Rezanie do krvi - neviem prestat

Príspevok v téme: Rezanie do krvi - neviem prestat
anonym_1756

Dobry den, mam 16 rokov a moj problem znie rezanie do krvi... Trva to uz takmer rok. Viem, ze to nesmiem robit, ze je to zle, ale mne to velmi pomaha. Robim to, ked sa citim zle, ked ma nieco trapi, boli, ked mam nejake problemy... atd. Prosim poradte mi co mam robit, ako s tym prestat... Vyzera to hrozne po rukach mam hlboke a velke jazvy. Pokusala som sa s tym uz prestat, ale naozaj to nejde, potrebujem to. Velmi pekne prosim o radu. Vopred dakujem.

Miška

Ahoj Nika
Dakujem ti,že si mi odpísala.Vtedy som sa porezala,lebo mi bolo psychicky zle kvoli jednej osobe,bolo to vlastne po jednom telefonate.ta osoba mi rozpravala klamstva o jednej blyzkej osobe,ktoru beriem ako svoju mamu aj kamaratku a ta soba ktora mi o nej klamala bol jej manžel a ja so si myslela,že ma ta osoba ktoru beriem za mamu nechcela vidieť a som nevedela že kvoli čomu už som si myslela ža ma niekto pred nou očiernil.dosť mi na tom zaleži,nakoniec sa to vyriešilo ale nechcela som sa zabiť len som poterbovala tu bolesť dostať von zo seba.To robim pri hocijakych problemov a takto to zo seba davam vonku,Režem sa aj kvoli tomu aby som stym niečo naznačila-povedala čo neviem povedať ustami len takto rezanim,teraz ti to neviem vysvetliť je to komplikovane a vraj som komplikovana osobnosť i ked neviem čo to znamena aj život mam komplikovany.mala som vela zlých zážitkov a možno ma aj toto dohnalo ktomu chovaniu-rezanie.dufam že sa mi to podarilo dobre to vysvetliť.Ja sa najviac uvolnim ked mi ta krv steka po celej ruke až je poriadne zakrvavena,ale to už som dlhšie nemala,teraz si robim rezy slabšie,lebo nechcem mať jazvy i ked mi aj pri tom trocha krvy vytečie a to ma ukludni.maš pravdu uvolni to vo mne tlak a napetie.Robim to už asi 5 rokov.A uteba to ako dlho trva?Maš to z nejakej traumi,alebo zniečoho ineho?Tak sa maj drž sa a niečo mi dopiš.

nika

ahoj miska neviem ci este prides na tuto stranku, kludne napis co ta trapi ja si to urcite skor ci neskor precitam...ja som to robila pred par rokmi viem co prezivas, len pis kto ta rozculuje a co ta rozculuje, vies sa vyvrieskat??? neradim ti psychologa lebo ho aj tak odmietas ja som bola na niekolkych sedeniach potom som brala aj antidepresiva ale najviac mi pomohlo to rozpravanie u doktora, ak to nezvladnes tak aspon pis po com si to urobila,co tomu predchadzalo, mislim ze samotne rezanie nieje problem je to uz len dosledok niecoho co snad nevies prekonat alebo riesit alebo mozno ani nevies preco to robis, ja som to robila doma vo vani ked som sa kupala bol to v tej chvili naozaj ok pocit,pred tym sa mi zdalo ze idem vybuchnut ze, strasny tlak kdesy vnutri a poniektori s mojho okolia dodnes nevedia ze som sa venovala tomuto sportu...drzim palce, a nemysli si ze si blazon alebo co, takych je vela, myslim si ze dost vnutorne trpis a to rezanie je len ventil, uvolnenie tlaku... maj sa krasne pa

evik

Tak baby, toto rozhodne samo neprejde a aj ked sa tomu branite, naozaj to chce psychologa, mozete ma hoci aj ukamenovat! Viem, o com hovorim! Najdite niekoho kompetentneho! Drzim vsetky palce!!!

Miška

Práve teraz som sa dorezala viackrat na zapesti a viackrat na nohe.Teraz sa citim lepšie.Robim to vtedy ked sa strašne trápim,vtedy to na mna pride,to silne nutkanie a neviem tomu nijako zabraniť,lebo to strašne chcem urobiť.Najviac sa ukludnim ked sa mi rozlieva vela krvy po celej ruke,ked mi krv poriadne steka,vtedy je niečo zo mna vonku.Po každom rezani mi aj ustupia myšlienky na samovraždu.Prosim ozvite sa mi niekto kto to ma podobne.potrebujem sa stoho niekym vyrozpravať.nemam sa komu.len mi neradte psychologa ty mi nepomohli a psychiater už vôbec.vopred dakujem.maj te sa.

selfharmistka

...myslim ze to casom prejde, i ked u mna to trvalo niekolko rokou a teraz niekedy v obzvlast tazkych psychicky vycerpavajucich situaciach na to myslim a mam zas chut...ale uz to jednoducho nerobim daj si pozor aby si si neposkodila hlbsie struktury lebo budes mat dlhodobu pamiatku na toto nepokojne obdobie...viem velmi dobre co pisem a predsa neviem ti poradit len ta pochopit, ani odbornici mi nedokazali zabranit v tom aby som sa sla ukludnit :-) hlavu hore myslim ze to prejde ale mala by si navstivit minimalne psychologa, aspon sa vyrozpravas ked uz nic ine mne to vpodstate pomahalo...a takych ludi ako mi je dost len malo z nich o tom hovori, mnoho ludi sa poskodzuje alebo sposobuje zranenie ked nevedia kam....myslim ze je to druh obrany aby sa to neprejavilo niekde inde...pre mna to bol ventil...maj sa krasne drzim palce
...nemusis to robit...len niekedy akoby si nemala na vyber

anonym_877

citala som o tom. sebatryznenie alebo sebaublizovanie. chod za psychologom. psychiater ta moze este vyhlasit za blbca. ale psycholog poradi. a ak nechces ist za nim, tak skus sa aspon zdoverit svojej kamaratke alebo mame. neboj sa. si silna a zvladnes to.

kukučka

Presne viem ako a čo zažívaš. Ja robím presne to isté a nikto mi neverí, že mi to naozaj pomáha. Nemali by sme sa poškodzovať no nikto mi nemôže pomôcť iba ja sama a to vôlou. Je to ťažké.Skús to aspoň obmedziť, keď nemôžeš úplne prestať.Ak sa nebojíš mala by si asppoň skusiť odborníka, niekedy však poradí aj dobrí kamarát.Ak sa toho chceš zbaviť vyskúšaj všetko čo Ti kto ponúkne.

verona

preco si ublizujes? zdôver sa niekomu, povedz mu co ta trapi, ale neublizuj si,vyhladaj odbornu pomoc,budem ti drzat palce...

helvete

Nuz teda...asi pred rokom,mozno to bolo aj davnejsie som citila prave to,co ty..a psychicku bolest som tlmila fyzickou...avsak zacinalo to uz byt podozrive viacerym ludom,tak som sa to snazila obmedzovat..musis najst velku psychicku silu a bolest ries radsej slzami..plac a plac,ale nerez sa...bude to tazke,viem tovelmi dobre..ale dokazes to..tak ako ja....

Andrej

Anonym-1756,
doporucujem si brknut na anonymnu linku Ligy za dusevne zdravie, kde su podla mna super ludia, co vedia pomoct.
Zavolaj 0850 111 022 alebo sa popozeraj na www.svetzdravia.sk
resp, priamo na www.dusevnezdravie.sk
Urcite to moze byt tvoj prvy krok. ;) Daj vediet, ci si nabrala odvahu zavolat.