Pleseň na nechtoch na rukach a nohach

Príspevok v téme: Pleseň na nechtoch na rukach a nohach
Kvetinka

V porodnici som sa nakazila cez ranku na ruke.Bola som na kožnom ,užila som 2tabl.,viac som tam nešla.2 roky som uživala homeopatika,pomohli,držali infekciu pod kontrolou,žial prestala učinkovať.Potom som vyskušala naturoterapiu 1,5 roka,nepomohlo,stale sa mi to zhoršuje.Som už zufalá,trva to 4 roky.Prosim pomôžte,poradte,kde sa obratiť.Ozve sa mi niekto s rovnakým problemom? popripade aj vyliečený? Lekari tvrdia ,že sa to nedá vyliečiť.Ďakujem

Elaa

ahoj ja mam rovnaky problem tiez zopar rokov..na rukach len..no a skusala som vseliake preparaty ale ziaden velky vyledok..terza skusam nieco nove, domace..lisovany cesnak na noc s tym ze palcec si zaviazem..tak vudiim, dnes to mam prvy den..citala som ze to pomaha tak skusim

netkill

ja odporucam na nechtovu mykozu pripravok Canespor - -odkaz odstránený- -odkaz odstránený- specialne na nechty, je velmi ucinny, lebo posobi pod specialnou naplastou a je to teda znasobene posobenie, nanasa sa len 1 x denne, na noc, ked su nohy v klude, treba to poriadne preliecit, tak dlho ako sa pise v navode a zarucene budete mat od mykozy pokoj, Canespor totiz prelieci aj nechotve lozko do hlbky

lencika

ja som sa niekedy hrozne hanbila ze mam taketo problemy typu plesen na nechtoch ako keby som nedodrziavala hygienu ale ked citam fora tak je toho naozaj plno, ja v lete trpim moje nechty na nohach ozaj trpia v lekarni mi teraz odporucili kombinaciu pripravkov od canesporu ale tu sadu vyuzivam tak v obdobi 2 tyzdne kym sa mi jeden dva nechty nepreliecia

Idka

(...ja uz si striham zdrave nechty...)
Ahojte!

Ak máte taký istý problém s plesňou na nechte, ako som mala nedávno ja , poradím Vám z vlastnej skúsenosti. Kúpte si v lekárni Kanespor sada na nechty - ak nemajú, mali by vedieť objednať. (Skúšala som toho veľa - desiatky eur vyhodených za rozne nefunkcne produkty.) Dôležité je dodržiavať návod na letáčiku (poodstrihujte, opilníkujte (napríklad s jedmným pilníkom na drevo)).
Keď robíte s chorými nechtami majte na rukách tenké gum. rukavice. V návode je umyť teplou vodou, ja som si dala do vody asi 1/2 dcl octu a 1 pol. lyžicu morskej soli (teplej vody dajte asi po členky). Močte si a vyškrabkajte pleseň. Keď si odstránite pleseň, aspoň každý druhý deň natrite necht a trochu okolie kanespor krémom. Ten nie je v sade (tam je len kanespor masť). Zvlášť si ho kúpte v lekárni. Zahodte všetky ponožky, pančuchy, podľa uváženia aj uzavreté topánky, alebo poriadne vydezinfikujte, alebo občas natrite nechty kanespor krémom .

Za pár dní (asi za 2 týždne) sa zbavíte plesni. Pvykrúcané nechty vyrastú rovné. A potom len sledujte ako rastú pekné nechty. Já si už strihám zdravé nechty.

Prajem všetko najlepšie. Idka

maricenka

s koznymi plesnami, resp. nechtovymi mam svoje skusenosti. a veru, nemam tieto veci rada. vzdy mi zabral krem canesten. v poslednej dobe reklamuju aj krem canespor, vraj je ucinnejsi a staci ho davat iba raz denne. nabuduce vyskusam ten. verim, ze zaberie.

carnivore64

Dobrý deň,som noví užívateľ tak sa vopred omlúvam ak to píšem tak kam nemám.Mám problém s nechtamy,už dosť dlhú dobu.2 krát som bol u lekára ale nepomohlo mi absolútne nič,ani len malinký náznak zlepšenia.Raz som bol u lekára tu v Taliansku a dostal som nejaký krém ale nepomohlo a posledne som bol doma na Sk u kožnej a dala mi lieky na pleseň na nechtoch,masť a ešte nejaký spray ale nepomohlo mi to vôbec.Môj problém je ten že sa mi nechty vlnkujú,hrbolatia a na oboch palcoch na rukách mi vždy v strede od korienka prasknú až mi tečie krv.Vedeli by ste mi poradiť čím to je a čo by mi mohlo na to pomôcť?Vopred velmi pekne ďakujem

Aspergilus

Dobrý den,
velmi potrebujem vašu pomoc,
praskajú mi dlane, koža sa mi odlupuje a niekedy prasknú až tak že to dosť bolí.a najhoršie na tom je že to strašne svrbí. bol som už asi 5 krát pri kožnej a ona mi stále dáva nejaké maste a raz mi dala aj tabletky...ale mam to uz pol rok a nič nezaberá.Keď mi odobrala šupiny s dlane tak prišli výsledky že je to pleseň...nejaký Aspergilus.....ale druhý názov si napamatám...ale povedala že to bude asi s mokrého dreva.
Neviem čo stým mám už robiť...
POMOZTE PROSIM...
Dakujem

Gabča

Hubová infekcia nechtov -onychomikóza.

Kúpeľ nôh: 2diely octu
4diely vody - zbaví plesní.
Alebo: Tymiánový olej do vody, kúpeľ nôh na 20 min.