Rezanie do krvi - neviem prestat

Príspevok v téme: Rezanie do krvi - neviem prestat
anonym_1756

Dobry den, mam 16 rokov a moj problem znie rezanie do krvi... Trva to uz takmer rok. Viem, ze to nesmiem robit, ze je to zle, ale mne to velmi pomaha. Robim to, ked sa citim zle, ked ma nieco trapi, boli, ked mam nejake problemy... atd. Prosim poradte mi co mam robit, ako s tym prestat... Vyzera to hrozne po rukach mam hlboke a velke jazvy. Pokusala som sa s tym uz prestat, ale naozaj to nejde, potrebujem to. Velmi pekne prosim o radu. Vopred dakujem.

gabika

ihned si musís uvedomit ze týmto neviriesis svoje problemy, iba si ich pridás. uvazuj..co ti to prinesie..??...ak más nejake pocity uzkosti, depresiu, alebo ine citove problemy, musis sa o tom s niekym porozpravat...s kamaratkou, rodicom, psichologom....nenechaj to len tak...naber odvahu a povedz to niekomu blizkemu...a on ti pomôze.....neboj ty to zvladnes, len si musis dat ciel....a nevzdat to

miška

tina
vieš ,že ja ťa mam rada,zaleži mi na tebe stou mamou to treba riešiť ,čo najskôr to povec lekarke-ohladom tvojej mami a mala by sa snou rozpravať.da sa aj telefonicky a ked telefon nema ,tak ako som ti vravela nech jej zavola stvojho mobilu.To je hrozne ona ťa totalne zdepta.A keby si to povedala ocovi ani vtedy by ťa nezobral?Lekarka by to mala riešiť a nenechať to tak.Toho šoltisa sa nauč ignorovať a poslať ho niekde.Maj sa držim ti palce mi ešte budeme v kontakte inač,lebo ja tu od zajtra nebudem.

miška

Prosim vas pomôžte tinke-tina
Mi sa s tinou už velmi dobre pozname velakrat som jej chcela pomôcť,ale už nedokažem.Je to moja kamaratka na ktorej mi zaleži a pomôžete jej aj stym ked jej odpišete.Ona mi tele fonovala aj mi to ukazovala je to dosť važne.Chodi aj k lekarom.Ak jej odpoviete tak budem velmi šťastna ja tu par tyždnov nebudem.

tina

caute,mam problem s rezanim uz 7rokov sa rezem,prave som sa dorezala na ruke celu ruku som mala silne nutkanie sa porezat,citila som predtym,napetie,uzkost smutok bezmocnost,vzdy to vtedy prichadza ked mi je tak smutno,ked mi niekto ublizi,ked sa porezem sa vtedy velmi uvolnit vsetko somna vyjde von a citim sa uvolnena poste lepsie mi je potom,dost casto to robim a potrebujem pomoc.beriem 4druhy liekov bola som aj v nemocnici a nepomohly mi.co mam robit

silke

miske
aj ja to robim ked mam problem, ktory uz neviem riesit.mam velke psychicke problemy a stale sa to zhorsuje.ked si pozres temu schizofrenia na tomto fore,uvidis...budem mat 18 a myslim, ze ked s tym cim skor neprestanem, bude to stale horsie a horsie... lenze je tu problem: AKO PRESTAT??? A PRECO VLASTNE PRESTAT, KED MA TO UKLUDNUJE...A NA CHVILU AJ POMOZE...DOSTALA SOM SA DO NEKONECNEHO KRUHU.

miška

Napište si stranku: http/www.google.sk
Ak ste tam napište :sebapoškodzovanie kliknite na Web a stlačte enter.Tam sa vam zobrazia viacero stranok o sebapoškodzovani a ta prva sa začina vetou:Vitajte na šokujucich strankach....kliknete a tam sa vam všetko zobrazi o chorobe sebapoškodzovania. kiri aj ostatny ktori tomu nerozumeju by si to mali prečitať.

malicka

!!!!!mala som presne ten problem.treba si uvedomit,ze zijes len raz.niekto ma chut zit a zomrie a je trapne nicit si zdravie hlupostami,..uvedom si,ze rezanie ti vobec nepomaha,len si to namyslas,..nevyriesi to tvoje problemy,..radsej si najdi nieco uzitocne,..citaj,kresli,..hocico,len nie toto.ja sa teraz uz hambim pozerat na svoje jazvy po rokoch,..aka som bola hlupa,..a nepomohlo mi to niako,..len to teraz musim skrivat.ako to vysvetlis potom partnerovi?je to smutne.drzim ti prsty na mijich zjazvenych rukach,aby si sa z toho dostala

Miška

kiri
Ja to nerobim zdepresii,ale robim to vtedy ked citim vnutornu bolesť a takymto spôsobom ju davam von.Vždy ked citim bolesť tak sa porežem.Neviem prečo tak reagujem a možno to robim podvedome.A prečo si mysliš,že je to sebalutosť?Ja to tak necitim.Dik ,že si mi odpisala ,skusim to povedať aj kamaratke tie veti čo si použila ti a nurse,lebo ona ma stym rezanim horšie problemi ako ja a už som jej nevedela ako pomôcť bola som voči nej zúfala.Dakujem všetkym čo ste mi odpisali.

Miška

nurse
Dakujem,že si mi odpísala,teraz je mi lepšie.Už som to dlho nerobila.Ja mavam vtom prestavky,ale horšie je na tom moja kamaratka,ktorej neviem pomôcť a dakedy to robi každy den.Skusim povedať tie vety čo si ti použila.Teraz to momentalne nerobim,ale nikdy neviem kedy to na mna pride.Môže to prisť zajtra,alebo o mesiac,týžden,neviem.Tej kamaratke by som chcela pomôcť,ale ja jej asi ťažko pomôžem ked jej nepomohli lekari a bola často za to hospitalizovana.