Odstávajúce uši

Príspevok v téme: Odstávajúce uši
jafka

chcem vediet vas nazor na odstavajuce usi...odstavaju mi uz od malicka,ale operaciu z istych dovodov nemozem podstupit.nosim rozpustene vlasy, ale nikedy mam chut si urobit aj iny uces, ale ked si ho urobim, tak to kazia usi...neodstavaju velmi, ale mne to vadi...a preto chcem pocut nazor ostatnych na odstavajuce usi.diki za nazory:)

-----
Korekcia odstávajúcich uší (otoplastika) www.zdravie.sk

KateB

Andula
mne sa usi nevratili, stale su rovnake ako po operacii, aj ked nie su rovnake som stastna, lebo to je o 100 percent lepsie nez to co som mala pred tym.

andula

Arial

mne kázali nosiť čelenku na noc 2,5 mesiaca. Cez deň už nie. Čo som spomínala, že som mala takú pulzujúcu bolesť v uchu, tak v utorok mi ho prepichovali /vnútri/, lebo som mala chytený zvukovod a mala som tam hnis. Stále si kvapkám Pamycon.

KateB
Ani ja nemám obidve uši spravené rovnako. Ľavé mi asi 4 mm odskočilo od hlavy. Ale iba horná polovička. Nič hrozné. Za to pravé ucho si dávam vlasy a potom ich mám rovnaké. Ale aj tak to ľavé sa mi páči viac, je také prirodzenejšie. Dúfam ale, že mi to takto ostane. Keby mi to mali opravovať a mala by som byť PN, tak ma už vyhodia z práce. Ale môžem povedať, že som spokojná.

Andula z P.B.

Arial.

Andula
Ja som po operácii dva mesiace a uši mam ešte citlive na dotyk hlavne v spodnej časti. Ty si iba dva týždne po operácii tak je normalna aj ta pulzujuca bolesť ja som mesiac nemohla poriadne spať na boku lebo ma dosť boleli. Teraz už nebolia iba trošku v dolnej časti. No a ja som mala napr obväz dva týždne a potom len na noc čelenku len som nepočuvala či mi vtravel tri týždne alebo tri mesiace, bola som nejaka vymetena :-) tak už si ju na ani noc nedavam aj tak mi liezla na nervy.

andula

Ahojte, ja som po operácii dva týždne. Tiež sa mi zdá, že uši nemám úplne rovnaké, vŕšok pravého ucha mám viac pri hlave asi o 3-4 mm. Ale čo ma trápi, na pravom uchu cítim občas akési štípanie, chrupavku mám stále červenú a občas cítim takú pulzujúcu bolesť, ktorá mi "strieľa" až do vnútra ucha /ako keby som mala zápal stredného ucha/. Stalo sa to niekomu? A to pravé ucho mám také drsnejšie. Pri umývaní uší pred samotnou operáciou mi ten roztok dosť natiekol do ucha. Možno je to tým. To ľavé ma vôbec nebolí, môžem na ňom aj spať.
Už sa stalo niekomu z vás, že ušká sa vám vrátili úplne do pôvodnej polohy? Ako dlho ste nosili čelenku cez deň aj cez noc, a ako dlho cez len cez noc?
Andula z Považskej Bystrice

Arial.

Zabudla som či mi kazal nosiť čelenku na noc tri týždne alebo tri mesiace. Mne sa zdalo že povedal tri mesiace ale nie som si ista alebo som zle počula.

kateB

no mne sa to zo začiatku ani nezdalo, ale to mi sestra povedala,ale ze to nie je vidiet iba ak sa niekto na ne zameria. A to robí iba pár ľudí :D oni sú v poho, som rada za to aké sú...uz sa nechcem moc nad tým trápiť. ved ani jeden človek na svete nemá rovnaké uši. ved sa hovorí, ze človek nemá úplne rovnaké polovičky tváre.
Citila si sa tak inak, ze? teraz budes stale nosiť iba cop :-)

Arial.

A kedy si to zbadala že maš jedno ine? Je to veľmi viditeľne? No neviem čo ešte mňa čaka ale ja ich mam zatiaľ rovnako. Rozdiel cítim iba tak, že keď si dam prst zo zadu ucha tak tu medzeru citim na jednom viacej a na druhom menej asi o tri mm to môže byť v tej spodnej časti od polovice dolu. A keď sa pozriem spredu tak su rovnako. Niekedy si myslim, či nemam hlavu nejako zdeformovanu :-D, ale nieje, je to divna zahada.
Dnes som behala po vonku s vypnutými vlasmi, normalne hore to je super pocit. A už ma chytila zavislosť kupovať všelijake naušnice :-)
Ja som si pozrela tu tvoju foto na facebooku a zdaju sa mi OK tie tvoje uska, take normalne, možno ta fotka skresluje no zaleži ako sa ty s nimi citiš.

kateB

Arial :D, to asi chytí asi každého kto mál s tým problém. inak vieš čo...ja stále nemám odvahu dať si nejako vysoko cop a vlasy ulízané, lebo mne sa zda, ze tie usi este trosku odstavajú. a toho sa asi nekdy nezbavím, dokonca mi aj sestra povedala, ze jedno mám iné ako druhé

Kikiš

kateB

prosimta mam na teba par otazok...kde si bola na operacii,a si spokojna??ja som bola v maji v Ružinovskej nem.a veru moc spokojna niesom lebo jedno ucho sa mi dost odtiahlo a uvazujem nad dalsou operaciou...a nkedy ti to operovali??bola by som rada ak by si mi odpisala na mail:o5_neriesim&azet.sk...vopred dakujem:D