Pijete mlieko?

mira

Sweet lolita, mlieko má problematický cukor trisacharid laktózu, vysoký obsah problematických bielkovín, hl. kazeinu, a velmi problematické nasýtené tuky. Pomer nasýtených a nenasýtených tukov je 13:1 , pre ľudí je optimálny naopak 1:3. Celkovo spôsobuje nadmerný mohutný rast tela a nepodporuje rast a vývoj mozgu a intelektu. /teľa za 2 roky narastie na 500 kg kravu/

Homogenizované mlieko obsahuje enzým xantin oxidázu, ktorý je pôvodcom ochorení srdca.
okrem toho mlieko je pôvodcom cukrovky u detí, pretože znefunkčňuje pankreas....zahlieńuje... Takto by som mohla pokračovať.

salonka

RNG,vieš,tak mám rada mlieko,že sa naozaj nezapodievam hlbšie tým,že je aj škodlivé.Pri tom množstve škodlivín,čo dostanem do tela,sa to niekde vždy stratí a zatiaľ nevidím na sebe žiadne príznaky,že by mi to vadilo.Beriem to tak,že hop,alebo trop.A to som zdravoťák,čo by som sa mala na túto vec pozerať inak,ale ja som už taká...

RNG

salonka, to znie velmi jednoducho a logicky.
Problem je ale nie len v samotnom mlieku ale velmi znacne v jeho sucasnej kvalite.Tj zamoreni z pesticidov, herbicidov, hormonov a antibiotik, co sa vsetky davaju alebo nachadzaju v krmnych zmeskach pre kravy.
A tiez problem je v odporucani mlieka pre vsetky vekove kategorie ako zdrave. To vsak zrejme pravda nie je, to ti povie vacsina starsich ludi, co maju s nim vazne problemy a musia sa mu vyhybat, hoci za mlada nepozorovali ziadne problemy s nim.

salonka

Mliekom milujem a naozaj denne pol litra určite vypijem,no ak sa utrhnem tak aj l liter.Ale len studené z chladničky.Tiž som počula,že nie je veľmi zdravé,ak ho pijeme veľa.Neviem,prečo,ale nie čo na tom asi bude pravdy,lebo aj to malé teľa vie,kedy prestať piť materinské mlieko a ani človek predsa nepije mlieko svojej matky dlhšie,ako sa pominú zásoby v prsníkoch.Tak to bolo vysvetlené v jednej relácii o mlieku.

sweet_lolitta

a co som sa zblazila, ved ja jem pekne vsetko :D a mlieko pijem pravidelne. No stale nechapem co sa deje, ale asi je to tajomstvo, ktore mi nik neprezradi.