Pijete mlieko?

latrinka

celozrnnu muku som na SK kupovala vacsinou v BIO obchodikoch alebo tam,kde sa predavali sypane caje. Ak ju aj tam nemali,vacsinou vedela predavacka poradit, kde ju zohnat. Ja som tiez v zahranici(AT) a tu ju kupim v kazdom obchode. a lacno:)

mira

hahaha pozri China health study

Číňania tradične nepili mlieko. Až keď ho začali piť na nátlak západného mliekopriemyslu, objavila sa u nich osteoporóza, rakovina prsníka a ďalšie.

zaujimave

minule som pozerala v telke jednu lekarku co vyslovne nedoporucovala kojacim detom kravske mlieko pretoze neobsahuje ziaden vapnik a preto radsej nech mamicky siahnu po sunare pretoze je tam vapnik pridany

alicakl

Mne zistili alergiu na kravské mlieko.Škoda lebo bryndza a syr niva-to bol môj život.Vraj je to dedičné,hoci prvotná príčina je v tom,že som nebola kojená.No ale kto už len v mojom detstve bol.V 70 a v 80 rokoch bolo treba dať dieťa čo najskôr do jaslí.Dokonca aj v tých starých knihách pre budúce mamičky je písané,že by bolo najlepšie,aby matky od cca 3 mesiaca učili dieťa prejsť na kravské mlieko z klasického sunáru.Čo na to dodať.

damian

Ani Panboh im uz nepomoze. Ludia uz vedia privela. Boli nenazrati, robili z krav mliekarenske stroje co produkovali niekolkokrat viac mlieka, cim sa mlieko stalo velmi nezdravym. Teraz nenazranci prosia o peniaze na zachranu. To, ze znicili zdravie ludom, na to kazdy kasle.

damian

Mimi, hovor im len raz, pripadne este prilezitostne zopakuj. Ja mam sestru, ktora ma 1 a pol rocnu dceru. Sestra ma pocuva vo vsetkom a neter je zdrava ako buk, ziadne hlupe vyzivy ani kremiky a podobne zhovadilosti nepapa. Hryzie suruve ovocie a zeleninu, je pohankovu krupicu urobenu na horucej vode, molase atd atd. Mlieko pije len vynimocne.

Na druhej strane mam svagrinu, ktora mi klame, ze nedava synovcovi antibiotika a ja viem, ze dava. A ine hluposti, sladkosti, vyprazane biele cheby s vajcami a pod. Synovec ma skoro 2 roky a malokedy je zdravy. Uz davno som sa vykaslal im stale opakovat, co treba robit. Niekedy je to zbytocne.