cholesterolu vobec nespominaju.
Cholesterol v krvi sa da znizit celkom malymi davkami vytazku z listov cukrovej trstiny, Policosanolu, rovmnako ucinne, ako lieky , a to bez skodlivych postrannych ucinkov proticholesterolovych liekov.
Vyse 80% cholesterolu v krvi totiz pochadza nie z potravy, ale nasej vlastnej pecene, co ho tvori najma z prebytocnych cukrov ako najma fruktoza a bielkovin. A policosanol reguluje toto velmi ucinne.

krajkovana

mamina zacala brat chlorellu v tabletkach a mala cholesterol 9. nikdy predtym taky vysoky nemala, pol roka predtym 6. moze mat na jeho zvysenie vplyv uzivania tychto prirodnych tabletiek, ktore maju cholesterol znizovat a cistit cievy?