Rezanie do krvi - neviem prestat

Príspevok v téme: Rezanie do krvi - neviem prestat
anonym_1756

Dobry den, mam 16 rokov a moj problem znie rezanie do krvi... Trva to uz takmer rok. Viem, ze to nesmiem robit, ze je to zle, ale mne to velmi pomaha. Robim to, ked sa citim zle, ked ma nieco trapi, boli, ked mam nejake problemy... atd. Prosim poradte mi co mam robit, ako s tym prestat... Vyzera to hrozne po rukach mam hlboke a velke jazvy. Pokusala som sa s tym uz prestat, ale naozaj to nejde, potrebujem to. Velmi pekne prosim o radu. Vopred dakujem.

JaneTristo18

Škoda, že je chorá... budem sa musieť objednať až vo štvrtok (!!!!), dovtedy snáď prežijem, dnešok v škole bol horor. A to nehovorím o príchodoch domov. Uhm.
Hej, zombie sú depresívni ľudia, keďže sa im nič nechce a nemôžu sa dokopať ani do toho, aby dýchali.

anjelik - mňa prílišný pozitivizmus vytáča (ale to už som spomínala) a najviac na svete neznášam, keď mám depresiu a všetci okolo mňa sa smejú. Ani neviem prečo, nepríde mi to ani že by sa mi vysmievali alebo čo, ale proste mám chuť ich vtedy všetkých zabiť (a následne aj seba). Od malička som zaťažená skôr na čierny humor a depresívne, temné vecičky... neviem prečo :-) to je komplikovanou povahou.

Meret - aj tri dni je dobré! Len aby si neskončila tak ako ja vždy. :-D týždeň nič a potom v nedeľu alebo sobotu ma chytí amok a rozrežem si celú ruku. A zas, týždeň nič, cez vík si rozrežem druhú ruku. A ak sa ruky nestihnú zahojiť, idem na nohy :-D a ak sa ruky zahoja, tak pokračujem :-D šialené. Ale teraz sa budem snažiť skôr nie prestať hneď, ale obmedzovať to a ak mi to bude veľmi chýbať, tak si poviem, že len jeden rez (a nie zas tristo, ako ja zvyknem) a ovca bude celá aj vlk sýty. Ale neviem, ako to bude fungovať v praxi.
Chúďa mačka mimochodom :-D to ma pobavilo.

elonedelka

.. lieky su hrozne utlmováky..mne raz nasadili taku silnú davku že sa mi v škole smiali že vyzerám ako feťáčka.. Ale naštastie mi už znižuje tie dávky.. A ked sa mi nedá spať alebo som agresivná tak si dám Tisercin , ked som bola na psychiatrii a porezala som sa tak mi v momente nasadili injekčnú terapiu 3 krát denne cely týžden do zadku ten Tisercin.. ešte teraz ma boli zadok ..a to už som skoro 3 mesiace doma... vela krát som mala injekčnú terapiu :(.. A teraz už ked príde na mna stav že ma omrzí život si spomeniem na to mám super rodinu že ja sama chcem byť doktorka , psychiatrička alebo psychologička ( aj ked sa mi to nikdy nepodarí) snažim sa to dosiahnuť...

Meretseger

Tu sa to teda rozprúdilo!
Paráda, Jane, som strašne rada, že ideš za psychologičkou, suppa prvý krok. Tak snáď ti pomôže... keď aj nie hneď seknúť so SP, tak s inými vecami, tých bude dosť - bez urážky.
Mrzia ma tie krvavé orgie :( Ja sa teraz nerežem, snažím sa abstinovať, a zatiaľ sa darí. Okej, mám na ruke cca trojdňové rezy (fajn, neodolávam dlho), ale už sa takmer zahojili, a keďže je teplý víkend, dovoľujem si premávať sa v krátkych rukávoch. Nejaká baba ma sa už pýtala, od čoho to mám, ale práve vtedy som venčila mačku, tak som to zvalila na ňu, chudinku. Aj tak to bola sakra presvedčivá výhovorka, keď mám ruky zjazvené po celej dĺžke predlaktia, jo!
anjelik, lieky nie sú utlmováky, naopak, depresia z teba urobí zombie. Hej, ľudia, kedy to pochopíte?! Ale ináč máš pravdu, SP nás "unáša" od problémov, všetko to odteká s krvou a sme tak nejak free...

anjelik

Teeeda, ja by som nič nedokázala napísať, nie to ešte báseň...isto by sa mi to nerýmovalo :o)))) Ok, nie každý je potrešteno naladený..Ja osobne uprednostňujem veselé veci a milujem taký ten ironický pohľad na svet,...suchý humor prednostne :o)
Tak ak je to milá pani, to je fajn...určite si porozumiete...Ak nie, tak fórum to istí
:o))))))))))))

JaneTristo18

Hej, to teda je.
Neviem, mne sa celkovo veselé veci nepáčia. Ja aj básne aj poviedky píšem smutné a rada ich aj smutné čítam.
ževraj tá psychologička, je dobrá, ku ktorej pôjdem. Kamarát tam chodil. Že je veľmi milá.

anjelik

:o) Všetko je na tvojej slobodnej vôli, to je základný princíp. Ak máš rada smutné knihy, v poriadku. Len mi povedz, prečo ťa tie veselé privádzajú do nepríčetnosti?
Spolužiaci si môžu myslieť, čo chcú....:o))
A držím ti palce, aby si si s psychológom skutočne sadla a aby ste si porozumeli..
Ty si rezaním nahrádzaš stimuly mozgu...to je pre teba najsilnejší podnet. Rovnako podnetný je pre teba aj alkohol...postupne ťa nadnesie v hlave a ty sa dostaneš mimo svojich problémov...:o) Takže všetko je to len a len na tebe a tvojom vlastnom rozhodnutí...čomu dáš prednosť..

JaneTristo18

Ja nedokážem čítať veselé veci. Mňa by vytočili do nepríčetnosti, vlastne by sa mi ani nepáčili. Ja potrebujem niečo smutné.
No a keď mám depresiu, tak nemám náladu mimochodom na vôbec nič. Ani na čítanie. Ja vtedy dlho spím. Ako dnes.
O mne si aj tak všetci myslia, že som retard, aj ke´d nevedia, že sa režem. Mňa ľudia nemajú radi, pretože odsudzujú hneď podľa vzhľadu.
Ale zajtra predsa pôjdem k tomu psychológovi, ak nie zajtra tak v najbližších dňoch. to je prvý krok. Toto je skutočný prvý krok. Uvidím, čo mi nájde, čo mi zistí, ako si padneme, ako sa dohodneme, žiletky vyhodím do koša jedine tak, len ma to láka. Skúsim.... skúsim sa nerezať, aj keď....
A nemôžem piť.

elonedelka

...áno , človek musí sám chceť prestať stým... Musí mať človek pevnú vôlu , iank stým neprestane.. Viem to z vlastnej skusenosti :) ved som sa rezala vyše roka..nakoniec som si uvedomila že chcem žiť so svojou rodinou , kamarátmi , chcem mať lásku , chcem nosiť moje dokonale hodinky.. proste takto som si vravela a ked to na mna prišlo som si povedala jednoducho že NIE!..zaprela som sa a bolo..A hlavne ma podporila v tom knižka ktorú mi dala babka na Vianoce " Objavte v sebe dobro".. A tam som pochopila čo mám robiť ked mám depresiu , ked ide na mna to že sa chcem rezať.Ivi ak chceš ja ti ju požičiam :))

anjelik

Tak vyzerá to, že sa režeš, potom zase nerežeš...:o)) ( pred chvíľou si totiž písala, že sa nerežeš...:o) )
Takže ak máš takýto týždeň a nič sa ti nechce...tak môžeš..ale aj nemusíš..je to na tebe...začať uvažovať takto: Ráno sa zobudíš..prvý pocit..nebaví ma život. Ale žijem..takže asi by som mala vstať...Tak vstaneš...nikam sa mi nechce ísť..ale zase, keď nepôjdem do školy, tak nedoštudujem a v budúcnosti si nenájdem dobre platené miesto. Tak asi teda do tej školy poleziem.. Je tam otrava...je tam ..súhlas. Ale keď zostanem doma..tak sa max tak dorežem..a to mi ako na čo bude dobré???? Všetci si potom o mne myslia, že som retard..a ja nie som...ja si len neviem poradiť...:o))) Nikto ma neučil, ako mám myslieť....To je môj jediný problém...Toto ti ja vysvetľujem..ako máš myslieť...lebo ak toto nezmeníš, nič ti nepomôže...lieky ťa utlmia..ty budeš šťastný kréten...a to by bola asi škoda...
Ak sa ti nechce nikam ísť, zostaň doma a čítaj...ale niečo veselé..napr. Adrian Mole...ten je úplne úžasný alebo Pratchett...má skvelé knihy tiež..