Rezanie do krvi - neviem prestat

Príspevok v téme: Rezanie do krvi - neviem prestat
anonym_1756

Dobry den, mam 16 rokov a moj problem znie rezanie do krvi... Trva to uz takmer rok. Viem, ze to nesmiem robit, ze je to zle, ale mne to velmi pomaha. Robim to, ked sa citim zle, ked ma nieco trapi, boli, ked mam nejake problemy... atd. Prosim poradte mi co mam robit, ako s tym prestat... Vyzera to hrozne po rukach mam hlboke a velke jazvy. Pokusala som sa s tym uz prestat, ale naozaj to nejde, potrebujem to. Velmi pekne prosim o radu. Vopred dakujem.

Meretseger

Jane, to sa bojíš len reakcie rodičov a pred ostatnými si trúfaš ukázať aj čerstvé rany? Hu, ako to robíš, však do mňa bolo nahustené, že také čosi sa nerobí, je to minimálne odpudivé a bohvie, čo všetko ešte, a tuším som to už prijala :-/ Každopádne leto bude krízové obdobie, jaj, tuším prvý raz v živote sa naň neteším.
Mimochodom, prepáč, že stále neodpovedám na mail(y), blbne mi stránka, snáď sa to tam čoskoro spamätá :-/
Nina, aká sieťka? Nejaká proti komárom asi nie:) Nie je to nejaká kovová sieť, aby sa cez to človek neprehrýzol / neprepílil / skrátka nedostal?

elonedelka

ehm.. no sieťová postel.. to je postel a okolo nej aj na vrchu je sieťka.. proste nazývané aj klietka :).. je to nepríjemne.. Inak aj ja som vždy chcela ísť na psychiatriu , vyskušať si byť v skutočnom blázninci , byť v kazajke , v sieťke..elektrošoky ... ale teraz som sa už zčlovečila.. chcem byť normálna a nie " psychopatka"..A teším sa z toho kto som a aká som..A nikdy by som nechcela zahodiť a zabudnuť na svoju minulosť.. pretože sú to spomienky..ktoré mi dali niečo do života..Kremnica je naozaj fajn, su tam dobré sestričky , doktorky ,psychologička.. síce priestory niesu až celkom dobré..Hnusilo sa mi to tam.. Ale celé 3 mesiace stáli za to :).. Nikdy nezabudnem.. Podla mna tam človeka dajú do poriadku za tie 3 mesiace.. Ak máte Facebook pridajte si ma, lebo sem moc nemám čas chodiť a rada by som Vás spoznala... :) Nina Foldesiova

elonedelka

ehm.. no sieťová postel.. to je postel a okolo nej aj na vrchu je sieťka.. proste nazývané aj klietka :).. je to nepríjemne.. Inak aj ja som vždy chcela ísť na psychiatriu , vyskušať si byť v skutočnom blázninci , byť v kazajke , v sieťke..elektrošoky ... ale teraz som sa už zčlovečila.. chcem byť normálna a nie " psychopatka"..A teším sa z toho kto som a aká som..A nikdy by som nechcela zahodiť a zabudnuť na svoju minulosť.. pretože sú to spomienky..ktoré mi dali niečo do života..Kremnica je naozaj fajn, su tam dobré sestričky , doktorky ,psychologička.. síce priestory niesu až celkom dobré..Hnusilo sa mi to tam.. Ale celé 3 mesiace stáli za to :).. Nikdy nezabudnem.. Podla mna tam človeka dajú do poriadku za tie 3 mesiace.. Ak máte Facebook pridajte si ma, lebo sem moc nemám čas chodiť a rada by som Vás spoznala... :) Nina Foldesiova

Jane318

Každý má iný pohľad na skrášľovanie svojho tela. Ja jazvy zbieram.
Na druhú stranu sa bojím reakcie rodičov, keď uvidia moje superkrásne ruky (hlavne tú hlbokú megaranu, ktorú som spomínala)... mám problém už aj umývať riad.... dneská som sa v škole pozabudla a na chvíľu som si nechala tričko s krátkymi rukávmi a kamarátka ma musela upozorniť, že mi vidno rany. Čo budem robiť v lete? To fakt budem musieť mať košeľu a keď sa vzdialim od domu, si ju vyzlečiem? TO ma trápi asi najviac.
Čo som to ešte chcela...
Aha, že ja som dosť úchylný človek na psychiatriu, čiže to chápte tak, že vždy som si chcela vyskúšať kazajku (ale len vyskúšať, tak na chvíľku)... A vždy som chcela mať jednu doma.. na okrasu. Mne sa to veľmi páči. :-) A čo je tá sieťová posteľ??

Meretseger

Neuznávam násilné odvykanie od SP. Teda aspoň u mňa to nefunguje - nik na mňa nepoužíval kazajky, ale už vyhrážky ma síce donútili prestať s tým na pol roka, okej, ale dotyčného (dotyčných) som znenávidela a neviedlo to k ničomu rozumnému.
Momentálne riešim počasie a dúfam, že ešte dlho nebude na krátke rukávy, neviem, čo potom robiť. Ovládnuť sa? Don´t be naïf! Ale snaha bude:)
Jazvy absolútne neriešim. Zdobia mi síce vnútornú časť celého predlaktia, ale dovolím si nechať ich vystavené (debilným) pohľadom.
Na Kremnicu som počula viacero dobrých ohlasov, žeby to stálo za to?
Nemá niekto skúsenosti s PL v Trnave??

elonedelka

jazvy je to naj škaredšie čo človek má.. My si ubližujeme zámerne a robíme si jazvy zámerne...Ale niektorý tie jazvy majú kvôli zdravotným dôvodom a chcú sa ich zbaviť...Rezanie je naozaj vhodné na psychiatriu..Bola som tam 3 krát...Až na 3 krát mi to pomohlo.. Môžem odporučiť Kremnicu..Naozaj tam človeku pomôžu vo všetkých smeroch.. Prestante sa rezať!Je to škaredé..A vravím vám to už len z vlastnej skúsenosti , lebo ma mrzí ked sa niekto reže.. Ja neviem ako som mohla byť taká hlupa ked som to robila.. Síce som vyšla z kremnice len pred 2 mesiacmi ale od vtedy to už nerobim ani nemám na to chuť.A poviem vám čo vás od toho oduči ked sa porežete a zatvoria vás do kazajky a do sieťovej postele nanajvyš do remencov.. vtedy si až človek uvedomí , kde je a prečo tam je...Ja som si to vtedy uvedomila ked som plakala dorezaná v kazajke..Nerobte to lebo to čo som zažívala ja neprajem nikomu!..

Jane318

Samozrejme, že nevydezinfikovala. Komu by to aj napadlo, že? :-/
Teraz to pekne bolí. Teda občas.
Zistila som už veľakrát, že moje myslenie nie je správne :-D

Meretseger

Uvažuješ bohužiaľ nesprávne, už mám negatívne skúsenosti. Hoci kým sem nevycapíme rovno fotky, nech si nesťažujú :D
Aspoň si to tým alkoholom potom vydezinfikovala?:)

Jane318

No, tu predsa ide o problém rezania, takže pokiaľ sa držíme témy, tak zvrhlosti idú bokom. Slabé žalúdky si predsa túto tému neotvoria... či premýšľam zle? :-)
To som si aj ja myslela, že mám hrošiu kožu... ale zas som to mixla s alkoholom, tak som bolesť moc necítila. :-/ hnevám sa teraz na seba.