Moje prve kramy

Príspevok v téme: Moje prve kramy
zebyja

Ahojte :) No tak asi takto...o 2 mesiace mam 14 a prave vcera, na silvestra som "to" dostala. V utorok som si zbadala na nohavickach len tmavu skvrnu, som sa hned potesila ze to uz bude ono a pouzila som vreckovku ako vlozku. Ale cuduj sa svete :D do vecera ani flaka na nom. Tak som si myslela ze to nebude ono. Ale vcera rano som tiez zbadala drobne skvrnky, tak som zasa pouzila toaletny papier, no a zachvilu bol cely krvavy :D tak som pochopila ze to uz asi bude ono... cele poobede som prelezala s mensimi bolestami brucha... nic strasne... ale bola som stastna ze som uz zena :D dala som si vlozku(sama v izbe pod paplonom v posteli, lebo som sa bala ze na WC by suchotanie poculi) hrubu, na skole nam pred rokom tie rozdavali vzorky always... o desiatj som si dala dalsiu hrubu v lkupelni a naplno som pustila sprchu lebo som sa bala ze by to niekto pocul :D a pouzite a papieriky z nich idu von oknom (fakt nerada poskodzujem takto humusne zivotne prostredie ale inak sa neda)
na dneska mi zostali len tenke vlozky, a teraz mam predposlednu... tak neviem co bude potom... a mam zlu naladu lebo by som sa o tomto vsetkom najradsej niekomu vykecala... tak dufam ze aspon tymto sa mi ulavi
mam totiz len jednu kamosku ale tej som tvdila ze som to uz davno dostala takze ona neprichadza do uvahy...
poviete si: a co mama?
mamu nemam staromodnu, skor naopak, o sexe pod. sa s nou da v pohode po zabavat ale o tomto ...
pred par tyzdnami bola niekde v TV rec o kramoch, ja som uz jasne ze vedela co to je... ale sestra moja 1O rocna sa to mamy spytala, lebo nevedela... a mama odpovedala ze NEVIE :D .. takze je asi na tuto temu hakliva a nejdem ju s tym obtazovat poradim si sama... a ani by som nevedela ako jej to mam povedat... raz ale na to pride :P ktovie m,ozno este dneska alebo zajtra., alebo to uuz vie a hambi sa prehovorit :D
dakujem ze si si toto precitala, a potesi ma kazdy prispevok, od hocakej baby ci zeny...

Sansily 12

Ahojte dnes som to dostala a bojim sa toho ze to mama povie ocovi alebo starkej ale ..........
Citim sa trapne

Alenotak

Čaute, mám 12 ale ešte to nemám... Nemajú to úplne všetky spolužiačky, ale už niektore ánooo. :D Bože je mi to strašne divné písat ale šak čooo :P No takže- Mám chlpy tam dole ale pod pazuchami nie a ani nemám mastné vlasy a bokky ale už mám väčšie, teda trochu OO. Viete čo... Neviem či sa toho mám bát alebo nie.. V škole sme už dostávali vzorky ale zatial som použila len všetky intímky lebo už rok mám výtok... priesvitný belasí,vela málo .... Stráááááááááášne by som aj tak chcela vediet kedy by som to mala dostat! ._. Lebo je blbé dostat to v bazéne alebo v škole... :O Alebo na krásnom bielom matraci ... ale mame to poviem určite len ked sa mi minú vzorky.... lebo by som sa asi prepadla od hamby aj sa bojím ... strašne... . O takých veciach rozprávat... A aj keby som si o tom chcela pokecat, alebo aj so ségrov chcem aby začali oni... chcem im niečo naznačit, ale čo :DD Ved aj sa potím ako kôn a len málokedy si tak pod pazuchy niečo nastriekam aj to mi je divné :D Kedy sa to dá tak zistit že by to malo už u príst? ._. poradte mi prosím vás a napíšte všetko-možné :D dúfam že je tu niekto 2016.... :C

ANGEL-DEMON

to ked si ja spomeniem, tak tiez som nevedela co sa deje som mala 13, v skole ma zacalo hrozne boliet brucho.. na poslednej hodine.. a potom ked som dosla domov to prislo... mama mi ani nič nepovedala,.. iba mi dala vložku... no a "besedu" na tuto temu, kedy nam aj rozdavali vlozky, tampony sme mali v skole už/až v čase ked uz vsetke dievčata TIE prve.. mali za sebou... čiže pozde... samozrejme v tom čase ešte nebol internet ako dnes, internet sme mali doma až ked som maturovala...tak bol problem aj nejake informacie niekde zhanat o tom,.. dnes vdaka internetu ma človek možnosti ziskavať informacie v roznych oblastiach... aj ked su ludia ktorí poznaju len pokec a facebook.. ze nevedia net využiť aj užitočnejšie...

Help me pls

Ahojte...dnes som vida na nohavickach skvrnu od krvi lenze mna vobec neboki brucho a nic take , a potom som sa pozerala a JU nemam od krvi tak nechapme...kramov sa bojim je mi 13 ...ach jaj

kikii

*K neboj sa. Menstruacia by sa mala objavit od doby prveho ochlpenia - pod pazuchami a tam dole. Ak ides na vylet doporucujem ti zobrat si do batohu vlozku. Priesvitny vytok z posvy je tiez jeden z priznakom. Ak mas takyto vytok mozes zatial nosit intimku- ta je na vytok, ja som ju aj tak nenosila( smiech) ale je to tiez moznost. Porozpravaj sa s mamou kedy to dostala ona resp. Kolko mala rokov, pomoze ti to pretoze sa to vacsinou dedi;-)

*K

Ahojte už mám 13 a ešte som to nedostala bojim sa že to dostanem na výlete alebo pred ným .
Prosím povedzte mi čo mám robiť ?
A aké sú príznaky ?

Buba123

Ahojte všetky čo sa čudujete prečo vám mešká MS. Je to v pohode. "Krámy" sú spôsobené hormónmi, počas puberty a teda 2-3 roky po prvej menštruácii je to vždy rozhádzané. Tiež som to mala.. prvá ms - pol roka nič ... druhá ms - tretia ms - 2 mesiace nič. Je to OK. Ak máte krámy aj viackrát za mesiac a je to časté a neznesiteľné → doktorka. Poradí, dá možno niake lieky. Inak je to v pohode. Po puberte sa vám to urovná. Takže nemajte strach z toho že vám MS skáče ako koza po kapuste.
A + rada. Ak máte silnú MS.. ako ja.. stlačte si na ľavej nohe miesto vyššie od členka (hore šľachu) vždy mi to zmiernilo krvácanie. Bye bye.

Mia 2002

Ja som prve kramy dostala prave na bratove narodeniny ked som mala 11 rokov hned som sa rozplakala a povedala som to mamine ta ma hned upokojila a od vtedy presli uz 2 roky a uz je to v pohode