Pijete mlieko?

[zruseny12]

RADCA,dakujem...no ja uz mlieko uplne vynechavam aj mliecne vyrobky,davam si pozor aj na vsetky potraviny,ktore by mohli obsahovat mlieko susene...lebo je ich takych dost...
na lepok,ze vraj nie som alergicka,ale bolo to na hrane...
snazim sa vynechavat sladke,lebo som prisla na to,ze mi to nerobi dobre...
dakujem este raz za rady...

radca

Este k tej imunite. Ak sa dieta spravne dodrzuje, tak by sa malo vsetko , tak za 1-2 roky dostat do normalu, podla zavaznosti. Okrem toho este treba davat pozor pri diete, aby sa velmi nemenila hladina cukru v krvi, t.j. nejest vela sladkeho, alebo skroboveho naraz.

radca

Maria,

ak ti to sposobuje zdravotne problemy, tak je potreba mliecne vyrobky uplne vynechat. Nechcem malovat certa na stenu, ale mnoho ludi, ktori maju problem s mliecnou bielkovinou, ma problem aj s gliadynom, t.j. lepkom-oni su si totiz podobne. Tvoj zdravotny stav suvisi hlavne s tym, ako sa citis. Darmo lekar urobi hromadu vysetreni a povie, ze si zdrava, ked sa clovek nevladze pohnut. A naopak. Ak aj lekar najde nejaku sarapatu a ty sa citis zdrava, tak neni dovod nerobit, co cloveka bavi. Kopa ludi ma nejake problemy a ani nevie, ze ich sposobuje strava. Lekarska technika nie je dokonala, lekari su ludia a su omylny, vela veci este neni objasnena, co sa tyka zdravia a navyse normy na "zdraveho cloveka" sa stale menia, pretoze niekto musi odvadzat dane a prispievat do fondov. A keby boli vsetci chori, tak by to neslo.

[zruseny12]

ospravedlnujem sa RADCA tebe dakujem,ja som sa nejak sekla...

este by som sa chcela spytat,ak tomu trochu rozumies,ja by som rada sla pracovat do nemocnice,ale bojim sa,ze tam nieco chytim,lebo prave ten KAZEIN som 13 rokov jedla v mlieku a mliecnych vyrobkov a vela,/a ja som na neho alergicka/a pisal si,ze to robi svoje z IMUNITOU,tak mam este radsej skocit na imunologiu,ci mam imunitu ok,ked robi kazein sarapatu z imunitou...

lebo mam trochu obavi,aby sa na mna este viac toho nenalepilo...ako teraz...ale rada by som sla pracovat do nemocnice...dakujem za odpoved...

megi megi

Salonka, na tvojom mieste by som sa hlbsie zapodievala,tym ze je mlieko naozaj skodlive. Pri tom mnozstve skodlivin,co dostanes do tela, sa to niekde vzdy strati? Ale potom vznikaju tie choroby. Potom sa pytame: kedy a preco, ved sme stale boli zdravi? Kde sa to vo mne len tak zrazu nabralo? A ze zatial nevidis na sebe ziadne priznaky,ze by ti to vadilo, tak to sa nemusi prejavit hned, prejavi sa to neskor. Ved aj na Colu, su ake reklamy ze ma povodnu recepturu, ze neobsahuje nijake somariny.... a pritom uz aj male dieta vie, ze je nezdrava... ze vsetko je len o reklame.

[zruseny12]

MIRA,dakujem ze dalsie info o KAZEINE,tak mne teraz vela veci dava zmysel,preco sa so mnou dialo toto vsetko,ked som na neho alergicka,na ten KAZEIN /ja som jedla velmi vela mlieka a mliecnych vyrobkov.../
a k tomu STRESS...DAKUJEM ESTE RAZ...PEKNY DEN

Mimi323

No ja som videla bio kozie mlieko, stálo 6 eur (litrové), tak som musela veľmi porozmyšľať, či si ho kupim. Nakoniec som nekupila, lebo liter je nám veľa, aj tak by skyslo.

sweet_lolitta

Vela sa tu okapujete o tom, ze SUCASNY STAV mlieka je katastrofalny, s cim nemam problem uverit, takze ako riesenie pre tento problem vidim kupovat si napr bio mlieko z ekologickeho hospodarstva.

To uz bude ok??

radca

Tak, tak Mira,

kazein samotny je problematicky stravitelna bielkovina a pokial sa dostane nspravne rozlozena do krvneho obehu sposobuje dokonca psychicke problemy, podobne ako lepok (depresie, zmeneny prah bolesti, zmena posobenia imunity), atd... Tepelna uprava mliecnu bielkovinu znehodnocuje. Mlieko moze pit v obmedzenom mnozstve (ako pochutinu-pisal to tu Kosa), len uplne zdravy clovek s bezchybnym travenim.