Moje prve kramy

Príspevok v téme: Moje prve kramy
zebyja

Ahojte :) No tak asi takto...o 2 mesiace mam 14 a prave vcera, na silvestra som "to" dostala. V utorok som si zbadala na nohavickach len tmavu skvrnu, som sa hned potesila ze to uz bude ono a pouzila som vreckovku ako vlozku. Ale cuduj sa svete :D do vecera ani flaka na nom. Tak som si myslela ze to nebude ono. Ale vcera rano som tiez zbadala drobne skvrnky, tak som zasa pouzila toaletny papier, no a zachvilu bol cely krvavy :D tak som pochopila ze to uz asi bude ono... cele poobede som prelezala s mensimi bolestami brucha... nic strasne... ale bola som stastna ze som uz zena :D dala som si vlozku(sama v izbe pod paplonom v posteli, lebo som sa bala ze na WC by suchotanie poculi) hrubu, na skole nam pred rokom tie rozdavali vzorky always... o desiatj som si dala dalsiu hrubu v lkupelni a naplno som pustila sprchu lebo som sa bala ze by to niekto pocul :D a pouzite a papieriky z nich idu von oknom (fakt nerada poskodzujem takto humusne zivotne prostredie ale inak sa neda)
na dneska mi zostali len tenke vlozky, a teraz mam predposlednu... tak neviem co bude potom... a mam zlu naladu lebo by som sa o tomto vsetkom najradsej niekomu vykecala... tak dufam ze aspon tymto sa mi ulavi
mam totiz len jednu kamosku ale tej som tvdila ze som to uz davno dostala takze ona neprichadza do uvahy...
poviete si: a co mama?
mamu nemam staromodnu, skor naopak, o sexe pod. sa s nou da v pohode po zabavat ale o tomto ...
pred par tyzdnami bola niekde v TV rec o kramoch, ja som uz jasne ze vedela co to je... ale sestra moja 1O rocna sa to mamy spytala, lebo nevedela... a mama odpovedala ze NEVIE :D .. takze je asi na tuto temu hakliva a nejdem ju s tym obtazovat poradim si sama... a ani by som nevedela ako jej to mam povedat... raz ale na to pride :P ktovie m,ozno este dneska alebo zajtra., alebo to uuz vie a hambi sa prehovorit :D
dakujem ze si si toto precitala, a potesi ma kazdy prispevok, od hocakej baby ci zeny...

tinusska

tak ja vam napisem svoju skusenost: mala som 9,5 roka, mama ma rano zobudila - bolo teda cca 4,30 ked isla do roboty, pamatam si na tie slova: "Tinka, nezlakni sa, dostala si kramy" a pomahala mi dat vlozky na nohavicky. a mojej sestre (ktora spavala so mnou v izbe a teda sa tiez zobudila povedala: "Lenka, prosim ta, a ty sa jej nesmej."

zebyja-bez za mamou...a jasne,ze to povie otcovi.. neboj, oco bude este rad, ze ma z dcery zenu...

P.S. a potom vam bude vykrikovat (ale zo srandy ako nas oco), ze robi iba na vlozky... no ved, tri kramujuce baby.. to da fakt zabrat..

panča

:), normalne chod za mamou (hovorim ti to ako mama dvoch pubertiacok).Vies, ono mamina reakcia bude asi preto taka, pretoze my sme prvu menstruaciu dostavali ovela neskor ako dnesne dievcata. Mozno si len myslela, ze je este cas to rozoberat. Fakt tu nie je dovod citit sa trapne, ani nieco zatajovat-chod za maminou, vezmi si ju do izby, alebo sa zavrtite v kuchyni (kedze ako vidim, nechces divakov ani posluchacov) a na rovinu jej povedz, ze si dostala prvu menstruaciu.Tajit je to zbytocne, potrebujes vlozky.A neboj sa, nikto nestriehne za dcverami na suchotanie papierikov, je to naozaj normalna vec.V klude si vymenis vlozku, zabalis ju a vyhodis.a potom si umyjes ruky.Chod za maminou

janíča

zebyja,nerob paniku!je to fajn,že si plnohodnotnou ženou. a mame to povedz,ked sa bojíš že to všade roztrubi,požiadaj ju o diskrétnosť,že ti je to neprijemné,aby sa o tom nejako zvlášť hovorilo.aj ked ona asi bude hrdá na to že si už žena!! to že mama nechcela hovoriť so sestrou asi bolo len tým,že nemala naladu alebo nebol správny čas... ja to mam ťažšie,mam syna,ale tuto kapitolu sme ustáli veľmi dobre, a to mal vtedy len 10-11. a neboj sa,chlapi tomu rozumejú,a beru to normalne-aj otcovia

neva

No neviem načo toľko tajnosti pred matkou o tom, že máš menzes. Nevidím ani najmenší dôvod, prečo to pred nou tajiť. Určite má doma vložky, takže pekne chodňď za nou, že si to dostala a hotovo.

jač

nmo ide o to ye ona t na 100percent povie otcovi a potom sa budem citit trapne... a niesom zakomplexovana len jednoducho viem ze aj kebz som jej to povedala nezacne mi robit prednasku ale povie to kaydemu komu sa da a ja o to nestojim... niesom niaka hanbliva ale potom by som sa uz nemohla ziadnemu clenovi rodiny muzskeho pohlavia pozroet do oci
hmm... sestre som to uz ja davno vysvetlila aj ked si myslim ze ona ma myslim ze min. 4 roky pokoj...
a j si idem zajtra kupit vsetko potrebne .. hadamm jedna drogeria otvorena bude

jaja

BOZE TY SI ZAKOMPLEXOVANA ? :D:D sak to matke povec...inak ti zavidim ze si oto dostala az taeraz ja mam tiez 14 a dostala som to v 12 :D a pohoda sak jej to povec normalne co to ces cely zivot tajit...sak tvoja matka sa len potesi ze konecne tie kramy mas preboha... v14tich dostat :D co niektore baby moe v 14 uz decko maju :D sak ja som to hned matke povedala ...ale s fotrom otom rozpravat je neico ine haha :D sak bozeeee ja ta nechapem :D

kikulka

ja by som za ňou prišla s tým,že potrebujem peniaze na vložky,nič iné by som nepovedala a dúfam,že tvoja mama na to zareaguje...veď to nie je nič zlé,no moje nervy

ewitkaaa

nemyslim si ze by bola tvoja mama na to hakliva, ale nezda s ami spravne, ze tvojej sestre nevysvetlila co to je. Divcata mavaju menzes uz aj od 11tich rokov-ja som ho mala odvtedy. TAk by estricka mala byt informovana. No a co sa tyka tvojho problemu, tak mame by som to rozhodne povedala, ved to je uplne normalne, si dievca, tak je to proste priroda a mama sa urcite bude s tebou tesit a urcite ti aj poradi, napr. znacku vloziek, ako prezit bolesti a podobne. Urcite jej to povedz. A dalsia vec, kedze uz mas predposlednu vlozku nech ratam ako ratam, tak uz do zajtra asi nevydrziz a obchody su zavrete o jeden dovod viac aby si sla za mamou. Alebo si normalne od nej vypytaj vlozku a ked s nou nechces o tom kecat tak jej povedz ze sa o to rozpravat nechces. Ved na tom nic nie je je to uplne normalne a prirodzene.