Pocit zbytocnosti, depka - neviem z nej von

Príspevok v téme: Pocit zbytocnosti, depka - neviem z nej von
depka

ahojte. myslim,ze podobna tema tu uz niekde koluje, ale... Nevadi. Prvykrat v zivote som v strasnej depke.. Mam pocit, ze som uplne zbytocna. Samej zo seba mi je zle z takehoto pocitu, pretoze pre mna je zivot krasnym a velkym darom a nikto tu nie je zbytocne.. Viem, ze ono to raz prejde, ale.. Mam pocit, ze teraz uz len prezivam a a nezijem.. Zda sa mi, ze o vsetko dolezite prichadzam, o vela dolezitych ludi - prisla som o milovaneho cloveka (rozchod), teraz sa mi zda, ze prichadzam o dobreho kamarata.. Stale rozmyslam, kde je chyba, co robim zle. Ale na nic neviem prist.. Mam malo priatelov, na nete ich mam "vela" - kazdemu z nich dokazem poradit aj pomoct, ale sebe nie..Potrebujem najst Nieco.. Ale to Nieco vobec netusim co je. Nieco, co mi pomze, zachrani ma a da mi zase pocitit, zetu je miesto aj pre mna..Ked som dnes sla domov, sla som ako telo bez vnutra, cez cestu som sla takym sposobom, ze som uplne kaslala na to, ci ide nejake auto a to zacalo byt pre mna alarmujuce.. Co to robim? kde sa stratilo to usmiate slniecko?? Viem, ze so sebou musim nieco urobit, ale ja fakt neviem co.. Nechcem si hladat kamaratov "nasilu", a neviem kde ich mam hladat.. Na akom kruzku, alebo com..Prichadzaju vianoce a ja sa vobec netesim..Skor mi je z toho strasne smutno.. mam pocit, ze nemam nikoho(o rodine teraz nehovorim, lebo tu mam najlepsiu na svete).. Sama citim, ze sa uzatvaram do velmi zvlastneho sveta, ale asi zacinam byt apaticka, ako keby som uz nemala sil s tym nieco urobit..Nechcem sa s tym ale zmierit, pretoze chcem znova zit normalne a chcem sa obklopit vela ludmi, ale akosi neviem najst cestu, sposob.. Piste sem uplne cokolvek.. sady, nazor.. co len chcete.. Dakujem :)

iris.

depka,ked ja by ti rada poradila,ale este som nikdy nikomu nic podobne nevravela.asi ani nebudem.ale ak ti niekto poradi,RADTEEEEE!!!!!!, tak sa poucim aj ja.
takze teraz cakajme na prispevky.dufam len,ze vsetci nespia :)))

depka

CHCEM MU TO ZAJTRA POVEDAT... ALE NEVIEM AKO.. PORADTE MI. AKE SLOVA POUZIT...ALEBO TAK NEJAK :) ale nepiste prosim, ze povedz mu co citis a bla bla.. to je totiz jasne.. ja len chcem nejak normalne vyjadrit tie pocity. tak mi poradte, dik :) (nechcem mu hned pusu davat, lebo ho nechcem dostat do sokovej situacie..)
PS: predpokladam, ze domov chodit aspon raz za cas bude.. a bude odomna 6hodin cesty vlakom...

¤#×

Depka, už chápem tvoje obavy. Ak naozaj o mesiac odchádza, tak ten vzťah naozaj nemusí pretrvať.
Bude vonku nepretržite ? Bude doma často, alebo len príležitostne ? Ako zvládneš jeho neprítomnosť ? Ako zvládne on tvoju ? Aký pevný vzťah by vznikol, ak sa ti to podarí ? ...
Je to kopec otázok, na ktoré si nevieš dať odpoveď. A možno sa bojíš prevziať zodpovednosť za svoje konanie.
Je na tebe, ako sa rozhodneš. Život prináša dobré aj zlé rozhodnutia. A nie vždy to vieme rozlíšiť dopredu. Ak sa rozhodneš - môže i nemusí ti to výjsť. Ak sa nerozhodneš - tak prídeš o možnosť zistiť to. A niekedy sa rozhodnutie považované za dobré ukáže ako zlé, alebo naopak.

Ak ti na ňom záleží, tak mu to povedz. Ak je to normálny chalan, tak tým nič nestratíš.

depka

¤#× hmmm, neviem, ci sa mi dari.. skor nie.. :( neviem ako ho mam zbalit.. neviem ci sa mam nanho hned vrhnut, alebo.. neviem.... a nechcem ho stale dakam volat, nechcem aby toho mal plne zuby.. len skoda ze uz 2.1.07 odchadza do toho rakuska :(

¤#×

Depka, vidím, že sa ti darí :),
Ak ho chceš teraz zbaliť, tak to jednoducho urob.
Podľa toho čo píšeš, asi s tým nebude veľký problém.

depka

takze boli sme v kine a skoro som mu dala pusu.. nakoniec som sa neodvazila nic urobit.. :-( miestami sa mi zda, ze by chcel aj on nieco viac, ale neviem.. (kedysi davno mi povedal, ze on baby nikdy balit nevedel a sa velmi ostychal take nieco robit.. jeho byvala "si ho zbalila")

mirca

Depka,zdravím ťa.Tvoj problém ma natoľko zaujal,že aj keď normálne nereagujem na internetové príspevky, musím Ti napísať. Na začiatok trochu štatistiky. Asi 90 % ľudí sa počas svojho života musí popasovať s depresiou. Niektorý to zvládnu sami, iným vie pomôcť medicína. Ja sa snažím svoju momentálnu depresiu zvládať sama. Presne viem čo cítiš a popísať to slovami niekedy ani nejde. Skús sa na svoj život pozrieť očami iného človeka. Skús sa porovnať s ľuďmi, ktorí sú na tom horšie ako TY ! Mohlo by ťa to správne naštartovať. Aj ja mám momentálne stav apatie, ale snažím sa to prekonať fyzickou záťažou a žiadne premýšlanie o živote. Skús... možno... držím palce

¤#×

depka neváhaj príliš, utečie ti autobus ...
každé rozhodnutie je aj lotériou. Ty sa iba rozhoduješ, do ktorej hry sa vedome zapojíš.
Kým to neskúsiš, nikdy sa nedozvieš ako to mohlo dopadnúť.
Podľa toho čo píšeš, máš podľa mňa veľkú šancu. Tak ju využi :-)

depka

¤#× : no to ja prave neviem.. niekedy sa mi zda, ze by mal zaujem, inokedy neviem.. ale vtedy ked bol zadany a boli sme spolu casto-to bolo asi pred 2 rokmi, tak ma ako potencialnu frajerku nebral..viem, ved bol zadany, ale.. ktovie.. mozno je to tak aj teraz ked uz je free.. asi neviem odhadnut nakolko je pravdepodobne ze by mal zaujem. preto tak vaham.