Pijete mlieko?

RNG

kikuus, dana stranka na mlieko je plna lzi, je to vlastne reklama na mlieko a dost nekriticka. Take malickosti ako zamorenie mlieka pesticidami, antibiotikami, hormonami a pod akoby neexistovali.
Naviac take hlasky, ze mlieko je najbohatsi zdroj vapnika az 12000 mg na liter, len napr karfiol na na 100 gramov 400 mg vapnika, nehovoriac o roznych velmi bohatych potravin na vapnik.
Take "malickosti", ako ze absorbcia vapnika z mlieka je velmi zavisla od roznych enzymov, z ktorych hlavne starsi ludia maju nedostatok tam nikde nebola spomenuta, tak, akoby sa vapnik kazdemu z mlieka bez problemov absorboval.
Studie, kde zistili opak akoby neexistovali. Hlavne pri osteoporoze starsich ludi.

mira

Fester, chápem, že sú ľudia, ktorí sa nezamýšľajú nad stravou. Ale aspoň jeden človek v rodine - najčastejšie žena - by mal vedieť ako strava pôsobí, pretože od toho závisí zdravie rodiny. Skutočným lekárom v rodine je takto človek, ktorý nám pripravuje jedlo .
Dnes je strava vysoko rafinovaná , priemyselne pozmenená, dovažaná z iných zemepisných šírok, a teda neprirodzená, proti prírode. Človek ale nikdy nebude silnejší ako prírodné zákony, vždy sa mu to vráti.
Strava v súlade s prírodou nám prinesie vytúžené zdravie a harmóniu v našom vnútri.

kikuus

vsimli ste si tu reklamu na mlieko vseobecne?aby deti pili mlieko a tak...to uz potom clovek ani nevie co si ma mysliet chapem ze su ludia z toho zmagoreny...ja mlieko neznasam cize zdrave nezdrave nepijem ho

damian

Fester, nech Ti padne na uzitok. A keby nahodou a nedajboze nepadlo, potom mi napis, pokusim sa urobit vsetko, co bude v mojich silach.

ni...

za mojich 17 rokov som nikdy nepila mlieko.. nikdy som nemala žiadnu zlomeninu ani nič inšie... jednoducho nechuti mi to!! ani syry nič..

fester

... ja rozpravam k veci :P keby som sa nad kazdou potravinou zamyslal kolko ma v sebe skodlivych latok kolko cukrov ... :P v com inom su prirodnejsie latky ako v mlieku ? :P jasne ze v mlieku z teska co kupujeme su aj vseliake <>oviny ... ale normalny zdravy ludia by mali mlieko pit ... s mierou :D to ze pijem 2 litre to uz je moja vec mam dovody svoje ...

[zruseny12]

DAMIAN...dakujem

WIKUSH...no,prave preto som sa pytala DAMIANA,na ten kazeinat,lebo som kupila mlieko sojove a tam bolo napisane,ZE MOZE OBSAHOVAT STOPY KAZEINATU...
/NA KRABICI/a moc mi to nerobilo dobre ked som ho jedla,takze ja musim vynechat uplne mlieko aj sojove...