Moje prve kramy

Príspevok v téme: Moje prve kramy
zebyja

Ahojte :) No tak asi takto...o 2 mesiace mam 14 a prave vcera, na silvestra som "to" dostala. V utorok som si zbadala na nohavickach len tmavu skvrnu, som sa hned potesila ze to uz bude ono a pouzila som vreckovku ako vlozku. Ale cuduj sa svete :D do vecera ani flaka na nom. Tak som si myslela ze to nebude ono. Ale vcera rano som tiez zbadala drobne skvrnky, tak som zasa pouzila toaletny papier, no a zachvilu bol cely krvavy :D tak som pochopila ze to uz asi bude ono... cele poobede som prelezala s mensimi bolestami brucha... nic strasne... ale bola som stastna ze som uz zena :D dala som si vlozku(sama v izbe pod paplonom v posteli, lebo som sa bala ze na WC by suchotanie poculi) hrubu, na skole nam pred rokom tie rozdavali vzorky always... o desiatj som si dala dalsiu hrubu v lkupelni a naplno som pustila sprchu lebo som sa bala ze by to niekto pocul :D a pouzite a papieriky z nich idu von oknom (fakt nerada poskodzujem takto humusne zivotne prostredie ale inak sa neda)
na dneska mi zostali len tenke vlozky, a teraz mam predposlednu... tak neviem co bude potom... a mam zlu naladu lebo by som sa o tomto vsetkom najradsej niekomu vykecala... tak dufam ze aspon tymto sa mi ulavi
mam totiz len jednu kamosku ale tej som tvdila ze som to uz davno dostala takze ona neprichadza do uvahy...
poviete si: a co mama?
mamu nemam staromodnu, skor naopak, o sexe pod. sa s nou da v pohode po zabavat ale o tomto ...
pred par tyzdnami bola niekde v TV rec o kramoch, ja som uz jasne ze vedela co to je... ale sestra moja 1O rocna sa to mamy spytala, lebo nevedela... a mama odpovedala ze NEVIE :D .. takze je asi na tuto temu hakliva a nejdem ju s tym obtazovat poradim si sama... a ani by som nevedela ako jej to mam povedat... raz ale na to pride :P ktovie m,ozno este dneska alebo zajtra., alebo to uuz vie a hambi sa prehovorit :D
dakujem ze si si toto precitala, a potesi ma kazdy prispevok, od hocakej baby ci zeny...

Tatarka

Dobrý ďeň mám 12 rokov a pred nedávnom som dostala menštruaciu a za 10 dní zas chcela by som sa spýtať či je to normálne ďakujem za všetky odpoveďe

Luci77

zdravím,
mám trinásť rokov, 155 cm a okolo 40 kilogramov. Nemám veľké prsia, ale výtok mám už niečo vyše roka, ochlpenie taktiež.
Stále nemám menštruáciu. Všetky rovesníčky ju už majú. Rozprávala som sa o tom už aj s mamou, ale ona povedala, že ju dostala asi mesiac po svojich trinástych narodeninách, teda 6 mesiacov predo mnou v mojom veku.
Už ma to celkom vytáča. Nieže by som sa jej nevedela dočkať, ale je to nanič, keď neviem, kedy to príde.
Raz, asi pred troma mesiacmi, som pri močení našla veľkú krvavú škvrnu na toaletnom papieri, tak som si na nohavičky nalepila vložku (a pomerne dosť ma to potešilo ×D). Prekvapilo ma, že som nemala žiadne bolesti. Na druhé ráno som si ju chcela vymeniť, no zistila som, že vložka vôbec nie je krvavá a je na nej len žltý výtok.
Odvtedy sa už nič podobné nestalo.
Viete mi, prosím, poradiť?

RomcaPomocnica

Domča neboj sa
Menštruácia trvá 28 dni ale v tvojom veku nemusí byť pravidelná
Radšej si zober v malej taktické do školy vložky a intimky
Ak máš pocit tak choď na wc a daj si vložky alebo výmen
Ak máš otázky rada poradím kľudne sa pytaj

Domcq545

Ahojte baby. Mám 12rokov. Minule som šla na wc a utrela som sa a videla som také červené fľaky na toaletnom papiery vôbec som si to nevsimala.stalo sa mi to už 3x. Dnes som sa rozprávala s kamarátkami (boli 4) a vraveli že to už mali. Ja som to ešte nemala a bojím sa keď to dostanem v triede a ja este sedím pri spolužiakovi. Prosím mohli by ste mi poradiť ako to je s menstruacnym cyklom myslím od kedy do kedy budem mat menštruáciu a potom kedy ju zas budem mat :)... Bola by som rada keby som to dostala teraz cez prázdniny a poradili by ste mi čo by som mala povedať mame?vopred ďakujem :)

DoRy777

Ja som dostala vcera 1.8.2017
A dnes to mam uz druhy den rano som mamke ukazala krvave pyzamo a nereagovala tak potom som jej povedala ze ked ide na nakup nech mi kupi vlozky. A ona mi dala aj svoje. Povedala som jej ake chcem a ona uplne super reagovala ale aj tak mi je tato tema proti srsti.

Lila679

ahojte,mám 12 rokov a dnes som to prvýkrat dostala. Už od rána som mala hnedý výtok. Začala som niečo tušiť ale vôbec som si to neuvedomovala. Keď som večer išla na záchod tak som sa utrela a všimla som si tu červenú škvrnu na záchodovom papiery. Na začiatku som si myslela že mi asi šibe alebo čo. Ale nie. Teraz je noc a dala som si veľkú vložku. Najhoršie na mojej situácii ale teraz je, že som na dovolenke s mojimi kamarátmi. Mame som ihneď volala a ani mi to vôbec neprišlo trápne. Je to proste normálna vec a nikto sa za to nemusí hanbiť.

ella811

Eli ticha-No ja budem mať 14 a nie, klop klop nemám takú, iba niekedy takú, že vážne dosť silnú, ale myslím, že je to znesiteľné, úprimne ťa ľutujem to musí byť blbé...Áno, asi to máš po mamke...
Ja mám takú, že ma zvykne pobolievať brucho nejaký 1 deň ptm to je už ok, alebo ma bolí stále brucho, alebo vôbec. Ale skôr to, že 1 deň. Trvá vždy inak skoro, ale nejaké 4-5 dní cca? 4 najskôr taká tá normálna...Tak vieš, ako baby to máme blbé, ale vďaka tomu raz budeš môcť mať bábo, to za to stojí. ;-)
Niekedy mám aj ja takú ako ty, niekedy zasa takú úplne, že chill, ale nie často, také šťastie nemám.
No nejako pretrpieť cca ten týždeň a ptm to už bude dobré. ;-)
Pekný deň moja.

Eli ticha

Ahojte baby .Mám 11 a Krámy som dostala asi pred polrokom.Mám veľmi silný menzes a trvá Asi 6-7 dní a vložku si vymieňam každé 2 hodiny. A to tie hrubé .Cez noc vždy pretečem.Mama mi povedala že aj ona má Silné Krámy.Asi to mám po nej . Na noc mi vždy dá uterák ,ale aj tak vždy som celá od krvy. Ja sa takto trápim vždy.A keď mám Krámy tak stále iba ležím a som vo vani. Aj vy máte takú menštruáciu ? Prosím odpovedzte . predom ďakujem za odpoveď.

Anonym1234

Zoska112 z toho si nič nerob jedna moje spolužiačky (je ich velaaaa) to dostali ako 10 až 11 ročne je to normálne dnešné dievčatá to dostávajú veľmi skoro doba je iná a dievčatá tiež ;-)