Pijete mlieko?

hm??

Damian,napis mi k tomuto nieco.Ty si zastanca vysokych davok vitaminu C a naopak,podla studie dlhodobé užívanie zvyšuje množstvo voľných radikálov, ktoré sa podieľajú na rakovinových ochoreniach. zena.sme.sk

SHAKTI

Inak kedysi som trpela na osteoporozu a mala som vybornu pani doktorku. Vsetci mi nutili pit mlieko kvoli vapniku, ibaze mne mlieko telo odmietalo prijat, proste vypila som mlieko a preslo mi to telom raketovou rychlostou, vapnik mi to kostiam vobec nedodavalo prave naopak. Pani doktorka mi povedala ze je to zbytocne, ze velmi vela vapnika sa nachadza v zelenine- napr. v salatoch, ktore mam prada a mala pravdu, toto ochorenie sa uplne stratilo.
Nie som osobne proti mlieku, ale trvam na tom, ze mlieko zdrave je- ale je velmi dolezite odkial to mlieko je- odkial pochadza. Logicky, kedysi zdrave bolo a zrazu nie je? Damian ma asi zabije :-DD
ja ho napr. nepijem kvoli zdraviu, pijem ho raz za cas ked mam chut, pijem ho kvoli chuti ale osobne mi nerobi dobre a aj tak ho pijem len preto lebo mam rada kakavko :-DD kazdy nech si usidi podla seba.

damian

Obsahuje kravske mlieko ziviny? Samozrejme, ze ano, ale tie su vstrebatelne a strukturovane pre toho konkretneho cicavca - pre tela. Pre cloveka su tieto len velmi tazko vstrebatelne.

Kravske mlieko PREKYSLUJE a preto vapnik a ine mineraly z neho su NEVSTREBATELNE. Obsahuje ties prilis vela bielkovin a hormonov. Navyse, industrialne mlieko obsahuje prilis vela bielych krviniek (hnis), kedze sa mliekari snazia o co najvyssiu produkciu, co sposobuje zapaly vemien. Vysledkom su profilakticke antibiotika, ktorych zvysky su v mliecku. Toto nakoniec nase deti a aj dospeli (menej) piju, su casto chorlave a coraz viac rezistentne na antibiotika. Toto su FAKTY, nie rozpravky starej matere.

frontmanx

nie, mlieko nepijem, vobec mi nechuti a ani ho nestravim (asi kvoli laktoze)

ale konzumujem rozne vyrobky z neho, tie mam rad a aj ich potrebujem, kedze posilujem

damian

Mlieko je zdrave a vyzivne? Iste. Ale len pre teliatka, urcite nie pre ludi.

Hyperaktivita, alergie, caste soplenie, anginy, slaba imunita, drazdive crevo az vnutrocrevne mikrokrvacanie, lymfomy, leukemie, a ine, to vsetko ma na svedomi hlavne vela tzv zdraveho mlieka u deti. Samozrejme, rodicia si povedia, ze ved dietatko len prechladlo alebo sa nakazilo, neberuc ohlad, ze clovek lahko prechladne alebo sa nakazi vtedy, ak ma porusenu imunitu, nie vtedy, ak ju ma silnu.

numero1

U nas v skole sa znova preslo na mliecne desiaty.Je to super a som rada,ze sa take nieco obnovilo ako za nasich starych cias.

numero1

Mimi323,preco sa kazdemu snazis vtlacit svoj nazor,hoci ani sama nevies v co si presvedcena?Mne je jedno,ci ty pijes mlieko,alebo nie.Moje deti ani moja rodina ziadne alergie nema.Ked mas problem s mliekom,tak ho nepi.Ale neosocuj tu ostatnych ludi,ked napisu,ze mlieko piju a je podla nich vyzivne a zdrave.Nikto nekaze pit mlieko tomu kto je na neho alergicky a ma intoleranciu.Ale komu mlieko vyhovuje a pomaha,nech ho pije.Mlieko je zdrave.

Mimi323

numero, ano a potom sa rodičia sťažujú, že ich deti majú alergie a každé ráno do nich ladujú nesqik s mliekom.Fakt super a zdravé raňajky. Ľudia veria všetkému, čo sa povie v telke. Keby tam povedali, že všetci skočte do studne, tak určite 90% ľudí pôjde.