Pijete mlieko?

damian

Lolka, kupujem ju normalne v hypermarkete. Ja nie som na SK, chvalabohu. Ale urcite sa niekde da zohnat, alebo sa da zohnat zrno a mliet to doma mlyncekom.

Ja kupujem celozrne muky rozneho druhu a chlieb peciem doma. Ziadnu pekaren nepouzivam, len obycajnu ruru a ruky, nie stroj.

Mimi323

Ja všetkým v rodine vravím, aby nepili mlieko na litre a každý ma zatiaľ vysmial. Môj svokor je cukrovkár, každý vie, že pije mlieko na poháre. Ja som manželvi vravela, že tú cukrovku nemohol získať len tak, a on že to je dedičné, lebo to mala aj jeho mama. A potom si spomenul, že jeho mama robila pri kravách a pila mlieko na hektolitre! Tak mu to došlo, a už na mňa nekričí, že som už chorá z toho všetkého, jak mu všetko zakazujem.

lavina

dakujem damian. v mojom jedalnicku je vlastne kazdy den ovocie, zelenina a strukoviny, tak zrejme vypustim tie mliecne vyrobky.
LOLKA, ja kupujem celozrnnu muku v kauflande, niekedy si aj sama pomeliem ovsene vlocky a peciem z nich zakusok a mozem povedat, ze je to fakt vynikajuce.

Lolka

damian a kde kupujes celozrnnú muku? u nas v obchode bezne to nepredavaju ako sa da stravovat zdravo ked to ani nepredávajú?

lavina

dakujem damian. no problem je ten, ze nemam odkial domace mlieko. takze je dobre nekonzumovat mliecne vyrobky kupene v obchode?? alebo aku alternativu miesto mliec. vyrobkov?

damian

Lavina, kvasene mliecne vyrobky, hlavne z domaceho mlieka, ako tvaroh, kysle mlieko a bieky jogurt, su fajn (probiotika).

kosa

rimer,

o suvislosti medzi pitim mlieka a rkovinou eksistuje studija, ale je (zatial) prisne tajna, nakolko bi to polozilo Mliekopriemysel na lopatky z dna na den....Napriklad take Dansko vyvaza 85% svojej mliekoprodukcie ( z toho Nemecko preraba 45% ich mlieka)...

V zapadnej Europe sa priama spotreba mlieka znizila za poslednych 20 rokov o viac ako 35%, preto hladali trhy ako to umiestnit.( z toho titulu doslo k znizeniu a zaniku produkcie mlieka aj na SK), plus mlieko prerabaju a dodavaju vo forme mlieko cukru do roznych jedal,cic.

lavina

damian, ak som spravne pochopila, tak nie je dobre pit mlieko...., ale co mliecne vyrobky, ktore som uviedla nizsie?? resp., co by si doporucil?? vdaka