Vitamin C - Kolko, kedy a preco?

Príspevok v téme: Vitamin C - Kolko, kedy a preco?
damian

Tato tolko diskutovana tema na seba nechala dlho cakat. Kedze pravda o vitamine C je silne tabuizovana, je treba veci uviest na spravnu mieru.
Na zaciatok uvediem par faktov:

- Vsetci cicavci OKREM CLOVEKA produkuju vlastny vitamin C
- napr. koza produkuje denne 12000mg vitaminu C, pricom sa pri stresovom zatazeni produkcie niekolkokrat znasobuje.
- Clovek ma geneticku poruchu, kvoli ktorej stratil dolezity enzym, ktory zabezpecuje premenu glukozy na vitamin C
- V 70 rokoch nositel dvojnasobny Nobelovej ceny Dr Linus Pauling meral hladinu vit C u cicavcov. Priemer na 1 kg vahy cicavca bol 50 mg vitaminu C, co je pri 60 kg cloveku 3000 mg. Odporucanie Paulinga bolo prijimat minimalne 3000 mg vit C denne. Pauling dokazal, ze tieto davky su pre cloveka bezpecne a potrebne.
- Najvysie podane davky u cloveka boli 300 gramov vit C vnutrozilovo v priebehu 24 hodin. Bez komplikacii a vedlajsich ucinkov.
- Vit C vo vysokych davkach je vseobecnym efektivnym liekom, pouziva sa takmer pri kazdej chorobe.
- Vit C nesposobuje ziadne oblickove kamene.

jarica21

Amoremioo záleží od toho koľko rokov má dieťatko. Kvapky, ktoré ja dávam, tak tie sa od troch do šiestich rokov dávkujú po 15 kvapiek a od šesť zase 20 a keď je dieťa menšie, tak treba sa o dávkovaní pozhovárať s lekárom.

jarica21

Dadusdus nemôže byť na škodu, vitamíny telu prospievajú a céčko je dobré nielen ako prevencia ale napríklad aj keď už problémy prepuknú, keď príde nejaká nádcha, tak dostatok tohto vitamínu je cesta k úspechu ;)

kixx

dadusdus ak je oslabena tak potom je uz neskoro a to asi nechceme nik nie? ;)
detom neuskodi cecko, ktore sa dava pravidelne, ja davam Cebion, to je par kvapiek denne a viem ze o zdravie je postarane, ze nemusim sa bat ani chripkoveho obdobia ani nicoho podobneho ;)

dadusdus

Ahojte. Čítala som tu, že vitamín C je kľúčový pri imunite. Ale nie je ho treba až keď je imunita oslabená?
Nie je zbytočné dávať ho ak je imunita malého človiečika v poriadku?

addia

Lobata toto čo si napísala je pravda a platí to pre každý jeden vitamín, pretože v rôznom veku rôzne množstvo potrebujeme. Keď sú deti staršie, tak céčko vedia dostať aj zo toho, čo zjedia. Ale často nie v takom množstve v akom je to treba :)

envelin

Jasné, že netreba, keď má dieťa dosť tohto vitamínu, dosť spánku a tiež keď trávi na čerstvom vzduchu viacej času, tak neni treba sa báť.
Tomáš cez internet takéto veci ja nepríklad nemám odvahu kupovať, jedine kozmetiku si objednávam, ale vitamíny a duplom nie pre deti, to by som proste nemohla kupovať cez internet, nebola by som si istá, že či je to kvalitný vitamín, či ozaj mi príde to, čo má.

tomas==

Všetko, čo tu píšeš je pravda. Vitamín C je kľúčový pre našu imunitu pred rôžnymi ochoreniami a vírusmi. Ja ho užívam pravidelene každý deň 1000mg. Túto dávku by som ani neprevyšoval. Myslím, že vyššia už voľne dostupná ani nie je. Ja vždy objednávam cez stránku www.kodino.com