Pijete mlieko?

rimer

damian, vyrastal som na dedine a od malicka som bol zvyknuty pit hektolitre mlieka, vlastne som nic ine nejedol, da sa povedat, mlieko v roznej forme. Diagnostikovali mi plazmocytom (v podstate je to druh rakoviny, neviem ci budes vediet co to je) a ja tak rozmyslam, ci to nesuvisi s tym mega pitim mlieka,lebo ho pijem stale...

slnko331

damian,
ten helicobacter ma zaujima, ja som ho mala pred 10 rokmi, nic moc prijemne to nie je. Napis o tom prosim viac. Ak nie sem tak > sknko331@azet.sk dakujem

mliek

ja by som mala nanho aj teraz chut nemozem si pomoct ale idem sa ho asi napit, hoci casto nepijem, a vsetko je nezdravé

hm??

Clovek najlepsie vidi,ako maju ludia radi mlieko,ked napr.tento tyzden mali velmi dobru cenu mlieka v jednom nemenovanom obchodnom retazci.Ludia kupovali plne voziky 12-kusovych baleni mliecka.Mliecko mame aj my velmi radi.

damian

ETHEL, nechcel som pisat do tej novej temy, kde maju povolenie pisat len lubitelia mlieka, tak rad by som sa opytal tuto, kedze si tam napisala, ze Ti zatial mlieko neuskodilo. Moja zasadna otazka je, ze ci vies, ako vplyva mlieko na prekyslenie zaludka a na gastritidu a vyvin Helicobactera a inych problemov?

kosa

damian,

myslim ze sme to rozoberali nie raz,

ak sa odklonia od toho co maju robit, tak proces sa skrati, abyva k tomu aj dost bolesny.

aj Patrikov pripad potvrdzuje ze potrava sa stala otravou.

kosa

mlieko bez mledziva ( ako koncentrovana zivina) by sposobilo kratky proces do zaludka zo zalucka. kollostrum zabezpecuje ze sa cela crevna flora prave narodeneho kojenca tiez v podstate ''zobudi'' a pripravi na prijem a spracovanie vysokokoncentrovanej ziviny zvanej...materske mlieko.
jedna studia robena v Dansku preukazala ze uhyn vo vzorke pravenarodenych teliatok ktorym nedali to mledzivo,bol o viac ako 35% vyssi niez vo vybranej vzorke teliatok ktorym toto mledzivo podali ( umoznili dostup k otelenej krave). v minulosti zmesy boli nevhodne pripravovane takze to sposobovalo dost vysoky uhyn pravenarodenych teliat. v sucasnosti su tieto zmesi samozrejme aj vplyvom studii tak udoskonalene ze uhyn je velmi minimalny.

kosa

SHAKTI,
Damian ta nezabije tak hlboko neklesne.
ludia su hlupi(nevedia) a nemaju dostup k informaciam, to ale neznamena ze VSETCI ludia su hlupi a nemaju dostup k informacii.
nastuduj si trosku Karola Marksa a jeho PEK.
tam ani raz neboli spomenute VELKOCHOVY krav...
ak berieme stav hovedziho dobytka v roku 1918 za 100% tak po 1950 stavy boli 5000%.
vsetko sa to robilo a robi neustalym znasilnovanim krav ( umelym). len co jalovica moze byt zasemenena tak okamzite ju zasemenia a bum....
treba si pripomenut ze Japonsko napriklad este donedavna NEPONUKALO MLIEKO A MASLO v obchodoch a to z toho titulu ze....mlieko je LEN a LEN sucastou kratkodobeho procesu vyvoja a NIE rozvoja.
samozrejme aj Japonsko podlieha svojvoli multinacionalov a zacina sa odvracat od svojej klasickej stravy.

Novyzeland a Australia vyvazaju prebytok mlieka do krajin ako Srilanka India, kde sa mlieko stalo uz sucastou denno dennej spotreby ( hoci krava je posvetny zviera v Indii).

eksistuje statistika ze Svycar ktora jasne ukazuje ze v 60.tych rokoch pri znizenej spotrebe mlieka doslo aj k znizenemu vyskytu roznych ochoreni tlak krvi problemy zo srcom cukrovky a nasledne rakovina.

akonahle ale zvysili spotrebu mlieka, tak sa tieto ochorenia tiez zvysili.

damian

Zial, az tento tyzden som si spomenul, ze Patrikovi pocas protiplesnovel liecby doma v lekarni ponukli kollostrum, ze vraj na precistenie lymfy. Ja som sa o to jaksi nezaujimal a Patrik to pravdepodobne pil...Vlastne pil to, co vyprovokovalo jeho chorobu...

RNG

collostrum,=mledzivo,( prve nadojene) ma vysoky obsah imunoglobulinov a lactoferrinu. Kedze je ucinne proti viralnym infekciam, zda sa mi divne, ze ten vyskum z roku 2001 tvrdi, ze lactoferrin zvysuje moznost replikacie nejakeho virusu.
Nic take som nikde nevidel na collostum v poslednych rokoch, takze to tvrdenie povazujem za dost pochybne.
Keby to ale aj lactoferrin robil v collostre je hromada imunoglobulinov, ktore by robili opak.
Samozrejme toto neplati pre mlieko ale len collostrum