Pocit zbytocnosti, depka - neviem z nej von

Príspevok v téme: Pocit zbytocnosti, depka - neviem z nej von
depka

ahojte. myslim,ze podobna tema tu uz niekde koluje, ale... Nevadi. Prvykrat v zivote som v strasnej depke.. Mam pocit, ze som uplne zbytocna. Samej zo seba mi je zle z takehoto pocitu, pretoze pre mna je zivot krasnym a velkym darom a nikto tu nie je zbytocne.. Viem, ze ono to raz prejde, ale.. Mam pocit, ze teraz uz len prezivam a a nezijem.. Zda sa mi, ze o vsetko dolezite prichadzam, o vela dolezitych ludi - prisla som o milovaneho cloveka (rozchod), teraz sa mi zda, ze prichadzam o dobreho kamarata.. Stale rozmyslam, kde je chyba, co robim zle. Ale na nic neviem prist.. Mam malo priatelov, na nete ich mam "vela" - kazdemu z nich dokazem poradit aj pomoct, ale sebe nie..Potrebujem najst Nieco.. Ale to Nieco vobec netusim co je. Nieco, co mi pomze, zachrani ma a da mi zase pocitit, zetu je miesto aj pre mna..Ked som dnes sla domov, sla som ako telo bez vnutra, cez cestu som sla takym sposobom, ze som uplne kaslala na to, ci ide nejake auto a to zacalo byt pre mna alarmujuce.. Co to robim? kde sa stratilo to usmiate slniecko?? Viem, ze so sebou musim nieco urobit, ale ja fakt neviem co.. Nechcem si hladat kamaratov "nasilu", a neviem kde ich mam hladat.. Na akom kruzku, alebo com..Prichadzaju vianoce a ja sa vobec netesim..Skor mi je z toho strasne smutno.. mam pocit, ze nemam nikoho(o rodine teraz nehovorim, lebo tu mam najlepsiu na svete).. Sama citim, ze sa uzatvaram do velmi zvlastneho sveta, ale asi zacinam byt apaticka, ako keby som uz nemala sil s tym nieco urobit..Nechcem sa s tym ale zmierit, pretoze chcem znova zit normalne a chcem sa obklopit vela ludmi, ale akosi neviem najst cestu, sposob.. Piste sem uplne cokolvek.. sady, nazor.. co len chcete.. Dakujem :)

bella12

alkohol nie je riešením problému, naopak pridáva ďalší - s alkoholizmom. Človek na chvíľu vypadne zo smutnej reality, všetko sa mu zrazu vidí ľahké, keď však alkohol vyprchá, opäť je tam, kde bol.

Treba hľadať "systémové" riešenie depresie. Ak viem príčinu toho, prečo sa tak cítim, treba začať tam a pracovať na jej odstránení.

Čo však s pocitom, že ma nikto nemiluje? Tu na zemi nech robíme, čo robíme, nenájdeme osobu, ktorá by nás mohla milovať tak, akoby sme si predstavovali. Veď ani my nie sme dokonalí a nie sme schopní ponúknuť dokonalú lásku. Máme svoje chyby a tak prichádzajú aj sklamania. Jediný, kto dokáže plne uspokojiť náš hlad a túžbu po láske, je Boh. Veď bol to On sám, kto vložil do nás túto silnú túžbu byť milovaný.

Skúste si prečítať knihu Gabriely Bossis On a ja a spoznajte, ako Vás Boh nesmierne miluje...

Pusninka

NO BOZE KEBY SOM AJ ROZPISALA SOVJ PRIBEH SKORO TAKY ISTY NEVIEM CO BY STE NATO ODPOVEDALY ...JA SAMA MAM TERAZDEPRESIU A MALA SOM JU AJ MINULY ROK A TERAZ ZNEJ MAM TAKY STRACH ... ALE DAKUJEM BOHU ZE JE TU SOMNOU MOJA MATKA DNES SOM JU ZOBUDILA O POL 1 A VSETKO SOM JEJ POVEDALA V AKYCH SOM PROBLEMOCH A ... DUFAM ZE MI POMOZU LIEKY OD MOJEHO DOKTORA..NO JEDINE CO POMAHA SU LIEKY A KAMARATI... IST OVNKU ZABAVAT SA A NEMYSLIET NA SOMARINY TREBA ZIT ... TREBA SA AJ ZMENIT A PRIAT YNI ZIVOT TAKY AKY NAM OSUD PRINIESOL!

CATH

ahojte.chcela by som niekoho poprosit o pomoc.neviem co robit,chcem sa zabit,nezvladam pocit ze ma nikto nema rad ze nikomu na mne nezalezi,nikoho nezaujima ako mi je ako sa citim.uz nechc zit.NAJDE SA NIKTO KTO BY MI POMOHOL?

lub.ik

Neviem ako správne zareagovať, toto čo si písala pociťujem ja tiež. Tiež to pociťujem a strašne už dlhú dobu. Ono sa to začalo po mojom rozchode, kde príčinou som zrejme bol ja. To, že človek kráča a v skutočnosti fakt iba kráča, kráča bez toho aby si všímal úsmev, pohlad, radosť z obyčajov toto všetko mám ja tiež a mám to stále. Neteší ma, že sa stretnem s kamarátmi, so známimi, stále mám ten istý zlý pocit, nič mi to nedáva. Osobne som tiež v tom zmýšlaní, že to prejde, len teraz budem uprimný, sakra . . . tam malo byť to najhnusnejšie slovíčko aké môže byť, kedy to prejde, keď človek tú pomoc vie dať, vie vypočuť, vie poradiť, ale on sám sa tej pomoci nedočkáva rsp. nevie o ňu požiadať či povedať, že má problém.

michala1990

Mam tiez depku pred mesiacom mi zomrel ocino a vcera som sa rozisla s frajerom pretoze mi nasluboval kopu veci iba kvoli tomu aby sa somnou mohol vyspat a potom to povedat vsetkym svojim kamaratom je to to najhorsie co moze byt ja sa asi zblaznim nemam vobec chut žit ja to jednoducho uz nezvladam vsetko sa ruca

kaktuska

Tiez poznam cloveka ktory sa koli depresii stal az trvalo invalidnym. Nie je to vobec ziadna sranda byt v takom stave a urcite ani lahke dostat sa z neho.To co mi zdravi povazujeme za depresiu je iba chvilkova zla nalada v porovnani s touto psychickou poruchou.