čakám dievčatko :))

adina

ahojte, vedel by mi niekto poradit? ako vam byvalo spatne ked ste boli tehotne? teda mne je uz treti den rano nevolno, ale nejdem vracat, len to citim na zaludku taku tazobu... a od akej doby ste vracali? diky

tana 147

ahojte baby:D tak ako sa mate? ako sa citite? toto obdobie nas caka vysetrenie cukru, som zvedava ako to dopadne. aj vam kazali zobrat si so sebou citron??? načo? a babatka kopkaju??? ozvite sa dlho ste tu nic nenapísali:((

kerka

myslela som to tak, ze ked som doma sa mi nechce nosit podprsenka s tamponmi, inak ked niekam idem tak jasne ze si to dam..

kerka

Prosim poradite niekto? Som mesiac pred porodom a z prsnikov mi zacalo vytekat kolostrum. Je to priesvitne, miestami do biela az zlta zafarbene a riedke. Dost toho vyteka, kazdu noc si musim cistu nocnu koselu davat a cez den sa mi nechce nosit podprsenku s vlozkami, tak stale preteciem. Ako ste to riesili vy?

kraaska

Ahoj Tana,aj my sa mame v pohode len som v poslednom case akosi unavena,aj brusko mi niekedy zavadzia,najma ked sa velmi napapam :((( uz sa neviem dockat kedy pojdeme na 3d :)

tana 147

ahoj kraaska...no ja som zatial v poriadku...vsetko prebieha teraz uplne hladko...chvalabohu, lebo som doteraz preživala hrozne bolesti ohladom tej plynatosti ale dalo sa to doporiadku, čo som si stanovila, že budem denne pit 3l vody a vy ako? vsetko v poriadku? akurat že sa už citim ako slonica...to bruško mi normalne zavadzia...hlavne, ked sa mam obuť, zobuť...:D

luna

tana je to pravda... inak nemas narok na meterske. Ale ak si bola v obdobi dvoch rokov pred materskou 270 dni riadne zamestnana, tj. zamestnavatel za teba platil odvody, tak ti staci ked si budes dobrovolne platit nemocenske-najvyssiu sarzu, tj. okolo 1000.-, a to najneskor zacnes platit v 8tt. tehotenstva. Potom budes dostavat materske 16 500 SK. Ked to uz nestihas, tak potom mas poslednu moznost sa zamestnat a dat na zmluvu plat 30 OOO.- a z toho ti bude socialka platit matersku 55percent denny vymeriavaci zaklad, tj. 16 500.-

tana 147

ahojte babenky...neviem či mi viete poradiť, teraz mi kolega povedal, že si možem platiť do socialky mesacne nejaku davku a budu mi platiť prvých 6 mesiacov materskej niečo okolo 15 tisic, no ked som sa to bola pýtať na socialnom bola som v 2 mesiaci, tak nas odbila, že to si musim prispievať 270 dní, čiže celých 9 mesiacov, je to pravda? nejako sa nevyznam v zakonoch...diky