Zúžená predkožka

lolo

Caute mam 15 mne sa neda stiahnut za zalud no da sa mi aj mocit aj ho stiahnem do polku zaluda ale dalej uz nepojde ,islo by keby som tlacil len sa bojim ze by tam ostal poradte co mam robit

fifik

Ak sa ti pri stoporeni zasekne predkozka za zaludom, tak ti ho moze odkrvit a zaskrtit...
tu je jeden priklad:
www.scielo.br

staci si v googli vyhladat slovo phimosis a kliknut na vyhladavanie v obrazkoch...
je tam toho vela na pozeranie...
kto vie trocha po anglicky, tak sa toho docita viac...
aj o tom, co sposobuje obriezka (hladat slovo circumcision), aj o tom, co sposobit moze....

nech vam to prinesie nejaky uzitok skor, ako niekto urobi nepremysleny krok...

caute

niekto

rata: to je to, coho sa desim! ze sa mi predkozka "zasekne" -ako vytiahnuta. potom este nebodaj, aby som dostal erekciu! co by sa mohlo stat? roztrhne sa predkozka? alebo je to dostatocne pruzne...

no nic, asi mi zostava len trenovat, roztahovanie na stoporenom ude,
pokial nechcem absolvovat "rezik" (msaj - myslim, ze rezik este neznamena obriezka!)

rata

No vidím, že sa tu celkom pekne rozvírila debata. Len na upresnenie. Môjmu synovi to teda robili, keď mal štyri roky. Dovtedy to bolo všetko v poriadku, dalo sa mu to pretiahnuť. No raz... pretiahli a koniec. Viac ani za svet naspat!Na pohotovosti mu to museli nasilu stiahnuť, no...trpela som s ním, i keď si to ako žena neviem celkom dobre predstaviť. Vtedy lekár povedal, že nemá význam ho viac trápiť, že to vlastne bude lepšie aj čo sa týka hygieny. V tomto ohľade mal pravdu. Fifik máš pravdu, nikto nerieši duševný problém. V tej chvíli sa fakt veríš lekárom.

fifik

Do roka sa predkozka nesmie vytahovat vobec.
msaj, je to mozne, ze je to podobny pripad.
niekto, roztahovat predkozku sa da vo vani plnej teplej vody s kupelnym olejom, pomaly a trpezlivo...

Nie vzdy je nutne riesit radikalne tieto veci tak, ako to mnohi z pohodlnosti zvyknu robit... a dnes je mozno taka priblbla doba, ze sa percento zuzovania predkoziek zvysuje...
ja som mal predovsetkym iny problem a dnes konecne mozem normalne mocit ale mohlo to byt aj naopak...to tie zenske lekarky, ktore riesia chlapske veci...

msaj

prepáčte že sa vám miešam do diskusie, mám osemročného syna, ked bol malý (cca pol roka) som zistila, že sa mu nedá pretiahnuť predkožka, náš decký lekár ma poslal k urologovi a ten mu ju nejakým veľmi šikovným spôsobom pretiahol, dva dni boli revy, predsa len to bol nejaký násilný spôsob, ale o nejakej obriezke nepadlo ani slovo, sesternicin syn to mal ešte horšie od môjho ale tiež použil iba laicky povedané nejaký "rezík" na predkožke a po čase to bolo ok, ale obriezka? preto sa pýtam, či je to isté o čom hovorím ja a to o čom sa bavíte vy?

niekto

takze spat k anonymusovi
fifik povedal: 60% chlapcov ma do puberty tesnejsiu predkozku ako je ta "statisticka" ale nie zuzenu.
taakze mozno vobec nie je potrebna obriezka, nie?

napr. je podla mna aj rozdiel, pretiahnut si predkozku cez stoporeny ud a ud v pokoji.
cez stoporeny to nejde ani mne...:-(

fifik

Rata, poviem ti to jednoducho: 60% chlapcov ma do puberty tesnejsiu predkozku ako je ta "statisticka" ale nie zuzenu. Moj problem ale nebol ten, pretoze ten isty nazor ako u teba vyslovila chirurgicka v mojom pripade, no mylila sa, a to velmi. Tiez vystrasila mamu, ze ked budem "velky" tak s tym budem mat problemy, a ze to treba urobit hned, ze je to tak bude lepsie a podobne dristy.
Ak by som nehladal v dnesnej dobe odbornu pomoc a riadil sa recami tych druhych, nedotknutych, ze je to OK, tak by som mozno do 10tich rokov ani curat nemohol, pretoze som mal zuzenu mocovu ruru, a tlaky pri curani ju neustale poskodzovali mikrotrhlinkami, kde vznikali jazvovite miesta, a tie sa stale zuzovali...
Co z toho vyplyva? V mojom pripade bola obriezka nadovsetko zbytocna, navyse vykonana medikmi...bohuzial prvykrat to pokazili a duhykrat znicili...
Nanestastie niet navratu aby sa to dalo zvratit...
Typicky otec...poznam...akokeby sa nechumelilo, vsetko so mnou vybehavala mama...

Preco clovek iste veci musi a nema na vyber?

rata

Lenže keď bol malý, mal s ním taký problém, že v dospelosti by s ním nemohol nič "robiť". Chápeš to? Mne to tiež nebolo jedno, že mu to musím dať urobiť, no v dospelosti by jeho sexuálny život nebol. Nedalo by sa? A ty si mal nejaký zdravotný problém? Zrejme áno, inak neviem, prečo by ti to vaši dali urobiť. Jeho otec sa k tomu nevyjadruje a nemá ani o neho záujem. Takže asi tak.

fifik

Rata, kedze je to zakrok nielen do fyzickeho tela, ale predovsetkym aj do psychyky velmi narocny, a nedobrovolne to spravili aj mne, bol by som zvedavy, keby tebe niekto "upravil" pohlavny organ, lebo by uznal, ze je to tak "lepsie", ako by si sa citila? To je cely problem, ze niekto druhy sa MUSI naucit zit s tym, alebo s tym, lebo ina moznost nieje, ale ty si nevies predstavit, co ten dotycny, moze vo svojom vnutri prezivat... Ja sice mam o 10 rokov viac, ale problem s tym mam dodnes, a realnu zmenu svojho postoja v blizkej buducnosti ani nevidim...mozno sa to zmeni, ked budem umierat, a poviem si, ze vlastne o nic neslo a podobne vyjadrenia tych druhych, ktori s tym problem nemali a pravdupovediac, by si to urobit nedali.
A co jeho otec? Ako to berie on? je mu to jedno? Dal by si take nieco, kvoli lepsej hygiene urobit? Stavim sa, ze nie...
Chapem, ze sa tvoj syn za to hambi, a vobec sa mu necudujem. Je v mensine, a moze sa citit menejcenny, a vselico ine...a mozno sa ti s tym nikdy ani nezdoveri...mozno na teba bude skaredo pozerat, ked si skutocne uvedomi, ze o co vlastne ide. Mozno nebude mat predcasnu ejakulaciu, ale to je tak akurat vsetko. Potom, ked bude mat 35-40 a jedno, alebo 2 deti, tak sa ho potom spytaj, ze ci ho tesi a bavi mat sex...
Ja osobne to beriem ako kradez osobnej slobody a prirodzeneho prezivania sexualnej stranky cloveka...
Moj JEDNOZNACNY postoj k tejto veci je odpor a hnus! A ak by som mal mat syna, tak za kazdu cenu sa budem snazit ZABRANIT takemuto zohaveniu jeho "pychy"...pretoze NECHCEM, aby prezival tie muky, co som si vytrpel ja a trpim stale...dnes to uz mozno o nieco lepsie znasam, ale to vobec nieje vyhra...TIEZ SA TO NEMUSELO STAT :-(