Chudnutie pomocou stacionárneho bicykla

januliacik

uz som tu davno nebola, cvicim viac-menej pravidelne na mojom rotopediku a zatial sa mi podarilo schudnut 5 kg...ja ten ubytok na sebe moc nevidim ale ostatni si to uz zevraj vsimli:o)
snad mi pojde vaha este dole kusok...inac rotopedujem kazdy vecer tak 15 minut + par cvikov z kalanetiky a obmedzujem sladke

toccara

Ahojte baby, cirou nahodou som nasla tuto temu a kedze je tu tem dost tak som nechcela otvarat novy, ja uz chudnem chvalabohu 3 mesiace (iba 3 kg a 5cm:() ale uz ma to nastvalo presla som na delenu stravu- co som vzdala po tyzdni a tak som si rychlo kupila rotoped, krutim na nom 20min denne. zatial nevidim brusaky. poradte mi prosim ako dlho sa s tym mam bavkat mesiac 2 mesiace kym neuvidim vysledok..?

brucea

Ahojte,aj ja som dostala pod stromček stacio,ale kedže som v práci celý deň a z domu odchádzam ráno o 7.15,tak nestíham ráno cvičiť.Večer prídem unavená,tak zvládnem max.20 minut-asi 9 km pri záťaži 5 a odpadávam od únavy.Má aj takýto krátky čas nejaký účinok na schudnutie????rada by som zhodiť aspoň 5 kg.Poradí mi niekto?????

bobika 1

mrs lovejoy, pred cviením by sa mali jest uhlohydráty aby si mal energiu a po cvičení bielkoviny, aby ti neubudala svalová hmota

slimacik

Ahote tiez makam rano hodinu na stacio. bikeu a vecer este pol hodinku. Snazim sa aj zdravo papat a tiez uzivam splovac. Dufam ze takto vydrzim aspon mesiac. Drzme si palceky. Zatila to ide podla planu.

orbitka

....známa sa pri cvičení obaľuje do fólie, vyskúšala som to, predtým som si natrela stehná, zadok a brucho olivovým olejom zmiešaným s citrónovým olejom, ale dáva si aj pomarančový....cvičila som pravidelne /takto mumifikovaná/ 30minút denne, a prvé výsledky som videla do týždňa, ale na ľahšiom prevode, rotopedovala som iba takou rýchlosťou aby som vládala rozprávať, nájdi si vlastné tempo, samozrejme aby to aj malo efekt a hlavne vydrž....

katie29

Zdravim Bobika, chcem sa spytat kam chodis cvicit na hypoxitranerovi? Dost som o tom pocula, hlavne ze je to dost ucinne

RNG

vsetky tie merace spalovania na stacionarnych bycykloch su nepresne az uplne falosne.
Dovod, preco sa nemoze povedat, kolko ktore telo spali lebo to je nielen nielen vo vyrobenej energii(v pripade bicykla s generatorom, tie s brzdou su uplne mimo v kalibracie) ale hlavne to zalezi od ucinnosti spalovania, vahy cloveka(lebo pohybuje nielen generator ale aj svoje vlastne nohy,naviac ucinky cvicenia trvaju niekedy az vyse dna, ked telo spaluje viac, nez keby si necvicil.
Preto pre chudnutie je dolezite kazdy den davka cvicenia, ktora nastartuje metabolizmus a malicko sacharidov, lebo to nastartuje ketogenny cyklus , ktory spaluje hlavne tuky.
A na spristupnenie tukov pre svalove bunky pomoze brat extra tukove enzymi(lipaza) a samozrejme dve hodiny pred cvicenim lecitin, ktory uvedie do obehu plno emulzifikovanych tukov, ktore sa pri cviceni spaluju zaroven s vyvijanim tepla(termogeneracia, tj zahrievanie tela a potenie)