Rezanie do krvi - neviem prestat

Príspevok v téme: Rezanie do krvi - neviem prestat
anonym_1756

Dobry den, mam 16 rokov a moj problem znie rezanie do krvi... Trva to uz takmer rok. Viem, ze to nesmiem robit, ze je to zle, ale mne to velmi pomaha. Robim to, ked sa citim zle, ked ma nieco trapi, boli, ked mam nejake problemy... atd. Prosim poradte mi co mam robit, ako s tym prestat... Vyzera to hrozne po rukach mam hlboke a velke jazvy. Pokusala som sa s tym uz prestat, ale naozaj to nejde, potrebujem to. Velmi pekne prosim o radu. Vopred dakujem.

JaneTristo18

Invalidný dôchodok, to bolo dobré :-D
Ja som dneská vstala... práve teraz.
Po prehýrenej noci sa moja posteľ odela do krvavých odtieňov a moje ruky vyzerajú horšie, ako keby ma napadla šelma. Vyšla som z izby a pozriem na hodiny. Pol druhej. Vrátila som sa, pozerám na hodiny. Pol druhej.
Fakt.
Hovorím našim: "Chcem ísť k psychológovi, mám depresie."
Pozerali na mňa ako puci, obaja vyvalený, že čo im to to decko rozpráva.
O krvavých jatkách som im nič radšej ani nespomenula.
Zajtra idem.
chce sa mi plakať, mám chuť sa dneská zabiť a bolia ma ruky.
Do ......... ááááááách.

Meret - mňa v škole ohovárali preto, lebo som sa podpálila. A že celý kabinet o mne rozprával, plus žiaci. Ja som im povedala verziu, že mi vybuchol v ruke zapaľovač, ale každý hneď začal, že som to spravila naschvál a že som psychicky narušená a tak....
Tak si celá škola o mne šuškala. Ruky ešte nevideli. ......

elonedelka

každý má pravdu je to volanie o pomoc.. proste potrebuje pomoc.. Ja som si sama vyhladala psychiatra a ked som ku nemu mala ísť som to oznamila mamine.. skoro to neprežila ale prglgla to :)..a teraz som štatná :) dajte sa aj vy liečiť..na psychiatrii je to celkom fajn , každý vraví že by so tam asi neprežil.. Ale mne sa tam celkom páčilo.Su tam milé sestričky , doktorky , psychologičky a blá blá..A v Nitre hlavne pani doktorka Koniarová.. No , sieťka je normálna postel na takých nožičkách , ma to kovový rám a okol neho je normálna sieťka.. nieje to kovové..Ja som ju dotrhala v záchvate :) Ale teraz sa už len smejem na tom aká som bola hlupa ked som sa rezala a ked som mávala zachvaty ked ma zatvorili do kazajky :)..
daj si do googlu na obrázky že "sieťová postel " a tam ti to vyhodí....je to naozaj nechutné , ja ked som prišla do kremnice a otvorili sa dvere na akútnej izbe a uvidela som tam tu sieťku a v nej zatvorené dieťa v kazajke a pripútaného v remencoch o postel ma obišiel až mráz.. Na psychiatrii je to naozaj ako vo filmoch.. Napríklad v tom filme " requiem pro panenku".. pozrite si ten film ak ste ho nevideli..:) .. mne sa na psychiatrii páčilo , ale nie každému sa tam páči.Nechcite sa tam dostať , ked je to už také moc vážne tak až vztedy tam chodte.. Lebo zbytočne vám to bude trčať v zdravotnom zázname ako mne..

Meretseger

Kladieš si dobré otázky, J111. Možno, že prvotným impulzom je už neznesiteľné napätie, ktoré neodstrániš ani tým zabehaním, rovnako ako pri ťažšej depresii. A tak, keďže pud sebazáchovy, alebo ako to nazvať, máš zrejme prirodzene oslabený, odvážiš sa vztiahnuť na seba ruku. Zistíš, že to prináša naozaj úľavu. No a došla som na to, že tá úľava je špecifická.
Trpím záchvatmi sebanenávisti, som schopná dávať si za vinu aj pád Dvojičiek, a rezaním sa predsa suppa potrestám. Keď tým "riešim" aj iné problémy, je to už naučené správanie, psychológ mi povedal, že som naučená na beznádej... Viem, že SP je zlé, ale pokračujem, potrebujem svoju dávku, a to doslova... Preto som nevydržala s dodržiavaním dohody, ktorú sme so Stanom uzavreli.
Máš to ako s drogami. SP je droga.

J111

Ja len nechapem, z coho to rezanie moze byt? To, ze to nie je normalne, vie asi kazdy. Ja obcas pocujem hlasy, dobre, pretazoval som svoju psychiku, tak to mam z toho, ale z coho je to rezanie, nechapem? Meretseger, nerozmyslala si nad tym. Vsak, ked sa chcem prevetrat, tak idem vonku a nebudem si rezat zily? Neviem.

J111

Dievcata, spamatajte sa a dajte sa liecit, lebo toto uz nie je celkom normalne. Ci akoze psychiatricke oddelenie, komunikacia pacientov?:DDD

Meretseger

A to ťa ešte neohovára celá škola? 0_o Bo ja som sa pozabudla raz cez prestávku v triede - kamarátka sa vtedy skoro pridusila desiatou, keď to zbadala - a potom som veeeľmi naivne šla v tričku na obed a spolužiak vyhlásil, že som trapná, keď si režem ruky a nech radšej nosím dlhé rukávy. Tak som just nosila tričká, a každú chvíľu sa mi donieslo, ako si o mne hovoria, že som blázon, potom že vraj to ukazujem schválne, aby som bola zaujímavá, atď. A úplne najkrajšie bolo, keď som raz na terapii skolabovala, a Stano s tým šiel za vedením školy, vraví, čo sa stalo, a riaditeľ: "Ahaa, to je tá žiačka, čo sa reže!" To ma totálne dostalo, skoro som odpadla opäť, keď mi to potom povedal...

JaneTristo18

Meret - hm, nie, ja práveže ruky neukazujem pred ostatnými, ale vtedy v škole som sa pozabudla, ale snáď ma nikto nevidel. U kamarátky v pohode tričko s krátkym rukávom, lebo to o mne vie a tak nebudem sa popiť predsa :-D ale ináč nie...
Ja som sa na leto nikdy netešila a teraz sa teším ešte menej....
Mne zas nechodia vôbec maily odtiaľto, chcela som sa tu registrovať, ale akosi to na mňa kašle ten portál, od včera som nedostala aktivačný mail :-/ A teraz nemôžem vystupovať pod svojou prezývkozu, pretože "Snažíte sa použiť prezývku, ktorú si niekto zaregistroval" .... škoda, že mi ešte nedorazil ten mail :-D