Pijete mlieko?

mlieko

Je dôležité, čo za mlieko pijeme. Spoločnosť sa zhodla na kravskom mlieku, kôli jeho, zloženiu, množstvu, chuti atď. Táto voľba sa akosi stala “normálom”, požehnaným prírodou, našou kultúrou a zvykmi. Je to však prirodzené? Je rozumné piť mlieko z iného cicavca? Zamyslite sa na chviľku nad tým, či by nebolo dobré piť mlieko z iných cicavcov okrem kravy, napríklad z myši. Alebo nebolo by azda lepšie mlieko zo psa, z koňa či z mačky? Začínate už chápať súvislosti? Samozrejme, nemyslím to vážne, avšak myslím smrteľne vážne, že ľudské mlieko je pre človeka, psie mlieko pre psa, kravské pre teliatka, mačacie pre mačiatka atď. Je jednoznačné, že presne takto to príroda vytvorila a takto to aj myslela. Preto, je treba sa so zdravým úsudkom a hlavne logicky a bez vplivu zmanipulovaných médií, nad touto skutočnostou zamyslieť.

mlieko

Mlieko je materské vylučovanie laktózy (ľudovo - výživa pre novorodenca!!!). Nič viac, nic menej. U každého zdravo vyvinutého cicavca sa v matke po pôrode počas krátkej doby (nie počas celého života matky!!!) vytvára mlieko. Keď kojenecké obdobie pominie, mláďatko je učené normálnej, tvrdej strave, ktorú požívajú ostatné cicavce toho ktorého druhu. Uveďme príklad šteniatka. Matka kojí šteniatko len počas pár tyždňov, po ktorých ho učí žrať tvrdú stravu. Vidíme teda, že kojenie vytvorila príroda pre všetky cicavce len na krátku dobu, u zvierat len pre mláďatá a u ľudí len pre novorodencov a dojčatá. Za normálnych, prirodzených okolností teda nie je možné, aby matka akéhokoľvek cicavca produkovala mlieko po celý život a kojila ním svoje dieťa.

majkaaa

Mlieko s corn flakes,jogurt. To sú moje každodenné neodmysliteľné raňajky. Kakao (nie z granka,klasické) a lúpačka.Skvelá vec. Bez mlieka si neviem predstaviť život. Pijem ho od mala veľa,jedávam veľa mliečnych výrobkov. V decembri 2008 som si dala urobiť kompletnú lek. prehliadku,som zdravá ako ryba!!!!

dobra vila

Mozno to tu uz bolo spomenute, ale ja zas nechapem to, ze ti, co su proti mlieko, ho cim nahradzaju!! Kopa jedal si vyzaduje mlieko (to nevarite, alebo co?). Ja si napriklad mlieko neviem odmysliet ani pri tanieri dobrych bryndzovych halusiek, ale nejakych siskam, osom hniezde atd... Na ranajky trebars bezne nejake Cheerious s mliekom, ine nestiham a na normalne jedlo ani nemam chut, proste toto su moje ranajky. to si ich mam zalievat vodou, alebo co?! :-/. Verim, ze mlieko nie je to, co byvalo (ak vobec kedysi bolo, cim vyzera :-P ) ale bez neho to proste nejde. A to teda nejete ani ine mliecne produkty?! Syry, jogurty atd atd... neviem si to ani predstavit. Dnes je uz vsetko rizikove, to takisto vysadte zeleninu a ovocie, lebo su v nom dusicnany, maso kvoli bse a ze tam pomelu vsetko, atd atd... ZIME ZO VZDUCHU!!! (sice aj ten je uz znecisteny...chapete?! Neviete sa nijako branit)

lesslie

mlieko je mnaaaaaam a aby som bola spravne pochopena aj masko je mnaaaaaaaam :))) vsetko z mierou...dobru chut a nazdravie :))

kikina

pre odporcov mlieka: aj mäso je pekne nezdravé. Kupovanie dnešného "mlieka" je to isté ako dnešné nechutné "mäso" čo si aj vy bežne kupujete. Tak stále s prepáčením nepí´ujte na mlieko, mäso je tak=e isté nezdravé, podľa mna ešte viac, lebo tými sračkami čo tie zvieratá kŕmia....

lesslie

gramatika negramatika, hlavne ze nepije kosa mlieko... mlieko je mnaaaaaaam a ci mi pomaha neviem, ale neskodi mi...som mlada, ziva, cukrovku nemam a nedat si salku mlieka, len preto ze kosova mama je u cervikov je asi taky argument ako nejedz maso lebo Jankov tato ho jedol a uz je v tretomn podzemi a riadi pracu kosovej mamy...jaaaajaajaaaaj

od veci

kosa- ja budem od veci, ale nadávať niekomu do nevzdelancov a neovládať pravopis 1.ročníka základnej školy, tak to je fakt sila!!!!! prepáč, ale nedá sa to ignorovať