Pijete mlieko?

slnko331

damian,
ja mlieko nepijem, iba do kavy, preto som sa pytala na to ovsene. Viem, ze mlieko zahlienuje, pila som ho sice len malo, ale ked som dostala zapal pluc,tak som prestala. Mam 2rocnu dceru, ktoru som donedavna kojila a ta pije strasne vela mlieka, co ma netesi, a neviem ako by som jej ho nahradila. A surovu zeleninu tiez hryzie, ja sa snazim zdravo stravovat, pretoze zdravotne problemy mam a myslim, ze uz to je sposobene stravou. Maso jem minimalne, kavu som skusala bez mlieka, ale radsej som ju prestala na mesiac pit, ale toci sa mi rano hlava, tak som znovu zacala. Snazim sa jest co najviac zeleninu a ovocie a uvidime, ci sa to zlepsi.

damian

Keby sa niekto nahodou pytal, akepalacinky robim, tak vylucne z celozrnej muky. Bielu u nas nenajdete, ako ani biely cukor.

damian

slnkko331, ak sa nemozes vzdat zivocisneho mlieka, pouzivaj kozie - to je najpriatelnejsie, zlozenim sa najviac podoba materskemu, ma hojne linoleovej kyseliny a pod. Kozy si denne produkuju cca 12000 mg vitaminu C a aj preto su zdrave.

Nenahradzaj kravske mlieko sojovym v ziadnom pripade. Soja ne prinajmensom taka problematicka ako kravske mlieko z obchodu. To uz asi radsej domace kravske mlieko (do kavy a pod). Ja obcas pouzivam kozie, obcas ryzove, ovsene. Ale uz aj na tie zabudam, kedze mi nam nechubaju - kavu pijem len 1 x tyzdenne a bez mlieka, varim malo a bez mlieka, ked robim palacinky tak pouzijem organicke mlieko alebo ryzove.

Moja 1 a pol rocna krasna zlata neter Katka rastie a je zdravsia ako jej rovesnicky a nie je na mlieku. Davaju jej biele jogurty, tvarok, ale nie mlieko. Surovu zeleninu hryzie ako zajac a vsetkym je z toho do smiechu. Pritom ostatne deti su na bludnych "vyzivach", mliecnych formulach a pod., a patricne casto navstevuju aj doktorov.

slnko331

damian, a ake mlieko odporucas? napr. cicerove, alebo ovsene?, alebo uplne ziadne, ja mam rada mlieko do kavy, davala som si sojove, doma robene, teraz som si kupila ovsene, ale este som ho nevyskusala.

žanett

sajfina, nenapises nieco viac?? aj mna by to totiz zaujimalo.. ake konkretne potraviny, co si sa docitala a tak.. ak mozes napisat.. dakujem..

sajfina

na biopotraviny mám zasa ja svoj názor,tiež som si myslela,aké uau sú,až kým som nezačala študovať biotechnológie a to sa človek dozvie veci,že mlieko potom vyzerá ako úplne neškodné popri iných potravinách

damian

Sajfina, maso jem VELMI zriedkavo a LEN kuravie organicke. Jem ryby.

Soju do ust nevezmem, ani tofu (pozri clanky na nasej stranke o soji). Nielen ze je GMO, ale aj kvoli inym problemom.

Aj v plodoch, aj v zivocisnych vyrobkoch sa nachadza vsetko mozne. Otazka je len, ci si kto vyberie to lepsie ci horsie. Odporuca si vybrat radsej plody, ktore su bio. Ja sa snazim kupovat bio ale jem aj tie, ktore takuto znacku nemaju. Je lepsie jest plody s istym mnozstvom pesticidov ako maso a mlieko, ktore okrem recyklovanych pestuicidov obsahuju aj mnhe ine pre cloveka neprospesne latky.

Idealne by bolo mat zase biopotraviny, ako pred 100 rokmi.

cat

pijem a mam ho rada, ale musim davat bacha, lebo mam vraj alergiu na mliecne vyroby.. ale len tak pre info, citajte toto..-odkaz odstránený-